Maailm

Paradiisipaberid: kes on kõige kuulsamad tegelased, kes maksudest kõrvale hoiavad? (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 6. november 2017 20:16
BonoFoto: AFP / Scanpix
5. novembril lekkis üle 13 miljoni dokumendi, mida nimetatakse Paradiisipaberiteks. Dokumendid näitavad seda, kuidas mõned maailma jõukaimad inimesed kasutavad ära nn maksuparadiise nagu Kaimanisaared ja Bermuda. Kes on mõned silmatorkavamad nimed, leidis väljaanne Business Insider.

Kuninganna Elizabeth II

Tema Kõrgeaususe varandusest istub umbes kümme miljonit naela Kaimanisaarte ja Bermuda fondides. Tõsi küll, kuninganna ei ole teadaolevalt neid tehinguid isiklikult teinud.

Wilbur Ross

Ross on ärimees ja praegune USA kaubandusminister.

Madonna

Laulja oli osanik Bermudal registreeritud ettevõttes, mis tegeles meditsiinitarvikute tootmisega. Ettevõte lõpetas tegevuse 2013. aastal.

Bono

Bändi U2 laulja toimik on eriti omapärane. 2007. aastal ostis Maltal registreeritud firma Nude Estates ära Leedus asuva Aušra kaubanduskeskuse. Bono oli üks firma aktsionäridest.

Keira Knightley

Briti näitleja äritehingutest on vähe teada, kuid ta on Paradiisipaberite järgi investeerinud ühte New Jersey osariigi kinnisvarafirma aktsiatesse.

Paradiisipabereid uuriv Soome YLE ajakirjanik Minna Knus-Galán ütles ERRile antud intervjuus, et tema ega keegi teine pole dokumente uurides Eesti ettevõtteid leidnud, aga ta usub, et kindlasti neid seal leidub.

Samal teemal

18.01.2018
ŠOKK: Ukraina pani Eesti koos 400 firmaga kahtlaste riikide nimekirja
28.11.2017
U2 ja Bono jälle skandaalis - seekord üsna kummalises
06.11.2017
VIDEO | KA RIKKAD NUTAVAD: USAs avalikustati maailma mõjukate rahapesudokumendid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee