Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Denes Kattago 7. november 2017 16:25
Sel nädalal toimub Tallinnas Euroopa Komisjoni ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel kosmosenädal, mis toob Eestisse kosmosevaldkonna tippspetsialistid. 8.-9. novembril toimub Radisson Blu Sky hotellis kosmosetööstuse näitus, kus oma saavutusi tutvustavad ka rahvusvahelise IT-ettevõtte CGI Eesti  kosmosevaldkonna tegijad.

„Eesti on küll väike riik ja meil pole ühtegi kosmonauti, aga hoolimata sellest võib täiesti julgelt väita, et Eesti on kosmoseriik,“ sõnas CGI Eesti kosmosevaldkonna ärijuht Kaarel Hanson. „Eestis on pühendunud teadlasi ning palju tudengeid, kes tegelevad kosmosevaldkonnaga süvitsi ja on oma tegemistega tähelepanu äratanud terves maailmas. Suurepärane näide on eestlaste esimene tudengisatelliit ESTCube.“

„Hea on see, et tulevased kosmoseeksperdid ei pea töö leidmiseks kolima teise riiki – ka meil Eestis tegeletakse aktiivselt kosmosetööstusega ning seda maailmatasemel,“ märkis Hanson.

„Näiteks on CGI Eesti insenerid andnud suure panuse Euroopa satelliitnavigatsioonisüsteemi Galileo arendamisse – viie aasta jooksul on eestlased Galileo satelliitnavigatsiooni maapealsete juhtimissüsteemide tarkvaraarendusse panustanud ligi 15 000 inimtöötundi. Eesti kosmosevaldkonna ettevõtmised on ambitsioonikad ning meie teadlased ja insenerid on juba praegu  maailmas hinnatud spetsialistid. Lähitulevikus kindlasti kasvab Eestis kosmosetehnoloogiaga tegelevate ettevõtete hulk veelgi.“ 

Kosmosenädala kohta leiab rohkem infot www.eusw2017.eu

1976. aastal asutatud CGI (www.cgi.ee), mille osa on ka CGI Eesti AS, on globaalne IT- ja äriteenuseid pakkuv ettevõte, mis tegeleb kõrgtasemel ärikonsultatsiooni, süsteemide integratsiooni ning outsourcing teenuste pakkumisega. CGI tooteportfelli kuulub üle150 unikaalse tarkvarateenuse ja -lahenduse ning 40 riigis töötab 70 000 spetsialisti. Eestis on CGI tegutsenud üle 20 aasta, ettevõtte Tartu ja Tallinna kontoris töötab 220 spetsialisti.