SIHTIS LAPSI: Möödunud nädal lõppes politseile ärevaks tegevalt, kui Keilas otsiti meest, kes oli õhkrelvaga ähvardanud lapsi maha lasta. Pilt on illustratiivne (ALDO LUUD)

Läinud nädal lõppes Keila noortele vapustusega, kui 26-aastane mees neid pühapäeva õhtul Keila gümnaasiumi staadionil ähvardas õhkrelvaga maha lasta.

Eeva (nimi muudetud) laps läks pühapäeva õhtul kella 19 ajal kodunt välja, et sõpradega aega veeta. Nende tegemised viisid neid otsapidi Keila gümnaasiumi staadionile, kui leidus veel teisigi 14–15-aastaseid lapsi. Õhtupoolikule tuli aga peagi mõru maik, kui staadionile keeras üks Citroën Berlingo. Autost astus välja lühike ja jässakas mees, kes kutsus paar last enda juurde.

„Ta oli poisse käsutanud, et vaatate mu autot,“ räägib Eeva oma lapse läbielatust, kes sündmusi staadionil nägi

Mis staadionil täpselt toimus on täna veel Eevale ebaselge, kuid kindel on see, et jässakas mees suundus staadionile ning lapsed nägid, tal on kaasas relv. Peagi tutvustas mees lastele relva lähemalt, suunates selle viimastele pähe. „Ma ei saanudki aru, kas ta oli staadionil kedagi taga ajanud või jooksis sealt mingi laps eest ära, aga ühele poisile oli ta relva moodi asja otsmikule või kuhugi pea juurde pannud ning ähvardanud maha lasta,“ kirjeldab Eeva, kelle sõnul oli lapsed tema peos veel nuga näinud.

Kõigest sellest piisas, et lapsed järgmisel hetkel oma elu eest jooksid. Siiski leidsid nad endas söakust teatada juhtunust politseile, kes äreva teate peale asus kahtlustavat kohe otsima. „Staadionil viibinud noorte juurde tuli joobetunnustega mees, kes hakkas noori õhkrelva ja noaga ähvardama. Poisid jooksid Keila politseijaoskonna juurde ning helistasid häirekeskusele. Noored olid väga tublid ning andsid politseinikele täpse isiku ja sõiduki kirjelduse,“ märkis Lääne-Harju ennetus- ja menetlustalituse juht Erkko Piirimägi noorte tegutsemise kohta.

Politseinikud hakkasid olemasoleva info põhjal ning linna ja kooli kaamerasalvestite abil meest ja tema sõidukit otsima, luubi alla võeti kogu Lääne-Harju vald. „Politseinikud kontrollisid Keila, Klooga, Lehola, Ohtu, Karjaküla, Kumna, Tutermaa ja Valingu piirkondi. Peagi leidsid korrakaitsjad Keila linna läheduses kortermaja eest kirjeldustele vastava valge kaubiku,“ rääkis Piirimägi.

Arvatava ähvardaja korter tehti kindlaks ning kell 3.30 peeti kinni 26-aastane mees, kes koduseinte vahelt edasi politsei jaoskonda toimetati.

„Hämmastav, et lapsi reaalselt ähvardati,“ ei suuda Eeva senimaani uskuda. „Mu tuttava laps oli koju läinud ja see oli ikka kohe päris šokis olnud. Mu enda laps ütles, et tema enam pimedas ei julge õue minna.“

Juhtunu täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist. Kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, ringkonnaprokurör Eve Soostar täpsustas, et kahtlustatavana kinni peetud mehel ei ole kehtivaid karistusi ning mees on esialgu kinni peetud 48 tunniks.

Jaga artiklit

74 kommentaari

M
miski ei klapi  /   00:11, 8. nov 2017
Lapsuke sukeldus kodunt välja pimedusse aega veetma ning sattus oma seltskonna tegemistega staadionile kl. 8 õhtul. Ikka olid vast neile keelatud mõnuained ligi ja lärmi vast kah.
P
püssi ja noaga ähvardanud mehe  /   09:43, 7. nov 2017
pidas politsei kinni. Niimoodi ühed ja teised toimetajad. Kas jälle suur kisa politsei vastu?

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis