Õhtuleht: Kui pensionär ei saa üksi elava pensionäri toetust juhul, kui rahvastikuregistri andmetel elab samal aadressil veel inimesi, siis miks saavad üksi elava pensionäri toetust hooldekodu elanikud, olgugi et sel juhul elab samuti ühel aadressil mitu inimest?

Kaili Uusmaa, sotsiaalkindlustusameti kommunikatsioonijuht: Seaduseelnõu seletuskirjas põhjendatakse nii: ööpäevaringset hooldusteenust osutatakse inimestele, kellele püsiva kõrvalabi vajaduse tõttu osutatakse pikaajalist ööpäevaringset üld- või erihooldusteenust või iseseisvat statsionaarset õendusabiteenust. Eelnimetatud teenustel olles tasub inimene iga kuu, kas täies ulatuses või osaliselt endale hädavajaliku teenuse (kõrvalabi, juhendamise, järelevalve, ravimite, riiete, toidu, majutuse) eest.

On üsna tõenäoline, et ööpäevaringse hooldusvajadusega inimese abivajadus aastatega pigem suureneb, kui väheneb. Suurenenud hooldusvajaduse tõttu ja oma parima igapäevase toimetuleku tagamiseks ning säilitamiseks tuleb tal elada väljaspool oma kodu. Teenust saava isiku elukohana ei saa registreerida enam hooldus- või tervishoiuteenust osutava asutuse aadressi. Seetõttu ei lähtuta hooldekodus elavate isikute puhul rahvastikuregistrijärgsest elukohast, vaid asjaolust, et isikutele osutatakse hoolekandeasutuses ööpäevaringset hooldusteenust, kus neil tuleb sarnaselt kodus elamisega tasuda iga kuu eluks hädavajalike kulutuste eest.

Jaga artiklit

17 kommentaari

J
jj  /   17:03, 8. nov 2017
hooldatavad vajavad seda ennekõike, sest hooldudtasu on nii suur, et sellest on pensioni osa vaid pool. Teine pool peab tulema kas lastelt või on vanuril endal kehvadeks päevadeks aastaid kogutud. Kui on.
E
ei   /   15:26, 8. nov 2017
ole neid üksi korterisse sisse kirjutatud inimesi, kes elavad hooldekodus kuigi palju.Kui vanur elab hooldekodus,siis kindlasti keegi elab tema korteris,sest hooldekodu tasu on niigi suur,ning kui veel maksta tühjalt seisva korteri kulusid.Tavaliselt ühistutel laenud,remondifondid ja ka küte talvekuudel.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis