Eesti uudised

Tallinna abilinnapead tutvustasid oma plaane (11)

Triinu Laan, 7. november 2017 12:45
Foto: Robin Roots
Keskerakonna Tallinna abilinnapeakandidaadid  andsid täna Poska majas pressikonverentsi, kus selgitasid oma plaane ja võimujaotust.

Ainuke abilinanpeakandidaat, keda kohal ei olnud, oli  Roheliste erakonna esindaja Zuzu Izmailova, kelle valdkonnaks peaks jääma keskkonnaamet ja linnakodanike kaasamine. Korraldajad põhjendasid Izmailova puudumist sellega, et tegemist on vaid Keskerakonna Tallinna abilinnapeakandidaatidega.

Samal teemal

Linnapeakandidaat Taavi Aas tutvustas kandidaate ja avaldas lootust, et kõik nimetatud saavad neljapäeval volikogu heakskiidu ja alustavad seejärel tööd.

Tõnis Mölderi valdkonnaks on  sotsiaal- ja tervishoiuamet. Mölderi sõnul on tema prioriteediks puuetega inimestele suunatud ligipääsetavuse programm Tallinnas. Teine teema on pikad ravijärjekorrad, et järjekorrad lüheneks ja arstiabi jõuaks kõigi abivajateni. Kolmandana tõi Mölder välja Tallinna haigla projekti, seejärel toetused ja toetusesüsteemid. Keskerakond on valimislubadusena välja käinud, et pensionäride pensionilisa 100 eurot. 

Aivar Riisalu, kelle valdkonnaks saab ettevõtlus ja innovatsioon, tunnistas, et on abilinnapea kandidaat iseendalegi ootamatult. Ta tõi välja viis märklsõna, millele tahab põhitähelepanu pöörata: ühistupank, Tallinna TV, munitsipaalpood, tööstuspargid, tark majandus ja koostöö ülikoolidega, start-upide toetamine. Riisalu rõhutas ka, et Tallinna TV ei suleta, kuigi tema eelmine erakond oli just seda valimiste ajal lubanud.  "Sellise tehnilise varustatuse ja meeskonnaga kanali kergekäeline sulgemine ei oleks ka kellegi teise käe läbi toimunud. Kõige lihtsam on öelda, et paneme kinni, uputame ära."

Eha Võrk, kelle valdkonnaks jääb endiselt Tallinna linnavaraameti haldusala, tõi välja oma ala olulisemad projektid:  linnaelanikud ootavad aadressil Maleva 18  seeniorimaja, Mustamäe spordihoone ja ujula Akadeemia teele. Veel soovib Võrk  tegeleda omandireformi läbiviimisega ja plaanib selle järgmise nelja aastaga Tallinnas lõpule viia.

Andrei Novikovi valdkonnaks jääb linnaplaneerimine, millega varem tegeles Taavi Aas.  Eesmägiks on linna avatus merele, Reidi tee ja sellega piirnevate alade arendus. 

Vadim Belobrovtseva valdkonnaks saab  haridus, kultuur ja  sport. Tegevusmärksõnadeks on remonti vajavad kooli- ja lasteaedade hooned,  koolivõrgu korrastamine; tasuta söögi tagamine lasteaedades; tasuta huviharidus koolide juures; lasteaedade järjekordade probleem ja plaan luua Kristiine kontserdisaal.

Kalle Klandorf jätkab kommunaal- ja transpordiameti ja  munitsipaalameti valdkondadega. Põhiülesanetena tõi Klandorf välja Reidi tee, Haabersti ristmik, Gonsiori tänav, Tammsaare park. Veel mainis Klandorf  tasuta ühistranspordi jätkamist, ühistranspordi mõningate marsruutide muutmist ja uute trammiteede ehitamist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee