Repliik

Küsimus | Miks saavad hooldekodu elanikud üksi elava pensionäri toetust? (17)

Arvamustoimetus, 6. november 2017, 17:56
 Teet Malsroos
Õhtuleht: Kui pensionär ei saa üksi elava pensionäri toetust juhul, kui rahvastikuregistri andmetel elab samal aadressil veel inimesi, siis miks saavad üksi elava pensionäri toetust hooldekodu elanikud, olgugi et sel juhul elab samuti ühel aadressil mitu inimest?

Kaili Uusmaa, sotsiaalkindlustusameti kommunikatsioonijuht: Seaduseelnõu seletuskirjas põhjendatakse nii: ööpäevaringset hooldusteenust osutatakse inimestele, kellele püsiva kõrvalabi vajaduse tõttu osutatakse pikaajalist ööpäevaringset üld- või erihooldusteenust või iseseisvat statsionaarset õendusabiteenust. Eelnimetatud teenustel olles tasub inimene iga kuu, kas täies ulatuses või osaliselt endale hädavajaliku teenuse (kõrvalabi, juhendamise, järelevalve, ravimite, riiete, toidu, majutuse) eest.

On üsna tõenäoline, et ööpäevaringse hooldusvajadusega inimese abivajadus aastatega pigem suureneb, kui väheneb. Suurenenud hooldusvajaduse tõttu ja oma parima igapäevase toimetuleku tagamiseks ning säilitamiseks tuleb tal elada väljaspool oma kodu. Teenust saava isiku elukohana ei saa registreerida enam hooldus- või tervishoiuteenust osutava asutuse aadressi. Seetõttu ei lähtuta hooldekodus elavate isikute puhul rahvastikuregistrijärgsest elukohast, vaid asjaolust, et isikutele osutatakse hoolekandeasutuses ööpäevaringset hooldusteenust, kus neil tuleb sarnaselt kodus elamisega tasuda iga kuu eluks hädavajalike kulutuste eest.

Samal teemal

27. juuni 2018, 09:51
Tänavu saavad ka suuremat pensioni teenivad eakad üksi elava pensionäri toetust

17 KOMMENTAARI

j
jj 8. november 2017, 17:03
hooldatavad vajavad seda ennekõike, sest hooldudtasu on nii suur, et sellest on pensioni osa vaid pool. Teine pool peab tulema kas lastelt või on vanuril endal kehvadeks päevadeks aastaid kogutud. Kui on.
e
ei 8. november 2017, 15:26
ole neid üksi korterisse sisse kirjutatud inimesi, kes elavad hooldekodus kuigi palju.Kui vanur elab hooldekodus,siis kindlasti keegi elab tema korter...
(loe edasi)
Loe kõiki (17)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee