Eesti uudised

Vereülekandel surmava vea teinud medõde tunnistab süüd, kuid hukkunu lähedastele valuraha maksta ei taha

Juhan Haravee, 7. november 2017 16:47

75 KOMMENTAARI

a
Artiklis/ 9. november 2017 19:59
kirjutatud, et patsient keeldus hommikul söömast ja heitis ravimid pörandale. Väega imelik? Sellest järeldub, et patsient ei tahtnud toda öde lähedalegi. Ehk mingi intuitsioon. Kes teab, kuidas ta pöetas seal sirmi taga. Kas Antsuga on räägitud? Ja loost selgub, et vahetas sidemeid patsiendile 1,5h. Kas öde kasutas sidemetele leotus ainet, et ei ole nii valulik vahetamine, vöi rebis kuivi sidemeid otse pealt ära. Kas haige karjus selle juures. Ja tähtis on veel see, et sidemete vahetustel, eriti raskete haavade puhul, peab arst juures olema ja kontrollima haavade seisukorda. Kui määrati laupäeval sideme vahetus , peaks arst ka siis kohal viibima. Naljakas, kus siis arst oli. Ja seegi on imelik, et kaks tähtsat protseduuri oli laupäevale pandud. Palati arst ei olnud nädala löpus kohal. sest oli mingi valvearst, kes ei tundnud haigeid. Kysimus- miks ei vahetatud sidemeid argipäevadel ja oma palati arsti juuresolekul ja miks kanti verd yle ilma oma palati arst juuresolekuta? Palatiarsti juuresolek oleks asjad muutnud ja viga ei oleks syndinud. Nii tähtsad protseduurid ja laupäeval!?
m
Mõned/ 10. november 2017 09:36
vanainimesed on piisavalt normist väljas, et arvata, et neid rohtudega mürgitada püütakse või siis, et neid püütakse rohtudega allutada või magama panna. Või mis vanainimesed, ka pealtnäha täies elujõus ja terved inimesed arvavad, et ravimitööstus on ravimifirmade vandenõu inimeste vastu.
m
mihkel/ 10. november 2017 15:40
Ei ta olnud mingi vana inimene, 64-on ju täies elujous inimene! Ja ta ei olnud mingi dementik, kes heidab rohud minema! Hoitjal oli hoida ainult -3- inimest, ega 13, ega 23 inimest! Ju siis oli paha kohte´lemine algusest peale, kolm kuud ravil ja arsti ei huvitranaud kuidas haavad välja näevad! Ja pealegi- inimhingel on hind ja väärtus- kristlikus maailmas, Jeesus maksis oma verega -. lunastas inimese pattudest. Seega oli Jumalan pojan vere hind, kui Jeesus suri Kolgatal ristil inimese nimel, nii - nii kallis on inimene.
x
XXX/ 9. november 2017 11:17
Sellel mõrvaril kaks võimalust,kas maksad hukkunu omastele, talsee 60000eur,või lähed vangi pigem juba vangla.
r
Räägime õigete nimedega/ 9. november 2017 08:58
Praegu peaks kahju maksma haigla ja haigla nõuab kahju tekitaljalt hiljem välja,sest on tekitanud firmale kahju ,nii on ka tls-s.
Nii on ka autoremondis,töölise eksimuse tõttu maksab ju kahju kinni firma ja tööliselt nõutakse hiljem kahju sisse.
m
Mida te jankutate,/ 8. november 2017 21:01
oli kolm vaba päeva tal a see 24h on hea vahetus . kuus saab olla "väikseid" puhkusi juba neli päeva jutti. Mis muus ametis sellist luxust saad!? Ja oli laupäev, keegi ei helista mingisugustest kassadest ja muudest . see oli kindlsti eraköne ja selle kyll politsei saab selgitada, millest räägiti. Täiesti oma margi täis teinud haigla. Oskamatud ja lohakad öed ja arstid. M.öed magatavad eesti arste öövalvetes, ja löhuvad abielusid. See ei ole mingi uudis. Tehku mida tahavad, aga inimeludega ei saa nalja teha.
k
kujutagem ette/ 8. november 2017 20:54
et see 24 h töötanud med.-öde istub pärast oma töövahetust autorooli? Ta on ju potentsiaalne mörvar.
c
CCC/ 12. november 2017 21:55
Mis mõttes, pool aega ta ju magab.
k
kui/ 8. november 2017 20:47
töesti kahtlustada kuritegu, siis peaks pöörduma Moskva eriteenistusse. Nood inimesed teevad köik et selgitada tegelik faktor.
a
arvaja/ 8. november 2017 20:38
EL-is vähemalt Saksamaal on nii, et vahetustega töö ei tohi kesta kauem kui 8 h tavaliselt ja kahe vahetuse vahel peab olema 11 h järjestikust puhkeaega. Kellele siis on EL-i seadused? Eesti tundub olevat kapitalistlik orjanduslik riik? 24 h vahetus. Köik need ületöötanud inimesed on potentsiaalsed eksijad. Kes liikluses ja kes kus. Erandjuhul on Saksamaal lubatud 10 h vahetus, kuid usun, et mitte liikluses. Selleks on ju oma eeskirjad. See juhtum on väga hirmus. Miks ei küsi keegi joodikjuhtidelt ja teistelt 60 000€ ohvri lähedastele.
j
JoppEduardo/ 8. november 2017 16:19
Mina ei usu, et see med-õde ei taha valuraha maksta. Tal lihtsalt pole seda raha ja nüüd kindlasti tööst ka ilma.

s
selline lugu/ 8. november 2017 16:00
Olles ise haiglas olnud, võin kinnitada, et tablettravimite segiajamine palatikaaslaste vahel on seal üsna tavaline. Ise pead jälgima, kas rohud, mis sulle tuuakse, on ikka sinu omad. 4 päeva jooksul, oli minnu puhul segiajamisi 2.
r
rahulikult/ 8. november 2017 15:58
võlanõude võiks esitada ikka haiglale, mitte medõele. raha ju haigekassast saab raha, medõeni jõuab sellest rahast hädine veering,
r
Rita/ 8. november 2017 14:13
Nüüd on mul tekkinud mõte, et äkki oli see vale vere ülekanne tehtud sihilikult? Et medõde algul sai verekoti ja tahtis seda Antsule panna, aga peale telefonikõnet läks selle kotiga Eha juurde? Kas 17 aastat haiglas töötanud (ja ma ei tea kui kaua Eestis elanud) medõde Nadezda tõesti ei teadnud, et Ants on mehenimi??? Aga jah, algul olevat ta selle verekoti Antsu jaoks valmis pannud. Seda imelikum, et pärast telefonikõnet ta seda ei mäletanud enam? Sel medõel ehk siis mingid häired ja ta tuleb sellisest tööst eemal hoida. Aga uurijad võiks muidugi kontrollida, kas sel medõel ei olenud minevikus mingeid kokkupuuteid surnud Ehaga. Võibolla oli see kättemaks?
Ja ei nimetaks küll 64-aastast surnud patsienti eakaks. See ju alles pensioniea piir meil.
m
8. november 2017 14:29
l
lugeja/ 8. november 2017 16:46
Et paariminutilise kõne järel ei mäleta medõde enam, kellele pidi verekoti panema? Sellised ei tohiks taolist tööd teha.
o
9. november 2017 10:59
Oleneb, mis teemaline kone oli.
M
****/ 8. november 2017 15:32
Mis tööd Rita ise teeb? Mina saan küll aru kuidas toimetatakse mehhaaniliselt, eriti kui on seda tööd aastaid tehtud.
j
ja, / 10. november 2017 15:42
a
Andeks, kui/ 12. november 2017 18:28
solvasin ehk. (10.nov., 15:42) Ma ei ole Rita, ega tunne teda, aga kas peab siis rääkima oma töökohast, kus ja kes? See ei ole korrektne. Pealegi kui mehhaaniliselt, siis on asi jokk, siis ei juhtuks ka apse.
t
To-vikat/ 8. november 2017 13:56
Kas seal sunnitakse normtundidest rohkem tegema ,ma arvan,et seal on olukord kus on võimalik ületundidega raha teenida ja selle raha teenimis ahnusega tekivad apsud mis viib ühe osapoole auda ja teise kohtupinki.
r
rie/ 8. november 2017 17:12
Ahnusega?
Loll oled v?
Nad peavad rohkem tunde võtma, et selle näruse palgaga ära elada.
v
Vikat/ 8. november 2017 13:15
See pole valuraha, vaid valjapressimine!! Eks rabage ise kolme eest yksinda, tehke yletunde, suhelge igas seisundis patsientidega, naeratus naol. Eks proovige! Syydistada ja raha nouda oskab ka raske puudega psyhh, end arstide-odede olukorda panna aga moni yksik! Jube uhke tunne voib olla lahedase surm ariprojektiks teha!
r
Rita/ 8. november 2017 14:15
Selliselt tehtud saatuslik viga oli kuritegelik. Ja seda ei maksa küll mitte millegagi õigustada. Ja vastu tahtmist ei saa meil kedagi tööle sundida "kolme eest". Patsiendid ei pea selle eest maksma oma elu või tervisega!
t
8. november 2017 14:21
Taolisi apsakaid on alati juhtunud ja juhtub edasi, ilmeksimatuid pole olemas, igatahes mitte sellel planeedil!!
r
8. november 2017 19:43
k
8. november 2017 14:27
Kuule rumal inimene, kui suur on nende palk? Maksad arved, lapsed kasvatda- koolitada, palju sellest piskust alles jaab? Yksikud emad rabavad mitmel kohal, et lapsed syya saaks, koolitarbed, riided...j.n.e. Ei ole see eluke mee lakkumine..
m
.../ 8. november 2017 11:39
meditsiin viib veel viimasegi maine prügikasti, kas tõesti nad ise ka ajuta ollused, siis võib seda võrrelda sellega,kui kirurg lõikab parasjagu organis, peab aga pooleli jätma, sest kolleeg helistab,järelikult on meditsiinis tarvis seaduste muudatused nõuda,kus on nõue segavad faktorid patsiendiga elulisel tegevusel tegelemisel kõrvaldada, vat nii on täpseb seadus.Kus on need ülepeesse tegijad haigekassad, ministeeriumid, jneee.täiesti ajudeta süsteem.
Peaasi et suured palgad juhtivatel olenditel.Surm meditsiinitöötaja süül peaks võrduma eluaegsega ja perele kompenseerimisega selle hingevalu eest elu lõpuni.
l
lugeja/ 8. november 2017 10:35
Seal perhis juhtub väga väga suuri apsakaid iga päev, sest medõdedele on antud suurem usaldus ja vastutus, et arstide koormust vähendada ja nii osalt teadmatusest kui ka lohakusest need apsakad tekkivadki, sest medõde ei taha pidevalt arsti küsimustega koormata. Karm lugu, väga karm. aga ikkagi lohakusest, jättes kontrollimata , mida ja kellele ta vere paneb.
y
ylo/ 8. november 2017 10:27
Meditsiinilise hariduseta haigekassa juht saab näpu imemise eest üle mõistuse suurt palka. Arstid, õed, ämmaemandad ja hooldaja, kelle tegevusest olenevad inimeste elud, peavad ületunde rabama, selleks, et kuidagigi omadega välja tulla. Meditsiinitöötajad peab saama nii suurt palka, mis võimaldab normaalselt ära elada, Siis kaob ka ületundide tegemise vajadus, mis omakorda välistab ületundidest tekkinud väsimuse ja hajameelsuse.

a
Anna ndeks/ 8. november 2017 10:04
Hakkame siis Eesti riigis mõrvasi (tapmisi,enesekaise ületamisi kindlustama).Ups krt vale veri ahh küll kindlustus maksab ,mal ähen vaatan kas kasteises toas on patsent ikka veel elus.
a
Alle-aa/ 8. november 2017 09:57
Mis krt kindlustus,siis ei vastuta ükski arst elude eest vaid vastutajaks on raha.Ma küsin sinu käest,kui teed avarii ja oled süüdi siis miks ei hüvitata sinu tekitatud kahju sinu varale.Tekita aga kahju küll kindlustus maksab.Mine ja osta iga päev endal uus auto ja sõida teisi surnuks ja lõhu vara,küll kindlustus maksab mõlemi vara..Sinu suguste lollide pärast hakatakse vere asemel tilgutama kõike mis on kotis ja on vedel.mine ravile.
t
tere hommikut/ 8. november 2017 09:43
Selles loos ei ole ainus ja põhiline süüdlane see õnnetu meditsiiniõde. Kas aulik kohus kavatseb ka välja uurida, kas haiglas on üldse olemas vastavad tööreeglid (standardprotseduurid), mis välistaksid sellised vead; kes helistas ja miks helistas ning miks suhtus loos mainitud arst juhtumisse pealiskaudselt (vanasti vastutas vereülekande eest ka mõni arst, kas praegu on asjad teistmoodi?). Ühesõnaga, arst andis korralduse jätkata vale ülekannet, tutvumata asjaoludega, patsiendi isikuga jne? Ja nüüd peseb end puhtaks nii haigla kui see arst ning kõik üritatakse ainult meditsiiniõe kaela veeretada? See ei ole õiglane.
m
medõde/ 8. november 2017 08:48
Tean neid telefonikõnesid küll.pean pea iga nädal telefonile vastama, nõel veenis,teises käes telefon. Kui ei vasta,jõutakse kaevata küll ülemusele ,küll haigekassasse.
Pole teada ka kõne sisu.Olen ise saanud telefonis sõimata (enamasti haigekassa või terviseameti asjapulkade käest,kel sageli puudub med. haridus) edasine päev ja vahel ka paar järgmist töötan kui Zombi ,enne ,kui jälle nö. "rajale" saan
a
ab/ 8. november 2017 09:07
Minu arust pole enamusel asjapulkadel erialale lähedalegi haridust!
k
Kadi/ 8. november 2017 07:47
"Arsti sõnul pole tüsistuste põhjuseks vereülekanne. Kohale kutsutakse elustamisbrigaad, sest Ehal on tekkinud südamearütmia. Esialgu edukalt kulgenud südamemassaaži järel saab Nadežda arstilt korralduse jätkata vereülekannet."
Ja kuidas arst vastutab?
3
39%/ 8. november 2017 20:54
nahakahjustust on tösine asi, lugeda oli, et sel päeval oli juba patsient väga rahutu olnud ja keegi ei tea, kas ta oleks ehk ise ära surnud. Spekuleerida saab ju nii ja naa.
j
jah/ 8. november 2017 05:42
Ei toda öde ei saa lasta töötada meditsiinis. Nii ka Skandinaavias, kui arst-öde teevad surmava vea patsiendile, siis ei saa enam töötada arstina, m. öena. Selle eest hoolitseb Valvira. Meie peaksime järgima oma kolleege pöhjamaades.
a
arusaamatuks/ 8. november 2017 05:27
jääb ka see, et kas too sama öde vahetas ka sidemeid naishaigel? Seda enam pidi te teadma, et, sidemete vahetamise järel tuleb ka vereylekanne, kui veri saabub. ja yldse, kas tänapäevalgi valmistab sidemetevahetamine pöletushaavadele suurt valu patsiendile? On ju igasuguseid paigalisi tuimasteid- ölide ja sidemete leotusainete puhul. Märkimisväärt vajab ka see, et naispatsient keeldus söömast ja heitis ravimtabletid minema. On teada juhtumeid, kus patsient käitub sel viisil, kui talle ei meeldi teda teenindav inimene, , vöis olla solvavat käitumist öe poolt, sel juhul vöi enne.
Toda m.öde ei saaks lasta enam töötada meditsiinis, tegeleda protseduuridega ja ravimitega, mis peamine ka -inimestega, siis haigetega.-- peaks ärakeelustama- ja diplom tyhistama. Skandinaavia maades, öde, arst kui teeb surmava vea patsiendi kohta, eemaldatakse otsekohe tööst, ja ei saa jatkata enam meedikuna. Ka Eesti peaks järgnema pöhjamaade eeskujule samuti. See on öige!
m
8. november 2017 09:08
k
Kui ei raha/ 8. november 2017 04:57
siis vangi , kohus otsustab kui pikaks. No mingisugune karistus peab ikka määratama. Vöi arvas, tegi ära, yks eestlane vähem ja et ajas segi nagu mingid toidulehed, ja sellega asi klaar. Tahaks teada, kas ka nonde patsientide näod olid ka sidemetes, et ei tunnistanud. Rääkida nad ju said. Kui oli statiiv mehe patsiendi ees, vöttis ja viis naispatsiendile., telefonikönede järel. Tundub vägisigi nagu sai ta määruse telefoni teel.
m
8. november 2017 09:11
Mis sa jaurad siin ja targutad.Või tema tahaks teada, tema tahaks seda ja teist

n
Nimi/ 8. november 2017 04:44
Kes valetab? Kaks öde tunnistab, et jatkas surmavat ylekannet uuesti aga syydlane eitab!
muidugi ei saaks minna telefoni könele kui tähtis toiming ees! Kogenud nagu öeldi! Kogenud ei läheks, kui just tuli lahti ei ole. Ja kui käiski vastamas mis siis, see ei ole pöhjus kahe inimese segi ajamisel. Määrus oli ju teisele, ta teadis seda! Ta oli teadlik mölemist haigetest ja et mehele määräti vere ylekanne. Vöi oli ta trimpsutanud piiritust keskel tööpäeva!? Kuid peaks siis purupurjus olema kui ajas segi. Kahtlane värk.
k
kokk / 7. november 2017 23:01
peidab vead soolaga, arst mullaga
V
.../ 7. november 2017 21:08
Väga ilus küsimus Partsilt, miks te arvates et inimelu pole midagi väärt? Kas sarnast küsimust küsitakse ka pedofiilidelt, kes laste elu solgivad ja nendelt riigiametlikelt kes laste kaitseks ei võta midagi ette?
j
jah/ 8. november 2017 09:48
absoluutselt nõus. Selline küsimus kerkis nüüd korraga üles eksinud med. õe puhul, aga ei ole ilmselt kunagi teemaks mõrtsukate, pedofiilide ja korrumpeerunud poliitikute puhul? Samuti ei vaeva auväärseid kohtunikke 1994. aasta sügisel toimunud tragöödia "Estoniaga", mille vastamata küsimused ei anna rahu lähedastele ka nüüd, üle 20 aasta hiljem. Peaaegu tuhat inimest suri ja ei midagi. Keegi polnud süüdi eks ole? Ja antud loos ei ole kõrgeaulisete õigusemõistjate arvates siius süüd ka arstil, kes andis kooralduse vale vereülekannet jätkata??? Millegipärast näib, et meie riigis on kõik valikuline.
l
lugeja/ 7. november 2017 20:44
Aga miks pole kohtu ette toodud seda helistajat, tema on ju kõiges süüdi.
m
mh/ 7. november 2017 19:59
Ju siis ennegi hooletu,lihtsalt pole vahele jäänud, rapsivad küll, liigne ensekindlus. Tuleb maksta, teha pole midagi. Ja tuleb saata teisele tööle samas firmas, kus pole nii vastutusrikas.
j
7. november 2017 20:51
Jah, küllap sina juba tead.
m
maalt/ 7. november 2017 19:35
võib olla oligi see pääsemine, te ei kujuta ette , mis tähendab üle kolmandiku keha pinnast põletushaavad, 1,5 tundi kannatada piinavat valu, lõpuks oled valmis kõigeks et sellest piinast vabaneda..., muidugi pole see õigustus juhtunule, aga ikkagi...
h
Haige/ 7. november 2017 18:47
Varsti ei taha enam keegi arsti vöi öena töötada.
a
Ants/ 7. november 2017 18:35
Sellisel vasutaval tōōtamise korral peaks olema ealisuse korrektsioonid. Teiseks ei ole normaalne 24 - tunniline vahetus. Selle aseme, et ūks inimene 4 korda vaatab, oleks kasulikum, kui kaks inimest 2 korda vaatavad, vōi neli inimest 1 korra.
s
Selge / 8. november 2017 19:32
et inimene oli kõne pärast endast väljas ja ei annud aru, mida ta teeb. Huvitav, kes helistas ja mida tahtis, et mõtlemisvõime ära kadus sellest.

e
ei ole sentigi väärt/ 7. november 2017 18:14
väga rumal küsimus kohtuniku poolt ja hea vastus kohtualuse poolt. lõpuks on ikka, et kohtunik määrab mingi raha oma suva, tuju, nägude, tutvuste järgi. saame näha, mis hinna see Parts siis just sellele inimesele paneb. kohtunik on ju ülim inimelu hindaja. aga meie riigi valitsejatel ei ole ju mune , et paneks riigi tasemel mingi hinna ära. suri sinu süül inimene ja jututa nt. 50 000. ilma vahet tegemata oli mees või naine, terve või haige, noor või vana, poliitik või lihtsurelik.
v
Van Ames/ 7. november 2017 18:12
Jama on hoopis see et aastal 2017 töötavad haiglates umbkeelsed Nižni Prostokvašino ülikooli lõpetanud medõed, arstid , õpetajad :(
j
Ja kui sellele ,punases riides isikule peale vaadata ,siis / 7. november 2017 18:36
paistabki ta selline prillidega uimerdis , nagu täpselt samasugused on autoroolis ,
lausa õnnetused ,mul on päris hiljutine kogemus varnast võtta ja niii ongi ja veel niinimetatud Niznist ...
k
Kindlustus/ 7. november 2017 18:05
Kas meie haiglatel kindlustust tõesti pole, et iga töötaja peab kõik oma kahjud heastama? Satub mõnel jõukamal ja ülbemal perel pereliige kellegi süül hambad varna panema, peab mõni vaene õde milli või paar välja köhima? Jabur, arvestades mis palgad meditsiinis on.
H
../ 7. november 2017 18:00
Huvitav, et kohtunik küsis, kas inimelu midagi väärt ei ole.. Päris irooniline, kui vaadata kohtulahendeid, kus sihilikult ja teadlikult inimese või paar tapnud tegelastele paar aastat tingimisi karistust antakse. Äärmisel juhul saab ehk isegi kolm aastat reaalselt. Kas nendel juhtudel polnud inimelul väärtust?
O
????/ 7. november 2017 18:23
On sul mõni näide ka kus sihilikult ja teadlikult inimese või paar tapnud tegelane on paari aastase tingimusliku karistuse saanud ?
P
****/ 7. november 2017 17:59
Päris kole lugu. Sellises töökohas ei tohiks olla mitte mingisuguseid segavaid telefonikõnesid.
m
maali/ 7. november 2017 18:39
töötajate omavastutuse määr peab töölepingus kirjas olema.. ei põhjustatud kahju ju tööandjale vaid kolmandale osapoolele, kellel oli varaline suhe vaid tööandja ehk haiglaga.
e
EE/ 7. november 2017 17:58
PERH peaks maksma, vastutab siiski haigla.
s
Sa/ 7. november 2017 21:53
mõtled siis,et nagu eesti inimesed peaksid maksma va?Kujuta nüüd ette olukorda kus keegi haigla töötaja teeb haiglas midagi mille tagajärjel patsient sureb.Surmad on ju haiglates igapäevased.Siis tuleb kohus ,haigla maksab hagisid.Tuleb pankrott,varad lähevad müüki,riik ehitab uued haiglad.Inimene vastutab ikkagi ise enda eest.
t
tuttav olukord/ 7. november 2017 17:56
Aasta oli siis 1988,kui mu õe parimale sõbrannale sünnitusmajas peeti vajalikuks teha vereülekanne-
Aasta oli siis 1988,medõde ajas ka siis veregrupid segamini-noor 20 aastane naine suri,leinama jäi mees,2-aastane poeg ja uus ilmakodanik ,kuid kellelegi ei tulnud siis pähe kohtusse kaevata ,rääkimata valuraha nõudest,valu oli liiga suur...vereülekannete juures peab küll 10 x kontrollima ja alles siis protseduuri teostama-apsakas maksab elu!
.
7. november 2017 18:14
... siis jäämegi vaid kontrollima.
e
Edgar./ 7. november 2017 17:40
Ei see raha too kedagi enam tagasi.
l
9. november 2017 10:54
Loomulikult ei too, aga "leinaja" saab lohutuseks palmi alla pisaraid valama minna...

k
7. november 2017 17:38
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
A
17:38-le/ 7. november 2017 23:13
Arst andis,aga EI JÄTKATUD, ütles õde,kuna oli viga märganud!
a
Ahnitsejad jäävad ilma!/ 7. november 2017 17:33
p
Peab/ 7. november 2017 17:29
Maksma ja kogu lugu! Ōpetuseks! Kohutav lugu
t
To Peab/ 7. november 2017 17:31
Ja sinul on enda vigade jaoks 60 KEUR kõrvale pandud , kui teed oma töös vea ?
h
Huvitav/ 7. november 2017 18:25
Mida nad selle raha eest teevad? Üksi mitme töötaja eest vastutuse võtmine niigi karistus
k
Kindlustus/ 7. november 2017 17:21
selliste saatuslike vigade eest peaks olema kindlustus. Inimene on ekslik ja igaüks võib eksida.
Või siis peaks haiglad hakkama palka maksma, kus medõde võib sääraseid vigu kinni maksta
enda taskust !
m
mikk/ 7. november 2017 17:37
Köik kuriteod kindlustuse alla - politsei ja kohtud vöib laiali saata.
s
saatan kiusas,/ 7. november 2017 17:12
tegi hajameelseks.Kui keegi helistab toimingu juures siis ei tohi minna vastu võtma.