Eesti uudised

Ratas ei lubanud vabaõhumuuseumile mõisa anda  (20)

Toimetas Denes Kattago, 6. november 2017 17:04
Liberty mõis Foto: Arno Saar
Kuigi Eesti vabaõhumuuseumi juhatuse liige Merike Lang väitis, et peaminister Jüri Ratas toetab Liberty suvemõisa tagastamist muuseumile, ei ole peaminister sellist lubadust välja käinud.

„Vahepeal on küll Riigi Kinnisvara AS arvanud, et need hooned tuleks kindlasti ära müüa, et saada riigile raha. Aga tegelikkuses oleks meil neid tagasi vaja. Ja praegu on minul peaministrilt vastus, et ta pooldab minu esitatud taotlust,“ väitis Merike Lang ERRi vahendusel.

Samal teemal

ERR-ile teadaolevalt sai peaminister Jüri Ratas küll Merike Langilt suvel kirja, kuid oma vastuses ei andnud ta lubadust hooned muuseumile tagastada. Peaminister tänas oma vastuses küll muuseumijuhti olulise teema tõstatamise eest, kuid suunas teema edasi riigihalduse ministrile, et see osapooltega läbi räägiks ja tutvustaks võimalikke lahendusi valitsuskabinetile. Kabinet aga seda teemat siiani arutanud pole.

Varem muuseumile kuulunud, kuid RKAS-i kasutusse läinud Liberty suvemõisa saatus kerkis päevakorda, kui president loobus mõttest rajada sinna presidendi residents. Praegu seisab kompleks endiselt tühjana ja krunt on võsastunud. Muuseum sooviks mõisa tagasi, et leevendada nii oma ruumipuudust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee