Maailm

Venemaal hoogustus diskussioon Lenini muumia tuleviku üle

"Aitab Lenini laiba vahtimisest!" (47)

LISA KOMMENTAAR

9. november 2017 07:53
see ju Ossinovski kloon - las ronib ise oma kohale-ministre või asi
Moderaator korjas ära. 8. november 2017 18:59
Kahjuks ei tohi seda kirjutada, kuidas Lenin ning tema parteigrupp Šveitsis kogu sõja aja keiserliku Saksamaa luutega tihedat koostööd tegi ning selle eest head palka sai. Märksa enam kui omaaegse Iskarioti 30 hõbeseeklit. Näiteks 1915 laekus Saksamaalt neile kokku 7 miljonit saksa marka. Venemaa valitsuse ning armee vastaseks propagandatööks. 1917 aga juba 15 miljonit. Rahasaadetised laekusid ka peale oktoobripöörett. Nii makdena kui ka kuldrubladena, siis juba kümnetes miljonites. Bresti rahu eest, millega Saksamaa saavutas idarindel rahu, sai lääne jaoks vabad käed ning üle poole miljoni ruutkilomeetri maad ning kümneid mijonéid uusi alamaid, maksumaksjaid. Selle ostis Saksamaa Leninilt 100 miljoni ,arga eest Miljonisaadetised jätkusid edasi kuni revolutsioonini Saksamaall, kuni keisrivõimu ning selle salaluure kokkuvarisemiseni.
Aga meie moderaator modereeris täpsemate arvude ning kuupäevadega kommentaari lihtsalt minema.
??? 8. november 2017 18:36
Mida seal vahtida, kas ajaloo suurimat demokraatia lämmatajat, diktaatorit, juudast ning reeturit või?Selle bolševike reemise kohta on arhiividest leitud hulga huvitavat. Mõned näited. Juba 1915 aastal eraldas saksa rahandusministeerium Šveitsi, seal pesitsevale Lenini parteigrupile kahes osas kokku 7 miljonit marka "Revolutsioonilise propaganda jaoks Venemaal." Edaspidi tehti 1916.a. väljamaksed aga mitte enam otse Berliinist, vaid näiliselt "eraisiku", luurega seotud Ruhri töösturi Emil Kińdorfi kaudu. Asjad vormistati just nagu "Eraannetusena"
Kui Lenin aprillis Venemaale saabus, tehti rahasaadetised otse sinna. Kuid nüüd mitte enam otse hr. Kinderilt, kes olis vaenuliku riigi kodabik, vaid neutraalsest riigist vahendaja hr. Svenssoni kaudu. Nii kandis too Svensson 18 juunil 1917 Kroonlinnapanka Lenini isiklikule arvele üle 315 tuhat marka. Ja 12 septembril veel 207 tuhat marka. Kokku laekus 1917 Saksamaalt bolševikele 15 miljonit marka. Kanti üle teistelegi juhtfiguuridele. Rahasadu jätkus ka peale oktoobriputši. 08. jaanuaril 1918 andis Berliinist riigipanga direktor von Schantz korralduse anda Trotskile üle 50 miljonit tsaarirubla kullas (vastas tolle aja kursi järgi 62,5 miljonil saksa margale) 1918.a. 03.märtsi sülmitud Bresti rahu läks Saksamaale maksma 100 miljonit marka. Selle hinna eest loovutasid bolševikud Saksamaale üle poole miljoni ruutkilomeetri oma riigi arenenumaid maid ja mitukümmend miljonit elanikku.
11. juunil 1918.a. andis Saksamaa bolšvikele veel 40 miljonit marka, et nende vankuv võim kodusõjas ikka püsima jääks. Ja Bresti rahuleping ikka edasi püsiks.
Ühesõnaga, kogu too Lenini punt olid oma kodumaad maha müüvate reeturite kamp. Mis austust ja respekti saab üldse selliste vastu olla?
nh 8. november 2017 18:05
asjale tuleb vaadata hoopis teise pilguga- see on ju tegelikult vana komme, et surnud kurjategija pannakse või jäetakse avalikku kohta kõikidele vaatamiseks ja hirmutamiseks, et sama teed ei mindaks. Kommunistid on seda laipa natuke kõpitsenud,et ei laguneks ja ei haiseks, aga et ikka oleks see kurjus kõigile vaatamiseks kättesaadav. Stalin oli ka ju seal kõrval ja visati välja- Hruštšov oli tunduvalt rohkem plindris selle teo pärast, kui praegune vene president, nii et kui ta tahaks, mataks maha, aga ei julge, või on siiamaani südamega kommunist! Ilmselt Lenin langeb koos Putiniga!
8. november 2017 14:49
paistab teine sarnanevat Ossinovskile,topiks selle kuskile kirstu
8. november 2017 11:19
sajandi Kurjategija -massimõrvar
miks aitab? 8. november 2017 11:16
sotsid ja kesikud kummardavad ju teda edasi, kommunistid.
Seda,et mausoleumis ei ole mingit 8. november 2017 11:15
balsameeritud laipa,vaid on osavalt tehtud vahakuju.Nagu neid on
kõigist kuulsustest vahakujude muuseumis.Sina aga mine ja palveta
hardalt ja tereta Odekolonnetki,kes seal valves.

tom 8. november 2017 11:11
Täpselt sama lugu on pätsi kontidega mis kuskilt Venemaa avarustest siia tariti.Ja see pole kindel et need pätsi omad olid.Oleks võinud sinna jääda.Polnud see mees seda väärt et ta konte solgutada.Eks ka osadel eestlastel on oma iidolit vaja.Aga kas kas see iidol seda väärt sellest ajalugu vaikib.
vikatimees 8. november 2017 11:10
Arvan, et see sm.Lenin ammu maamullas - juba aastaid tagasi olevat koisid täis olnud ja siis asendati dublandiga...no tilluke ja kuivetunud ta seal on ja mul suva !
AB 8. november 2017 10:10
Ma ei mõista kohati üldse venelasi,mis head see Lenin neile teinud on??? Mis head see Stalin neile tegi??? Ikka jumaldavad.Lenin polnud isegi revulutsiooni eestvedaja,redutas Sveitsis kui inimesed tänavatele tulid.
JUHAN 8. november 2017 09:55
Rumal rahvas vajab jumalust ning iidolit. Kui massilt midagi ära võetakse, siis tuleb midagi ersatsi asemele anda, Lenin näiteks andis korraldusi, et vaimulikele ei tohi leivatalonge anda,las lõppevad nälga! Teisel korral käsk Dzerdžinskile, et maha tuleb lasta vähemasti 300 vaimulikku, selleks et nad uut võimu ikka "kardaksid". Seega - traditsiooniline jumal võeti maha. Stalinil oli siiski veidi vaimulikku haridust ja kui jumal ära võeti ning kirikuid suleti, andis tema rahvale uue jumala. Surnud Lenini.
Leninn kuulutati näiteks suureks prohvetiks, kes nägi kõike "100 aastat ette"
Nagu kuulsates kirikutes on pühakusäilmed, reliikviad, mida palverändurid kummardamas käivad, nii ehitati ka mausoleum Lenini muumiale. Selle külatamine kuulus kohustuslikult kõigi koolide või töökollektiivide Moskva ekskursioonide programmi.
Tema teosed kuulusid kohustuslikus korras tsiteerimisele just nagu piiblitsitaadid i´usklikutele. Näiteks omal ajal ülikooli päevil sain ma ise sellepärast võtta, et miks on kursusetöös kõik viited ja tsitaadid vaid erialased, kuid puuduvad täielikult kommunismi klassikute tsitaadid.
Stalin lõikas sellest ersatsusust veel isiklikku kasugi. Sest kui Leninist sai jumal, siis Stalin oli tema ustavaim jünger ja tema tõde tundev prohvet. Vahekord, just nagu näiteks Allah ning prohvet Muhamedki. Kellel oli ainuisikuline privileeg jumaluse tõdesid edasi öelda.
Las aga olla 8. november 2017 09:07
Sellise mõrvariga ei tohiks maad rüvetada, las olla edasi maa ja taeva vahel.
ain 8. november 2017 07:06
lenin maha matta ja eestis kommunistid toompealt minema..
vastuoluline ikoon 8. november 2017 04:24
Venemaal on erinevad (peamiselt küll pühakute) ikoonid igapäevaselt olulised, aga üldistades neid enam kui 100 miljonilise rahvahulgani, siis eristuvad (kronoloogiliselt) Nikolai II, Lenin, Stalin ja Putin. Nime kuju poolest sarnanevad küll kolm viimast, aga ühiskonda iseloomustavaid jooni võib leida kõigis. Nikolai Ii sümboliseerib õigeusku ja valitsevat perekonda, Lenin riigimajandust ja revolutsiooni, Stalin võidukat sõjaväge ja stabiilsust (taganud repressiivaparaati). Kaasaja Kremlil on neid sümboleid vaja, sest see peegeldabki kaasaja (Putini) Venemaad. Kõige ´vastuolulisem´ on Lenin ja revolutsioon. Kui suures osas on Venemaal taastunud Lenini algatatud riigistamise protsess (s.o kui Nõukogude Liidus moodustas riigi omandus majandusest ligi 100%, siis Jeltsini Venemaal vaid 25%, aga praegu ca 65%), siis päris täielikku revolutsiooni kindlasti (enam) ei soovita, sest see teeks varast lagedaks just praeguse ´uusaadli´. Kreml on ise organiseerinud mitmeid mäsusid a la pronkssõdur, aga samas ka ise kogenud, et kaasaja sotsiaalvõrgustike ajastul pole 120000 inimmassi peaaegu stiihiline tänavatele tulemine Moskvas sugugi võimatu. Seetõttu Lenin on ja jääb ilmselt kõige vastuoluliseimaks ikooniks kaasaja Venemaal...
ammune ennustus 8. november 2017 03:35
Maailma häving algab peale Lenini maha matmist. Peale matmise kuupäeva jäävad loetud kuud lääne kultuuriruumi hävinguni. Kahjuks ei mäleta täpset aega...

Elavad surnud 8. november 2017 01:49
Kuna Tallinn on elavaid surnuid täis , võiks Lenini laip näiteks Kadrioru lossi tuua. Sm. Kaljulaid- il peaks seal kindlasti mingi vaba tuba olema, kus teda eesti rahvale eksponeerida .
Meie punane valitsus ilustab ja taastab Lenini paleed. 8. november 2017 04:48
Sinna võiks paigutada siiani vedelevad Lenini kujud. Maksumaksjad pangu valmis 100 miljonit!
Uus 7. november 2017 23:43
Ju siis maetakse, kui Putin kunagi sureb ja tema asemele pannakse.
Mina 7. november 2017 23:32
arvan,et see on Vene riigi siseasi,mis nad selle Lenini laibaga teevad,matavad maha või kummardavad edasi.
Siinkohal 7. november 2017 23:23
võiks küsida,et milline revolutsionäär oma rahvale kõige suuremat õnne ja õitsengut tõi:
1.Lenin
2.Stalin
3.Hitler
4 Fidel
Nii 7. november 2017 22:45
See pole meie probleem ega meie asi. pealegi on revolutsiooni ajal tapetud suur osa vene intelligentsist, mitte meie oma. Lenin on väljaspoolt saadetud riiki nõrgestama ja tapatalguid korraldama ja ta pole vene rahvusest.
kama 7. november 2017 22:26
No täitsa kama praegu. Omal ajal oli sund taga ja viidi näiteks koolist klasside kaupa kinno "Vene imet" vaatama. Praegu tehku mis tahavad, viigu inimesed alla või toogu kadunuke üles.
kolla 7. november 2017 22:20
Kummalisel kombel kui kadõrov midagi mainib siis nii ka venemaal varsti juhtub.Kuidagi on see karvane ts.rka putka munepidi pihku saanud.
süsimust iroonia 8. november 2017 00:15
ramzan on ilmselt putini isiklik pressiesindaja :DD
No 7. november 2017 21:11
Eks see laiba maa peale jätmine ole karistuseks ta pattude eest. Esimese Vabariigi aegne meedium Mai Kalamees ütles ju, et laipa valvavad kurjuse jõud ja seepärast teda maha matta ei õnnestugi. Venelased tehku siit ise oma järeldused, ka oma riigi kohta.
ja terve põlvkond(kaks ) lapsi kasvas üles laulu saatel: 8. november 2017 00:59
" suur Lenin, ta oli üllas, nii hoolitsev, tark ja hea;
meid, lapsi, võtaks ta sülle ja silitaks õrnalt pead..."
Me ikka päris siiralt uskusime seda. Enam ei usu midagi ega kedagi. Ainult ennast.
mina 8. november 2017 01:51

Luuuurija 7. november 2017 21:07
Jätke rahule Kristuse kondid ja Lurichi luitund pealuu,
mulda kaevake Lenini korjus, sest temagi vajab rahu.
On moes nekrofiilia, konte ja laipu kõik kummardavad.
Kui vaid oma ema saaks rahus mulla all lamada.
mulk 7. november 2017 20:51
to Mõistmatu: minule on mõistmatu, milleks käia kolm korda(!) seda topist jõllitamas. Ise olen Moskvas vene ajal käinud mitu korda, Punasel väljakulgi käinud, kuid mausoleumi pole soovinud kordagi külastada, on kahju olnud sellele aega raisata ja parem juba elusaid loomi loomaaiias kolm korda vaatamas käia, kui sifiliitikut mausoleumis.
Mõistmatu 7. november 2017 21:06
Kuna ma õppisin Moskvas, siis esimest korda käisin üksi, kui ükskord märkasin, et järjekorda peaaegu ei olnudki. Ülejäänud kaks korda üheksakümnendate alguses viisin sõbrad vaatama. Ja loomulikult ei käinud ma Leninit kui isikut vaatamas, vaid ehitist ennast. Samas, kus sa veel näed 70 aastat tagasi surnud inimest oma silmadega? Ka see palsameerimise värk on üpris põnev. Aga ega paljusid ei huvita ka ju muuseumid ja muud vaatamisväärsused mida aga mausoleum kindlasti on...
Mõistmatule 11. november 2017 00:54
Muidugi, mausoleum on sul vaatamisväärsus, krematoorium ja surnukuur samuti. ;)
Mida 7. november 2017 20:43
Aastaid tagasi vestlesin ühe venelasest õigeusklikuga ja tema arvates oli kohatu lahkunud inimese eksponeerimine. Tegelikult polegi siin kohta poliitikale ja (õigeusu) kirik peaks otsustama mida teha. Minule tegelikult on täiesti savi ja venelased otsustagu ise.
7. november 2017 22:03
See tüüp käitus kohatult, nüüd peab kannatama kohatut kohtlemist. Eks millalgi ta vabaks antakse, aga,,,mitte nii pea vist
Pantaloone 7. november 2017 20:26
mis tast ikka vahtida ära on kulunud maha tuleb matta
Mõistmatu 7. november 2017 20:12
Tõesti ei mõista keda peaks see atraktsioon segama? Ise olen käinud seal kolm korda ja minule on see jätnud ühe eradama mälestuse. Hästi imelik tunne on minna sinna +14C graniithauda. Seejärel mausolemi taga vaadata teiste valitsejate haudasid ja kangelaste urne kremlimüüris. Põnev ja huvitav.
k 7. november 2017 22:15
Kangelaste?No sa ei ole normaalne.
lol 7. november 2017 20:12
uskumatu, et käiakse ikka veel laipa kummardamas, see pole mulle kunagi normaalsena tundunud.
Jaa minagi olin seal teda huviga ,, imetlemas ,, , 7. november 2017 20:11
täna just 35 aastat tagasi ,oiii kui õhin oli tookord sees ,et ikkagi ,,meie isakest ,,
saab o m a silmaga näha ,millest paljud rääkisid ,aga mitte näinud , oii kui tugev valve oli .
enne sisse ei saanud kui valvur kobis kõik inimesed läbi ,ühel taadil olid suured villased labakindad taskus ,oii kuidas valvur läks seniks närvi ,kui leidis kindad taskust ... no mida ,mis seal siis oleks juhtunud tookord , ehhh elukest ...( no mis siin lubamatut on ,et ei vasta reeglitele )???nohhhh
tõnn 7. november 2017 20:06
Kuulge se mis seal kirstus lebab on põhimõtteliselt plastmass juba ammu....

huvitav 7. november 2017 19:56
mida sellepeale karjäärikommunistid marju ja Koerakindral ütlevad.
7. november 2017 19:52
ahsoo et kadõrov ütles seekord putini arvamuse välja. eks nii ole kavalam tõepoolest.
palju neid kommusid seal veel järel on? turist tänava peal ringi käia ikka võib?
Jasssper 7. november 2017 19:49
Viige Oudekki sinna auvalvesse, kuni pole hilja.
7. november 2017 19:48
Kui see on veel tema keha, siis võiks veel hoida kahe maailma vahel. Las piinleb! Teenis ära.
7. november 2017 20:18
kolmkümmend aastat tagasi kuulsin, et ei olevat. balsameerimise esimene katse olevat aia taha läinud.
7. november 2017 19:26
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
8. november 2017 09:35
Vahtima minnakse vabatahtlikuslt ja uudsihimust. Ainuõige oleks tõesti kalmistule matmine.
7. november 2017 19:23
Huvitaval kombel räägib Kadõrov seekord õiget juttu.