Süüria pereema Nirmiin Otaky (paremal) ja poeg Ahmad Hanafy. (Kuvatõmmis / ERR)

Pagulased hakkavad saama rohkem eesti keele õpet - 300 tundi inimese kohta. Lisaks tundide arvule on oluline, kui tihti tunnis käiakse ja kui palju reaalselt suheldakse. ETV "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, kuidas läheb Eestis elaval süüria perel, keda võttegrupp külastas ka aasta tagasi. Selgus, et keelõppega on suuri edusamme teinud poeg.

Süüria pere tegi hulgilaos sisseoste. Toitlustusettevõte müüb rahvuslikke roogi ning see on samm Eestis endale koha leidmise suunas. 

Pereema Nirmiin Otaky saab poe kassas hakkama, müüja läheb abivalmilt üle inglise keelele. Eesti keelt ema veel ei räägi ning tõlgiks on pere vanem poeg Ahmad Hanafy, kes õpib Tallinna 32. Keskkoolis. Ahmadil on nädalas 10 eesti keele tundi ning lisaks suhtleb ta klassikaaslastega. Et aga ema eesti keele selgeks saaks, peaks ta sama intensiivselt õppima. 

Seni oli pagulaste keeleõpe jagatud kahte ossa ning rahastatud osaliselt Euroopa Liidu rände integratsiooni fondist, osaliselt Eesti riigi eelarvest. Õpe jagunes vastavalt enamvähem sajatunnisteks tsükliteks. Tulevast aastast on süsteem lihtsam ja tunde rohkem. Keeletunnid hakkavad toimuma umbes kolm korda nädalas ja lisaks tuleb iseseisev töö. 

Jaga artiklit

280 kommentaari

M
Minu arust  /   10:55, 9. nov 2017
Ega majanduspagulane Eestit tõsiselt ei võta- nemad lähevad ju kohe Saksamaale. Need inimesed on aga tublid ja tragid, teevad silmad ette nii mõnelegi 60datel sisse toodud kvaliteettöölisele, kes ei ole õppinud 50 aastaga eesti keeles "Tere" ütlema. Täiesti mõistan inimeste võõraviha kuna tahes tahtmata suur osa pagulaskonnast on mugavus- ja majanduspagulased sõjast puutumata riikidest. Need inimesed on aga päris abivajajad, ehk päris süürlased- väga töökad, haritud ja kaasaegsed, kes reaalselt panustavad riigi maksusüsteemi, mitte ainult ei võta ära.Mina soovin neile ainult edu ettevõtmistes ja helget tulevikku! Alati ainult üldpildi nägemisest ei piisa!
K
Keskealine naine  /   06:25, 9. nov 2017
Vaatan reformi palgalisi ja mõtlen, kust küll tuleb selline viha oma rahvuse vastu.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis