Maailm

Texase tulistamises hukkus 4 protsenti linnaelanikest ja kaheksa inimest samast perest (7)

Toimetas Greete Kõrvits, 6. november 2017 17:25
Politsei ja uurijate töö sündmuskohal jätkus ka öötundidel.Foto: AFP / Scanpix
Pühapäeval Texase osariigis toimunud tragöödias hukkus ühe pere kaheksa liiget, vahendab CNN. Veel kolm inimest samast suguvõsast olid vigasaanute seas. Tervelt ei pääsenud peaaegu ükski kirikuline.

Kohutav mõrvatöö võttis elu 26 inimeselt. Neist vanim oli 77-aastane, noorim vaid 18-kuune väikelaps. Üks pere kaotas vähemalt kaheksa inimest. Nende seas olid viiendat kuud rase naine ja tema kolm last, naise õemees ja tolle väike laps. Veel kolm inimest samast perekonnast said tulistamises viga.

Tulistamises hukkus kiriku pastori 14-aastane tütar Annabelle, tema vanemad olid reisil. NBC News kirjutab, et jumalateenistust viis läbi 60-aastane abipastor, kes samuti hukkus ning oli üks kaheksast eelmainitud perekonna liikmest.

Pühapäeva hilisõhtul toimus Sutherland Springsis spontaanne mälestusüritus. Foto: Reuters / Scanpix

Samal teemal

Tulistajal endalgi oli kirikuskäijate seas tuttavaid, väidetavalt käisid seal tema naise sugulased. Sel pühapäeval nad siiski teenistusele polnud jõudnud. 26-aastase Devin Patrick Kelley motiivid pole veel teada. Mehel on seljataga vägivaldne minevik, nagu paljud teised massimõrvarid, oli ka tema enne relva haaramist kodus vägivaldne oma naise ja lapsega. Perevägivalla eest vallandati ta ka 2014. aastal töökohalt USA lennuväes.

Pühapäeval, 5. novembril kõndis Devin Patrick Kelley väikese Sutherland Springsi linna baptistikiriku suunas, alustades inimeste tulistamist juba tänaval, enne kirikusse sisenemist. Ta mõrvas 26 inimest ja vigastas veel vähemalt 20, teadaolevalt said viga pea kõik kirikus olnud inimesed. Sutherland Springsi väike linn kaotas tapatöös umbes 4 protsenti linna elanikkonnast. Pühapäevane tragöödia oli Texase ajaloo ohvriterohkeim massitulistamine.

Pühapäeva hilisõhtul toimus Sutherland Springsis spontaanne mälestusüritus. Foto: Reuters / Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee