6
fotot

Eesti välisminister Sven Mikser kohtus täna Tallinnas Jaapani välissuhete riigiministri Kazuyaki Nakanega, kellega arutati Eesti-Jaapani suhete ning Põhja-Korea teemal.

Välisminister kritiseeris Korea Rahvademokraatlikku Vabariiki vastutustundetu käitumise eest Ida-Aasias. „Eesti mõistab kõige tugevamal moel hukka Põhja-Korea tuuma- ja raketikatsetused,“ sõnas Mikser.

Mikser lausus, et Eesti-Jaapani majandussuhetel on palju potentsiaali. Ta tõi välja augustikuus allkirjastatud topeltmaksustamise vältimise lepingu. „See on suurepärane samm selleks, et luua rohkem vastastikusi investeeringuid,“ sõnas Mikser.

Samuti jätkub partnerlus küberjulgeoleku vallas. „Alates 2014 on Eesti ja Jaapan pidanud sel teemal iga-aastaseid kohtumisi, mis on tõendiks meie viljakast koostööst,“ ütles Mikser.

Ministrid rõhutasid, et Euroopa Liit ja Jaapan on strateegilised partnerid ning jagavad ühiseid väärtusi: vabadust ja demokraatiat.

Jaga artiklit

13 kommentaari

T
Tiit  /   04:45, 7. nov 2017
JaMikseri toetust hädasti tarvis. P-Korea raketiprogrammi hukkamoistmise ja taunimise peale ei tosta Kim puksisäärtki.
M
Mina olen  /   23:25, 6. nov 2017
juba ammu mõelnud miks eesti enam demokraatlik riik pole aga nüüd on asi selge, Mikseri poiss on demokraatia mööda maailma laiali jaganud, viimane killuke läks veel jaapanisse.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis