Laadin videot...
38
fotot
(Stanislav Moškov)

Tallinna Raekoja platsile püstitatakse täna jõulupuu. Umbes poolsada aastat vana kuusk leiti Vääna-Jõesuust perekond Saarele kuuluvalt kinnistult.

Tänavuse jõulukuuse leidis Kesklinna valitsus Vääna-Jõesuust, kus see kasvas perekond Saarele kuuluval kinnistul. Puu on umbes poolsada aastat vana ja vääriline kaunistama jõuluaegse Tallinna ajaloolist keskust.

Kesklinna vanem Taavi Pukk nendib, et esinduspuud valiti nagu alati kaua ja hoolikalt. Kesklinna valitsuse üleskutset järgides laekus tänavu 14 kuusepakkumist, kuid nende seast paraku sobivat jõulupuud ei leitud – kas oli puu liiga hõre või selle võra ebaühtlaselt arenenud. Nii tuli pöörduda tagasi eelmisel aastal pakutud kuuskede juurde, mille hulgas oli mitu nõudmistele vastavat puud.

(Stanislav Moškov)

Lisaks kuuse enda väljanägemisele oli oluline seegi, et kasvukoht oleks ligipääsetav ega jääks Tallinnast liiga kaugele. Vääna-Jõesuust pakutud kuusk vastas neile tingimustele.

Vääna-Jõesuus kasvanud kuusk saeti jalalt täna hommikul kella 10 paiku. Et oksad tuli hoolikalt siduda ja puu kindlalt veokile kinnitada, siis Tallinna poole sai puu liikuma hakata täpselt keskpäeval. Raekoja platsile jõudis kuusk kella 13 paiku.

Tuled Raekoja platsi jõulupuul süttivad 17. novembril koos jõuluturu avamisega.

Jaga artiklit

55 kommentaari

O
oleks  /   20:45, 9. nov 2017
võinud selle kuusepuu juba kohe pärast jaanipäeva Tallinnasse lohistada.Valgem ja soojem töötegijatelegi.
A
Ajastu lõpp  /   19:30, 9. nov 2017
Nautige jõulukuuske seni, kuni ta veel lubatud on. Paari aasta pärast hakkab seesama kuusk solvama islamikummardajate usulisi tundeid ja sotsialistlik valitsus asendab kuuse minaretiga.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis