Ameerika supermarket. Pilt on illustreeriv. (Reuters / Scanpix)

BBC kirjutab, kuidas kaks Põhja-Carolina osariigi politseinikku, Keith Bradshaw ja Candace Spragins said väljakutse kohalikust supermarketist. Üks naine jäi selle toiduosakonnas näppamisega vahele. Tegemist polnud aga niisama pätiga.

Politseinikud jälitasid naist koduni ning esitasid talle varguse eest ka süüdistuse - midagi polnud teha, protokoll nägi ette. Naine andis otsekohe toidukraami tagasi ja tunnistab, et „ma pidin minema ja toitu varastama ja ma tean, et see on täiesti meeleheitlik tegu ja mul on kahju, et seda tegin, aga mu lapsed olid täiesti näljas“.

Keith Bradshaw vaatas tunnistuse kinnituseks naise külmkappi ja avastas, et see oli täiesti tühi. Lähemal uurimisel selgus, et naise pere polnud kolm päeva süüa saanud.

„See ei olnud kuritegu, mis ahnusest toime oleks pandud. Ema, kes tahtis last toita, nägi selles ainsat väljapääsu,“ kommenteeris politseinik. Korravalvurid otsustasid, et ei saa asja siiski ka niisama jätta. Nad ostsid naise perele oma raha eest üle 100 dollari väärtuses toitu.

„Politseinikena puutume sageli kokku inimestega, kes on väga haavatavas seisus,“ selgitas kohalik politseileitnant. „On ka täiesti tavaline, et ostame inimestele toitu või bensiini. Selline ongi politseitöö 2017. aastal. Politseitöö peab põhinema partnerlusel.“

Jaga artiklit

27 kommentaari

L
lugeja  /   15:44, 23. apr 2018
vaat see on, kui tööle ei lähe...
N
Nojah  /   19:08, 8. nov 2017
Tahtsin just kommenteerida, et Eesti Politsei poolt on selline asi võimatu ja makstud reklaamiartikkel. USAs ja teistes riikides võib selliseid asju ette tulla küll. Põhjamaades on juhtunud, et purjus mees eskorditakse koju, mitte ei veeta arestimajja peksmisele. Sain pealkirjast lihtsalt aru, et asi juhtus Eestis.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis