Maailm

FOTOD | airBalticu lennuk sattus kokkupõrkesse ja kaotas tiiva (8)

Denes Kattago, 7. november 2017 11:28
Riia lennujaamFoto: Reuters / Scanpix
Regionaalse lennufirma airBalticu reisilennuk sattus piirkonna suurimas, Läti pealinna Riia lennujaamas kokkupõrkesse ja sai tõsiseid vigastusi.

Reedel, 3. novembril toimunud õnnetusest teatas Läti portaal Pietiek, mis avaldas suhtlusvõrgustikus koos fotoga säutsu. Teatest selgub, et viga sai lennuki Bombardier tiib.

Fotodelt on näha, et vahejuhtum oli väga tõsine, sest tükk tiivast tuli eemaldada ja lennuk jäi maale remonti ja õhku ei tõusnudki, märgib MixNews.

Tegu pole mitte eelmise, 2010. aasta hanke lennukiga, vaid suhteliselt hiljuti – 2013. aastal airBalticu poolt soetatud Bombardier Q400 NextGen turbopropellermootoriga lühiliini reisilennukiga.

Lennufirma esindaja Alise Briede selgitas raadiole Baltkom antud usutluses, et õnnetuse põhjustajaks oli ümberpaigutatud õhuvärava trapp, mis blokeeris lennuki manööverdusruumi.

Turvalisus on airBalticu jaoks prioriteediks. Ja lähtudes rahvusvahelistest reeglitest ja nõuetest sooritati Bombardier'le kontroll. „Lennuk läbis täieliku ülevaatuse, et saaks teha algust remonttöödega ja lennuk saaks juba selle nädala jooksul õhku tõusta,“ selgitas Briede.

Samal teemal

09.00.2018
Mis on kõige täpsemalt graafikus püsiv lennufirma?
06.10.2017
Tallinlased kaebasid lennukimüra osas linnale
04.10.2017
Meeste sekslelu tõttu evakueeriti Tallinna lennujaam
03.10.2017
POOL MILJONIT: Tartu otsib lennufirmat, mis tartlasi välismaale viiks