Toomas Tõniste (Tiina Kõrtsini)

„Täiendavateks kaitseinvesteeringuteks on järgmisel kolmel aastal jätkuvalt kavandatud 60 miljonit eurot,“ ütles rahandusminister Toomas Tõniste, rõhutades, et kaitseinvesteeringud kasvavad, mitte ei kahane, nagu on väidetud.

„Eelmisel aastal leppis uus koalitsioon IRLi ettepanekul kokku strateegiliste investeeringute raames suunata 3 aasta jooksul täiendavad 60 miljonit eurot kaitsevõimekuse tõstmisesse ja see kokkulepe on jõus. Muutub lisanduvate investeeringute jaotus aastate vahel, aga summa ei sõltu liidetavate järjekorrast,“ lisas ta.

„IRL on alati seisnud riigikaitsekulutuste tõstmise eest ja seisab kindlalt edaspidi. Just IRL-i ja Mart Laari eestvedamisel tõsteti kaitsekulud tasemele 2% SKP-st ning  2015 a. riigikogu valimiste järel jõudsime koalitsiooni tehes kokkuleppele, et liitlastega seonduvad kulud lisanduvad täiendavalt 2%-le. Täiendavate kaitseinvesteeringute programm on selle poliitika loogiline jätk,“ rõhutas rahandusminister.

„Seega lükkan kategooriliselt ümber väärinfo info, justkui kaitsekulutusi vähendataks 10 mln euro võrra,“ lõpetas Tõniste.

Jaga artiklit

5 kommentaari

T
Tüüpkapitalism Maarjamaal  /   19:34, 9. nov 2017
Kel pole, jäävad vaesemaks. Kel on niigi, antakse juurde!
Kusagilt oli lugeda, et kõige rohkem on riiklikest ametitest kasvanud kaitseväe juhtkonna palgad.
K
kõik on tore  /   18:45, 9. nov 2017
aga sõjardid ei ole ette näinud raha kirstude ostmiseks mida läheb vaja väga suures koguses,liitlaste jaoks tuleb veel erilised väärispuidust ja vooderdusega hankida.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis