17 kommentaari

J
jj  /   17:03, 8. nov 2017
hooldatavad vajavad seda ennekõike, sest hooldudtasu on nii suur, et sellest on pensioni osa vaid pool. Teine pool peab tulema kas lastelt või on vanuril endal kehvadeks päevadeks aastaid kogutud. Kui on.
E
ei   /   15:26, 8. nov 2017
ole neid üksi korterisse sisse kirjutatud inimesi, kes elavad hooldekodus kuigi palju.Kui vanur elab hooldekodus,siis kindlasti keegi elab tema korteris,sest hooldekodu tasu on niigi suur,ning kui veel maksta tühjalt seisva korteri kulusid.Tavaliselt ühistutel laenud,remondifondid ja ka küte talvekuudel.
T
Tom  /   14:55, 8. nov 2017
Nüüd siis on selge,et KE valitsus on sama vaesemate pensionäridevaenulik kui RE Isegi seda närust sadade euro ei saanud üksikutele ja vaesematele maksta.Hakati otsima põhjuseid.et saaks ka siit pigistada.Tuletan meelde.et El eesistamise kulud on üle 70 miljoni.
T
Tom  /   14:55, 8. nov 2017
Nüüd siis on selge,et KE valitsus on sama vaesemate pensionäridevaenulik kui RE Isegi seda närust sadade euro ei saanud üksikutele ja vaesematele maksta.Hakati otsima põhjuseid.et saaks ka siit pigistada.Tuletan meelde.et El eesistamise kulud on üle 70 miljoni.
N
no  /   13:07, 7. nov 2017
peaasi et vinguda saab! Ise asjadest midagi aru ei saa!
S
Savisaar olla saanud nii Tallinas kui Virumaal  /   08:34, 7. nov 2017
Kas see on võimalik!
V
Veider toetus.  /   21:17, 6. nov 2017
Oleme lahutatud ,kuid olen sisse kirjutatud endisesse elukohta.Enamasti olen vaid paar-kolm suvekuud seal majas,kuna töötan veel ja olen seetõttu kaugel eemal.Endine abikaasa toetust ei saanud.Vallast küsides,öeldi talle,et kuna majja on sissekirjutus ka endisel abikaasal.toetust ei saa. Et siis pean mina end välja kirjutama. Kuna aga pool maja kuulub minule,siis leian,et minul on õigus olla sinna ka sisse kirjutatud.Selle 100 euroga ei ela küll keegi,aga kummalised on need meie valla-ametnike arusaamised tegelikust elust.Ikka peab valetama või teatrit tegema,et üldse mingit toetust saada.Eks ametnikud võtavad seda endi järgi: kui tahad raha,valeta,võltsi,skeemita.Nii see asi ju valdades käib.Pani ka imestama,et hooldekodudes olevad pensionärid saavad toetust,aga kui majja on keegi teine sisse kirjutatud,ei saa.Asi ei ole 100 euros,vaid põhimõttes.See meie elu siin mädaneb nii peast ,kui sabast.
K
Kadedus  /   18:25, 6. nov 2017
Ei tunne häbi ja ahnusel pole piire nii eestilik
R
Ralf  /   18:10, 6. nov 2017
Tere! Kas tõesti on inimestel kahju, selle vähese toetuse eest mida on võimalik pensionäridele maksta. Milline väiklus! Tänan !
K
ka see üksi elav pensionär  /   17:44, 6. nov 2017
väärib toetust, kel lapsed küll sisse kirjutatud, aga elavad mujal, sest üürikorteritesse alati ei lubata sisse kirjutada või rändavad kaugetel maadel.Sotstöötajad võiksid oma piirkonnas nendest siiski teadlikud olla ja teatada.
S
Said  /   17:27, 6. nov 2017
Ka üksi elavad penskarid väljaspool Tallinna toetust
  /   17:20, 6. nov 2017
... Ka siis ei saa peskar seda imepisikest toetust, kui elab töötute pereliikmetega samal elamispinna ja maksab elamiskulusid 100%.
N
No nii  /   17:16, 6. nov 2017
Paluks ikka ka väljaspool Tallinna elavatele üksikutele pensionäridele 100 eurost toetust-ka nemad on inimesed.Ei saagi aru,miks kõik soodustused kehtivad Tallinnas aga väljaspool ei toimu midagi.
MIs valitsus meil pukis püsib,kui juba inimeste vahel tehakse suurt vahet.Leian,et mis iganes seadus või toetus määratakse,kehtiks ikka kõigile kodanikele,kes eestis elavad.Nii lihtne see olekski.
  /   17:53, 6. nov 2017
ära aja udu. See seadus kehtib üle vabariigi, mitte ainult Tallinnas. Tallinnas on veel üks toetuse liik - sünnipäeva toetus pensionäridele. Seda saavad kõik teised linnad ja kohalikud omavalitsused samuti teha, kui soovivad, oma piirkonnas. Tallinn maksab ainult Tallinna linnas elavatele pensionäridele sõltumata sellest, kas elab üksi või mitte. Need on kaks ise asja. Üks on ainult üksi elavatele pensionäridele . see kehtib üle vabariigi, teine on ainult KOV teha, kas maksab või mitte.
J
Jep  /   08:58, 7. nov 2017
kuule "No nii", ära tule klähvima asjast, millest Sa pole aru saanud .Kui mõistus ja aju ei võta enam,ära demonstreeri seda lehe kaudu.See toetus kehtib kõikedele üksi elavatele pensionäridele.
E
ei kehti,  /   19:35, 7. nov 2017
kehtib vaid teatud muude tingimuste korral, näiteks pidid juba vanaduspensionär olema teatud kuupäeval varem. Mina olin määramise ajal küll, aga pool aastat tagasi olin veel eelpensionär, kuna sel aastal tõsteti pensioni iga 3 kuu võrra. Kui oleksin sündinud paar kuud varem, oleks saanud jne.
L
Laine  /   18:45, 8. nov 2017
Üksi elavatele pensionärid said EW ajal toetuse lisa, kuigi vabariigile oli antud aega vaid 20 aastat. Jõukust siis oli. Aga Tallinnas ehk on mingid üksi jäänute toetused, küll aga mitte näiteks Pärnus.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis