Eesti uudised

Aktsiisid sundisid piiriäärseid väikepoodnikke esitama riigikogu saadikutele avaliku pöördumise

Toimetas Kristin Aasma, 6. november 2017 20:26

66 KOMMENTAARI

a
ain/ 5. detsember 2017 09:04
miks kirjutatakse-riik teeb ja riik käseb????riik kui selline ei saa käskida ega muuta-keelata-see oleme ju meie köik!!! keelavad ja käsevad toompel olijad!!
m
maakas/ 4. detsember 2017 17:17
Imelikud väikepoodnikud? Kas nemad ei tunne muret rahva tervise olukorra teemadest! Läti viin pidi ju palju tervislikum olema?
?/ 7. november 2017 10:18
No mina ikka aru ei saa,et kuidas väikepood püsib elus ainult alkoholi müües.
k
kuidas peaks/ 7. november 2017 11:34
siis püsima ainult leiba müües?
T
./ 7. november 2017 12:36
Toidupoest peaks üldse alko- ja nikotiinimürgid välja jätma,ega see pole mingi esmatarbekaup ja eluks vajalik aine.Apteegis võiks haigetele sõltlastele neid mürke jagada retsepti alusel.Alko ja tubaka arvelt rikastuda rahva tervist ja elusid hävitades on suur kuritegu.
n
nimi/ 7. november 2017 09:35
No tubakatooted ei pea küll poes kõige auväärsemal kohal olema, see on igati normaalne, et need tuleb ära peita kuskile.
Aktsiisipoliitika on ammu näidanud, et joomist see ei vähenda, vaid ainult Eestist ostetava alkoholi kogust. Samas ga riigis pole ühtegi poliitikut, kes julgeks tunnistada, et ta eksis. Ossinovki kindlasti mitte. Uus minister ehk muudaks midagi.
m
maali/ 7. november 2017 09:22
fakt on see, et tervikuna on meil alkoholi tarbimine vähenenud ! fakt on ka see, et hajaasustuses elamise korraldamine on kallim kuitihedalt tihedalt koos elamine. nii nagu on kallimm elektriliini vedamine iga metsamajani on kallim ka leivapätsi kohaletoimetamine. edasine on valikute küsimus. tahad eraldi elada tuleb rohkem maksta. tahab riik propageerida haja-asustust mis iganes põhjusel, tuleb seda toteerida ehk peale maksta, sest tavaline konkurents tänapäevase tootmise/äritegevuse korral avatud turul toimib oma reeglite järgi.
j
juga/ 7. november 2017 08:50
Küll tuleb kunagi välja, et vana Oss on Lätis nende tulusamate äride osanik või variomanik.
a
ab/ 7. november 2017 08:42
Kui ikka kalevi kalmu massoonid mõistust pähe ei võta, tuleb vikatid ja hangud välja võtta!
r
rahval,/ 7. november 2017 08:13
kes ei muretse oma tuleviku pärast, ei ole tulevikku.
valima ikka emotsioonide põhjal!

r
reku/ 6. november 2017 23:56
Karje kurtidele kõrvadele. Riigikogu saadikud ju ise võtsid selle seaduse vastu. Poodnikud peaksid teadma, et meil istub seal 101 kummipead.
v
vana kesik/ 7. november 2017 00:23
Võrust riigikogusse pääsenud saadikud eesotsas Oti ja Pauriga on juba asunud väikepoodnike kaitsele.Need saadikud omast ei tagane ja võitlevad ka järgmises riigikogus sama usinalt edasi .
o
7. november 2017 06:43
ott elab vaid ilusalongides ja paur ülistab ennast martaraadios
a
Assinovskit/ 7. november 2017 07:32
ei huvita mingid kolkapoed, eriti veel eestlaste omad. Tema näeb elu ainult Tallinnast ja enda ümbert.
a
ab/ 7. november 2017 08:36
Ikka Riias, ikka Riias näeb ta end papa kõrval!
a
ab/ 7. november 2017 08:35
Mõnel on neid isegi kaks, üks üleval, teine all!
k
Kõik õige/ 6. november 2017 23:50
Aga saage aru, et teie arvamus ei huvita kedagi, poliitikud eesotsas Ossikuga kusevad teie peale kõrges kaares. Neid erutavad kõrgemad ideaalid ja isiklik heaolu ning teie väikekodanlik hala mõistlikust majandamisest ei kattu nende huvidega. Poliitikuid huvitavad vaid nende hetke soojad ametikohad ja eripensionid tulevikus.
s
saame aru ja teame/ 7. november 2017 00:25
, et vaid uuenenud keskerakond hoolib meist. Valime riigikogusse Ratase, Simpsoni ja Repsi, küll siis elu edenema hakkab !
m
Mis toimub?/ 7. november 2017 04:37
Varsti on Riigikogu valimised. Kuid valijad enam praeguse Rk tegemistest infot ei saa, kuna ERR Riigikogu istungeid telkus üle ei kanna ja seda ei tee ka TTV. Praegune valitsus pröökas opositsioonis olles avatusest ja info vabast liikumisest, mida nad aga nüüd ise teevad?
Miks peab valija rahule jääma ainult etteantud nimekirjaga seinal? Tahaks näha saadikuid aasta läbi ennast saalis esindamas, et valimiste päeval oleks selge, keda tasub valida ja kes on aasta otsa ainult pingis tukkunud.
Kes on süüdi selles infosulu tekitamises? Kes keelas ära ülekanded, tahan teada?
p
palka/ 7. november 2017 07:33
ja eripensione peaks neile maksma reservfondist!
j
jah,/ 7. november 2017 11:37
n
Nonii/ 6. november 2017 23:14
„Poodnikena toetame igati tervislike eluviiside propageerimist, kuid kahtleme, kas riigi poolt võetud väikepoodnikke survestav sotsiaalpoliitika suund on õige ja jätkusuutlik. - Vastus,- ise te sellised etteotsa valisite nüüd olge ka rahul, pealegi kui kauplused kinni panete saabki rahvas tervislikumalt matkata mitu kilomeetrit kaugemasse poodi.
j
ja jah,/ 7. november 2017 11:38
sina ju ei valinud koos omasugustega kedagi, valisid vaid käputäis väikepoodnikke?
v
vanasti oli sorvvo nüüd peaks riigi juhtimise aparaati sama asja sisestama/ 6. november 2017 22:43
riigi kontrolöri asemel peaks meil olema riigiameti politsei kes võitleb korruptsiooni ja rahakantimisega
m
maakas/ 6. november 2017 22:29
Normaalne. Lõuna Eestis ju sotsipeeru väga populaarsed. Rahvas ise seda soovib.
a
ab/ 7. november 2017 08:37
Lõuna peerud ja põhja peerud kaks erinevat nähtust!
m
maakad / 6. november 2017 22:21
on ju ise samuti süüdi ,aina valite lauljaid ,näitlejaid,Eestis peaks ikka olema veel majandusmehi,keda etteotsa valida.
d
Digi Tokk/ 6. november 2017 22:37
tuleta meelde et meil valib ametnikke massin st meil on digivalimised inimesed ju juhivad massinaid
j
Jaan Plokk/ 7. november 2017 00:30
Valimistel näeme ! Kõik valima!
Riigikogu liige võrukale: valimas käisid ?
Võrukas: ei käinud.
Riigikogu liige : no mida sa siis lärmad, ole nüüd rahul.
Riigikogu liige teisele võrukale : valimas käisid ?
teine võrukas : käisin.
Riigikogu liige: no mida sa siis lärmad, ole nüüd rahul.
t
Too/ 7. november 2017 00:52
üks näide kus maakad on atiste valinud?
v
valija/ 7. november 2017 09:36
Kahjuks võin mina valida keda tahan, aga Riigikokku pääsevad need, kelle partei on etteotsa pannud, mitte need, keda rahvas valib. Palju neid isikumandaadiga Riigikokku minejaid on, mõni üksik!
t
Tõstke hinda!/ 6. november 2017 22:17
Siis saate paremad jeebid ja rohkem raha, muidu on kurb jah kui Prismas rohkem rahvast käib.
k
K.T./ 6. november 2017 21:53
to:Mädanik.Kummast otsast sa mädaned,et ei saa aru miks eestisse ainult pensionäärid jäävad? Tööjõulised lähvad lihtsalt tööle sinna kus makstakse töö eest ka normaalset palka.Nii lihtne see ongi.
s
6. november 2017 22:01
Seda "mädaniku" möla ei maksa tähele panna
m
6. november 2017 22:34
Muidugi ei maksa, ta ju üleni mäda!
k
kutsuge jälle katrin lust/ 6. november 2017 22:22
Lustikummut vaid mõnitab isegi maakaid.
Mulle lõi ta vastu kui kuskil antsla lähedal läks nn maabaari ja irvitas pidutsejate üle.selge see et sealkandis pole tööd jne
Kummutile tuleb kõik kunagi bumerangina tagasi.

v
Vassilissa varbavahe/ 6. november 2017 21:52
Tuleb välja, et piima, leiva ja saiaga poodi ülal ei pea. Tavaparm 2 liitrise õlleballooni ja Ekstra viina ostjana pidas külapoodi tegelikult ülal.
k
kas / 6. november 2017 21:57
see on uudis? Poes õlle järel käivad ju korduvalt päevas aga saia ostab kord nädalas.
e
E . K ./ 6. november 2017 22:27
Tavaparm ,kes ei käi Lätist ostmas , ongi riigi alustala . Toompea Komandandi aeda TEMALE ausammas ...
j
Joh/ 6. november 2017 21:25
See pöördumine läks küll väga valele adressaadile, Riigikogu saadikuid ei huvita Eesti majandus, neid huvitab nende palk ja kuluhüvitis.
k
6. november 2017 21:38
Kikkpoksi tšempion ja mitme raamatu autor Tim Ferriss on kirja pannud viis hommikurituaal, mis teevad terve päeva edukaks, kirjutab Inc.com.
Ferriss teab, kuidas oma päeva hästi alustada. Ta teeb hommikul mitmeid tegevusi, mis aitavad päevale anda „positiivse tõuke“.
Allpool on välja toodud Ferrissi rituaalid, mis on võimalik ära teha 60-90 minutiga. Tema sõnul võiks nendest ära teha vähemalt kolm. „Vähemalt kolme tegemine annab mulle tunde, et olen hommikul võitja,“ ütles ta.
1. Tee oma voodi korda
Ferriss õppis selle idee India mungalt, kes veenis teda, et see on väga positiivne viis päeva alustada. Tõsi, ta ei ole siiski ainuke, kelle arvates annab voodi korda tegemine sulle jõudu edasiseks päevaks.
USA mereväe komandör Admiral William H. McRaveni sõnul on see lihtne tegevus väga tähtis. „Sa oled saanud päeva esimese ülesandega hakkama. See annab sulle uhkustunde,“ ütles ta. See annab sulle usku, et sa saad päeva jooksul ka teiste ülesannetega hakkama.
Kui sa teed oma tööd kodus, on sellel isegi tugevam mõju. Korratu keskkond võib olla väga häiriv ja see võib omakorda mõjutada negatiivselt sinu produktiivsust.
2. Mediteeri
Teine tegevus on mediteerimine. Ferrisse sõnul võimaldab see „teha 30-50 protsenti rohkem asju ära, sest stressi on vähem“. Meditatsiooni kasutajaid on teisigi – oma töökvaliteeti parandavad sellega näiteks Russell Simmons, Ariana Huffington ja Salesforce’i tegevjuht Marc Benioff.
Uuringutega on tõestatud, et mediteerimine on inimesele mitmet moodi kasulik. Näiteks väheneb see südamerabanduse riski ning ärevust.
Kui sa ei ole varem mediteerimisega tegelenud, siis Ferrisse sõnul võiks alustada tagasihoidlikult. „Valmista oma mäng ette nii, et sa saaksid seda võita. Ära muretse, kui sa ei jõua alguses 20 minutit paigal olla. Lihtsalt alusta,“ ütles ta.
Ferrisse sõnul on üks võimalus kuulata head lugu ning keskenduda samal ajal oma hingamisele. Sealt edasi võib mediteerimise aega järjest pikendada. Lõpuks muutub see harjumuseks.
3. Ripu (või tee füüsilisi harjutusi)
Kolmas asi, mida Ferriss teeb, on rippumine. Ta on ehitanud omale koju ka vajaliku seadise, kus ta ripub hommikul vähemalt ühe minuti. Tegelikult teeb ta seda mitu korda päevas – see aitab selga lõdvestada ning teeb käsi tugevamaks.
Pinges selg võib põhjustada seljavalu, kangestust, kohmetust ja kaela või selja nõrkust. Rippumine aitab nendest lahti saada või neid leevendada.
Kui sul ei ole võimalus „rippuda,“ siis võib teha ka harjutusi, mis tugevdavad sinu selga – see annab parem toe sinu selgroole ja närvidele. Tõenäoliselt tõstavad harjutused ka sinu enesetunnet.
4. Joo teed
Ferriss joob igal hommikul ka teed, kus on sees kollajuurt, ingverit ja erinevaid sorte rohelist teed.
Kollajuure lisamine muudab tee põletikuvastaseks, mis aitab ennetada vähki. Ingver aitab aga seedimisele kaasa ning vabastab mitmeid valulisi lihaseid. Lisa veidi rohelist teed ja sul on jook, kus on hulgaliselt antioksüdante, mis aitavad su keha molekulaartasandil tervena hoida.
5. Pea päevikut
Ferrisse viimane hommikune rutiin on päeviku täitmine, mida ta teeb kahel erineval viisil.
Esimene võimalus on viieminutiline päevik – viie minutiga paneb ta kirja oma saavutused ning selle, mille eest ta oma elus tänulik on. Ferriss nimetab seda „teraapiliseks protsessiks,“ mis muudab ta õnnelikumaks ja tõstab tema rahulolu.
Teine võimalus on kirjutada lausa kolm lehekülge. Ta paneb kõik oma emotsioonid ja tunded sinna kirja ning see võimaldab need „sulgeda paberile“ – edasi saab minna juba puhta mõistuse ja positiivse meelega.
Kõigi tegevustega hakkama saamine on ideaalne, aga ka Ferriss tunnistab, et tema ei jõua igal hommikul kõiki teha. Selleks, et tunda ennast õnnelikumana, on vaja Ferrisse sõnul ära teha vähemalt kolm.
t
Tabletid/ 7. november 2017 00:31
n
nii ongi/ 6. november 2017 23:16
Tuleb koheselt minna ja nad sealt laiali ajada rahva hulka, kui edasi oodata siis rahvas ei mäleta ja valivad pooleteist aasta pärast jälle neidsamu tölle.
r
reedetud riik/ 6. november 2017 21:13
Kohe-kohe on ilmumumas korraldus suurte jõulupreemiate maksmiseks ID-kaardi gurudele, ministritele ja kõigile asjaga seotuile. Tundub nagu Eesti riiki valitseksid sabotöörid ja diversandid, et mida enam suudab keegi riiki kahjustada, seda suuremat preemiat saab.
Kindel võib olla ka Ossi premeerimises, et ta mitmeidkümneid miljoneid eurosid kahju on Eesti riigile suutnud tekitada. Läti leiab aga kindlasti võimaluse teda vähemalt sõnades tänada tehtud töö eest. Irw.
Sama toimub lennunduses, laevanduses, raudteetranspordis, energeetikas, transiidis, tervishoius, panganduses jne jne. Kahjud on Eesti riigile ja maksumaksjatele sadades ja sadades miljonites, aga edutamised ja premeerimised käivad täie hooga ning seda suuremalt, mida suuremat kahju on mingis sektoris suudetud tekitada.
Mõned esikahjurid on aga suudetud edutada Brüsselisse ja Luksemburgi üüratute palkade (20 000+ €) peale vaikselt tiksuma, selmet neid trellide taha saata.
s
Se-to/ 6. november 2017 21:07
Ei osteta Lätist enam ainult alkoholi ,tuuakse ka tohutult toiduaineid,ehitusmaterjale. Suuremaid pidusid käiakse pidama Läti puhketaludesse,isegi Valmiera restoranidesse. TÄIELINE EESTI VABARIIK !
e
eesti tulevik/ 6. november 2017 21:01
ei huvita sisserändaja poega. Aga valija ei mõista seda ja valib ikka sotsid.
m
Mädanik/ 6. november 2017 21:29
Kas sisserändaja poeg on süüdi et meil on pool miljonit pensioni saajat kellele kõigile tuleb tagada ellu jäämise võimalus.Selleks need maksud ainult kerkivadki kui töötegijaid jääb järjest vähemaks.
h
haloo, kas keegi kuuleb?/ 6. november 2017 21:54
makselaekumine ju väheneb! Samuti väheneb uue astmelise tulumaksu seadusega maksulaekumine veelgi, sest suurepalgalised võtavad oma tulu nüüd teisiti välja ja muudavad (juba muutsid) massiliselt oma palgad väikeseks... aga lihtrahvas ei mõista.
p
pensionäride pärast see sisserändaja poeg / 6. november 2017 21:55
ka haigekassat põhja labebki, et pensionärid ruttu mulla toidule saata.
n
no jah/ 6. november 2017 21:59
hea pesueht sotsi arusaamast näide. Kurb muidugi, et neid niiii palju on.
u
ussr/ 6. november 2017 22:36
Sisserändaja poja ainukeseks eesmärgiks paistab olevat võimalikult palju kahju Eestile ja eestimaalastele tekitada. Teda ei salli enam isegi Eestis elavad venelased enam ja seda tänu Eesti tervishoiu põhja laskmises. Sellist korralagedus ei ole tervishoius varem olnud, nagu praegu on.
s
setu/ 6. november 2017 21:01
Punavalitsus selle riigi põhja laseb.
s
sinu refid/ 7. november 2017 11:44
juba lasid, tegid reservfondi tühjaks, lisaks võtsid ka laenu ja kantisid raha Kreekasse.
r
riigiametnikke/ 6. november 2017 20:58
ei huvita väikepoodnikud, kui maapiirkonnad inimestest puhtaks saab, saab need välismaalastele maha müüä.
a
ab/ 7. november 2017 08:40
Palju üks väikepoodnik ka maksab?
a
alkoministri jonni tõttu/ 6. november 2017 20:56
on eesti majandus juba väga kreenis.
n
Nu daa/ 6. november 2017 21:20

l
lihtvalija/ 6. november 2017 20:54
Inimesed, valige järgmisel aastal Riigikogu liikmeteks selliseid naisi-mehi, kes tõemeeli teist hoolivad...
s
see pole võimalik/ 6. november 2017 21:25
Need vähesed ausad ja hoolivad saadikud ei tule sinu heaolu parandama! Kõigepealt vaja ikka oma ninaesine kindlustada!
1
101 volti/ 6. november 2017 22:24
Iga kord on valitud sellised mehed-naised, kes hoolisid rahva eest aga sinna mäele minnes on seal selline värav ees, millest läbi minnes polaarsused muutuvad ja sinna ei saa need ausad ja head valitud midagi parata- nende elektronid hakkavad liikuma mitte plussilt miinusele vaid vastupidi.
Ja sinna see hoolivus ja sallivus kaobki. Ükski elektron ei taha omast ühisest akupurgist välja hüpata. Vastuvoolu liikudes satud ju lühisesse.
j
Ja-jah/ 6. november 2017 20:49
Sotside loosung on läbi aegade olnud-mida halvem,seda parem....
i
inimesed ei tea/ 6. november 2017 20:58
et sotsid ja kesikud on majanduse ja rahanduse peesse keeranud, ikka valitakse sotse vana harjumuse järgi. Viimased kov valimised ju näitasid, kuidas lõuna-eesti valis sotse. Ju siis pole piirikaubandus veel piisavalt valu tekitanud.
i
inimesed teavad väga hästi/ 6. november 2017 21:22
et selle protsessi algatanud peaminister Taavi Rõivas ei ole ei sots ega kesik.
a
algatanud - / 6. november 2017 21:29
kui ei ole nõus, siis sotsid lõpetaks selle aga ei, tõstavad uuel aastal veel maksu. Kui tahtmist oleks, saaks selle tagasi keerata.
u
ussr/ 6. november 2017 22:42
Ossinovski oli juba Rõivase valitsuse ajal minister. Lisaks tekitatud majanduskahjule, on Oss ka Eesti tervishoiu täiega peenrasse keeranud.
v
viletsus/ 6. november 2017 20:46
Tolareerime ja sallime ikka edasi!