Eesti uudised

Tartu volikogu aseesimees on Ene Ergma

Tartu linnavolikogu tööd hakkab juhtima Aadu Must (6)

Asso Ladva, 7. november 2017, 18:34
Juhib Tartu linnavolikogu: Riigikogu ja keskerakonna liige Aadu Must hakkab juhtima Tartu linnavolikogu tööd. Aldo Luud
Teisipäeval valis esimesele istungile kogunenud vastvalitud Tartu linna volikogu oma esimeheks Aadu Musta keskerakond. Ta kogus 27 häält, sotsiaaldemokraat Marju Lauristin sai 12 häält ja EKRE liige Ruuben Kaalep 6 häält.

Tartu volikogu aseesimeheks sai 28 häälega parteitu Ene Ergma, kes valiti volikokku reformierakonna nimekirjas. Teine kandidaat Aleksei Lotman sai 19 häält.

Aadu Musta kandidatuuri seadsid üles Reformierakonna, Keskerakonna ja valimisliidu Tartu Eest liikmed, Marju Lauristini esitasid sotsiaaldemokraadid, Isamaa ja Res Publica Liit ning valimisliit Tartu Heaks, Ruuben Kaalepi EKRE liikmed.

Aadu Musta sooviks on juhtida volikogu nii, et Tartu linna ajalukku jääks sellest jälg kui linna elu edendanud volikogust. Ta tunnistas, et kahe tooli seadusel, mis lubab Riigikogu liikmel olla ka kohaliku volikogu liige, on oma puudused, kuid selles sisalduvad plussid tuleb ära kasutada ehk ajada riigi esinduskogus Tartu asja.

„Mul on väga hea meel siin tagasi olla,“ sõnas Marju Lauristin oma kõnes ja lisas tema ei soovi Aadu Musta kombel vaadata ajalukku, vaid ikka edasi. „On tähtis, et noored tuleksid Tartusse õppima, sooviksid siin elada ja leiaksid Tartus tööd. Siis Tartu kasvab ja areneb.“

Ruuben Kaalep lubas võidelda volikogus rahvusliku ärkamise eest, mille peale sotsiaaldemokraat Lemmet Kaplinski torkas, et kuidas see peaks välja nägema peale mõnikord volikogus tukkuma jäävate saadikute äratamise.

6 KOMMENTAARI

t
Tartu - tapjate linn ! 8. november 2017, 09:32
Evelyyn -Vazelyyn oli koeraga hotellist välja visat. Koer sai psihhotrauma, Vazelyyn ataki.
o
On alles elu! 7. november 2017, 22:25
Kuidas jõuab üks inimene juhtida linna volikogu ja olla veel Riigikogus? See Riigikogu töö pole siis miski töö, kui selle kõrvalt saadakse palju muid asju teha - käia igasugustel välisreisidel, mis pole riigikogu tööga seotud, tegeleda beebidega, juhtida teise linna volikogu jne., jne.
Loe kõiki (6)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee