12
fotot
Tallinna-Tartu maanteel põhjustas teele jooksnud põder kahe auto avarii. (Kaspar Pokk / Kanal 2)

Täna õhtul kella 18 ajal juhtus liiklusõnnetus Tallinna-Tartu maanteel, Ardust 6 km Tallinna poole, kus Tallinna poolt sõitnud veoauto Scania põrkas kokku teele hüpanud põdraga.

Saadud löögist lendas põder vastassuunavööndisse põrgates kokku vastu tulnud sõidukiga Mercedes Benz, mis omakorda keeras üle esiotsa katusele kraavi.

Mercedese juht viidi kontrolliks haiglasse, kaassõitja pääses ehmatusega. Scania juht vigastada ei saanud.

Jaga artiklit

21 kommentaari

R
Riina  /   07:43, 8. nov 2017
Olen igapäevane sõitja ja tean omast käest, et iga sõit võib jääda viimaseks. Kui ikka suur loom hüppab järsku teele, ei tee enam suurt midagi, isegi mõelda ei jõua. Iga kord paksu uduga mõtlen, et see on üks vene rulett. Euroopas sõites on magistraalid loomade eest kaitstud, meil pole mingeid piirdeid, ehk natuke Tartu maanteel, aga selle eest võib põtra kohata ainult mõni km Tallinna piirist. Pärnu mnt-l., ainult mõnisada meetrit enne Peoleod, ründas mind metssiga. Kas ei oleks maanteeametil aeg mõelda nii loomade kui ka liiklejate kaitsmisele, mitte manitseda ettevaatlikusele, sellest pole alati abi.
R
Room  /   09:25, 7. nov 2017
Oma isiklikust kogemusest põdraga. Öösel sõida 80ga, saad pidama, sõites sellest kiiremalt, on sinu pidurdusmaa pikem kui nägemisulatus ja seega otsasõit vältimatu. Seda enam, et üsna tihti sõidetakse lähituledega üle saja... Üks tähelepanek veel: kui üks põder on õnnega pooleks üle tee saanud, pole oht veel möödas. Põdraemale võivad järgneda üks-kaks vasikat!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis