Laadin videot...
25
fotot

Riigikogu EVE fraktsiooni liige Artur Talvik sõitis täna väikese tänavarongiga Toompealt majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, kus näidatakse talle Rail Balticu salastatud dokumente.

Koos Talvikuga osalesid üritusel tema mõttekaaslased, teiste seas ka kriitiliste väljaütlemiste poolest tuntud reformierakondlane Igor Gräzin. Samuti muusikud Jaak Johanson, Emil Rutiku, Peeter Volkonski ja ekspeaminister Andres Tarand.

„Eesti Vabaerakond (EVE) on korduvalt rõhutanud, et RB asjaajamine ei ole toimunud avatult ning seda on avalikkuse eest püüdlikult varjatud. Näiteid on mitu: tasuvusanalüüsi arutelu Riias, mida ei soovitud avalikustada ning MKM-i eitav vastus Avalikult Rail Balticust dokumentide päringule. Me protestime salatsemise vastu ning korraldame meeleavalduse,“ ütles EVE esimees Artur Talvik.

Kodanikuühendus Avalikult Rail Balticust küsis ministeeriumilt dokumente, mis võimaldavad avalikkusel tutvuda RB projekti hetkeolukorraga ning olla kursis selle edenemise protsessiga. Suurte investeeringutega seotud keeruliste infrastruktuursete projektide puhul on avalikkuse täiendav tähelepanu mõistetav, kuna sellised projektid mõjutavad oluliselt riigieelarvet, piirkondlikku arengut ning Eesti rahalisi kohustusi tulevikus. MKM edastas dokumendid kinnikaetud kujul, mis on vastuolus läbipaistva asjaajamise põhimõtetega ja tekitab tõsiseid küsimusi.

„Dokumentide avalikustamist soovisin ka mina oma 9. oktoobri kirjas majandus- ja taristuminister Kadri Simsonile. Selle peale pakkus Simson mulle võimalust minule sobival ajal soovitud dokumentidega ministeeriumi ruumides tutvuda. Samas viitas ta, et seadused ei luba mul piiranguga dokumentides esitatud informatsiooni kolmandatele isikutele edastada,“ võttis Talvik kirjavahetuse kokku.

Ta lisas veel, et erilist hämmastust tekitas Simsoni väljaütlemine, et RB dokumentide lausaline ja valimatu avaldamine võib rikkuda suhteid Läti ja Leeduga ehk kahjustada Eesti riigi välissuhtlust.

„Näib, et Läti ja Leeduga suhted on olulisemad, kui RB dokumentide avalikustamine,“ lõpetas Talvik ning lisas, et kui ei jää muud üle, sõidame ise MKM-i Rail Balticu dokumentatsiooniga tutvuma ning loodetavasti on Vabaerakonna algatus samm avatuma asjaajamise poole.

MKM-is võtab külalisi vastu RB koordinaator Kristjan Kaunissaare.

Jaga artiklit

80 kommentaari

A
ain  /   09:39, 8. nov 2017
p...punkti see reeglistik
J
jaa  /   21:21, 7. nov 2017
Kui palju pärnakatel juba kruusa on varutud? Need ongi needsamused pärnakad, kes pikisilmi seda raudteed ootavad.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis