(DAVID GRAY)

„Vaatame, kui homseks läheb hullemaks, siis peame opereerima.“ Tõsise näoga arst, kes ei rääkinud eesti keeles, kõrgus minu kohal ja vaatas mind murelikult. Õnneks olin selleks hetkeks saanud juba tugeva valuvaigistava süsti, mille järel hõljus mu meel otsapidi kusagil hägustel aladel. Muidu oleksin täiesti paanikasse sattunud – operatsioon, võõral maal?

Õhtulehes ilmus uudis, et noor Eesti naine sattus pärast ränka autoõnnetust Austraalias haiglasse. Olla võõral maal haiglas on jube kogemus, kui tahes sõbralikud ja professionaalsed arstid ka poleks. Nii hapras olukorras muutub inimene lapseks, tahab selgitusi kuulda oma keeles ja näha tuttavaid nägusid.

Siinkohal ei saa jätta mainimata, kui oluline on välismaale reisides olla kursis raviteenuste tingimuste ja vajalike dokumentidega, ning mõistagi on vaja reisikindlustust. Selle puudumisel oleks murelik arst võinud mind ka ravimata jätta. Soovin kõigile, kes välismaal oma tervise nimel võitlevad, kiiret paranemist.

Jaga artiklit

2 kommentaari

A
ah  /   20:24, 8. nov 2017
sina oledki see 22-a. naine.
  /   17:24, 8. nov 2017
Nõus, võib sattuda ootamatusi, mustap peavad kaasas olema vajalikud dokumendid. Euroopa Liidus saab kenasti hakkama Euroopa ravikindlustuse kaardiga, kuid lisaks võiks siiski olla ka tervisekindlustus.

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis