Eesti uudised

ÜHENDÕPPUS: meedikud harjutavad suurõnnetuse korral tegutsemist (1)

Toimetas Denes Kattago, 7. november 2017, 15:30
Foto: Martin Ahven
Täna algas kaitseväe ühendatud õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuses kolmepäevane rahvusvaheline kursus suurõnnetuste meditsiiniliseks haldamiseks, millest võtab osa 24 inimest kuuest riigist.

"Kursusel osalejad harjutavad olukordadeks, kui toimub suurõnnetus ja kuidas seda meditsiini poole pealt kõige paremini lahendada. Toome igale kursusele sisse ka pääste- või politseiteenistuse töötajaid, et eri teenistused oskaksid suurõnnetuse korral koostööd teha," ütles kaitseväe peaarst kolonelleitnant Targo Lusti.

Kolme päeva jooksul osalevad kursuslased loengutes ja praktikumides, kus lahendatakse näiteks kaartide peal simuleeritud situatsioone, kus tuleb kasutada olemasolevat infrastruktuuri, juurdepääsuteid ja teenistusi, mida oleks vaja kaasata.

Pärast käimasolevat kolmandat järjestikust rahvusvahelist kursust saab KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskus endale litsentsi kursust ise läbi viia.

Kursusel osalevad eelkõige sõjaväelised meedikud ja kaitseväelased, aga ka üks päästeteenistuse töötaja ja kaks taktikut Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist ja Suurbritanniast.

Samal teemal

3. november 2017, 11:29
Kaitseliidu juubeliaasta tuleb seni suurima Siiliga
29. oktoober 2017, 10:54
NB! Hävitajad F-16 teevad madallende
23. oktoober 2017, 14:41
VÕIMAS GALERII | Vaata Euroopa parimad militaarfotosid!
4. oktoober 2017, 21:05
Ilmus militaarajakirja Kaitse Kodu! uus number

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee