5
fotot
Richard Branson Briti eelmise peaministri David Cameroni auks korraldatud õhtusöögil Valges Majas. (AFP / Scanpix)

Eesti meedias lahvatas eelmisel nädalal skandaal, et EAS maksis Eesti ettevõtjate ning Richard Bransoni õhtusöögi korraldamise eest 5500 eurot. Ettevõtluskõrgkooli Mainor juhi Kristjan Oadi sõnul puudub kurtjatel igasugune arusaam maailmastaaride tegelikust hinnakirjast.

Tema kinnitusel on Branson väga kõva turundaja ja maailmas makstakse õhtusöögi eest tema kaliibriga mehega ulmelisi summasid. „Tänavu tasuti oksjonil õhtusöögi eest Warren Buffettiga 2,7 miljonit ning Tim Cookiga (Apple'i juht - toim.) 680 000 dollarit,“ lisas Oad.

Warren Buffett. (Reuters / Scanpix)

„Kui Branson oli nõus oma ajast Eesti delegatsiooni ära kuulama, kas EAS oleks pidanud talle pakkuma konserve ja külmutatud kalapulkasid, et oleks hea odav ja onu Heino end puudutatuna ei tunneks,“ põrutas Oad.

„EASi töö on luua sidemeid ning Branson on juba ühte Eesti firmasse, Transferwise’i investeerinud,“ ütles Oad ning lisas, et Eesti mainimine Bransoni masti mehelt on kulla hinnaga. “Kui EAS suudaks iga kuu sellise õhtusöögi korraldada, kas siis Elon Muski (ärimagnaat - toim.) või Leonardo DiCaprioga, siis oleks see parim, mida Eesti promomiseks teha.“

Apple'i juht Timothy "Tim" Cook (AFP / Scanpix)

„Kui üks kümnest kontaktist ära tasub, siis oleme ikka tugevalt plussis.  Reaalselt maksab imepisike reklaamkast suures Lääne ajalehes kümneid tuhandeid ja 5500-eurose kulu eest saaks tellida vast surmakuulutuse,“ lisas ta.

„EASi pime peksmine on jõudnud selleni, et õigeid vastuseid polegi. Kui nad toetavad midagi, on halb, kui ei, siis ka halb. Niimoodi ei julge seal enam ükski ametnik midagi vähegi silmapaistvat teha,“ lisas koolijuht.

Jaga artiklit

43 kommentaari

A
arvamus  /   14:17, 8. nov 2017
Maksa oma taskust ja keegi ei kobise, võid veel ekskortteenuse tellida, teadagi kelle käest...
P
paneme  /   12:19, 8. nov 2017
siis 5500 eurose surmakuulutuse ja Branson ostab Eesti riigi endale!

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis