Eesti uudised

VANDEADVOKAAT: miks lahutatud isad oma laste juurest tõrjutakse?

Kristiina Tilk, 6. november 2017 23:06

151 KOMMENTAARI

r
Rongaisa/ 8. november 2017 12:37
Mind häiris väljend "isa, kes jätab perekonna maha".
Isiklik kogemus ütleb, et pigem on just naised need, kelle püksikumm lõdvem on kui abieluvanne. Aga ega seda tühist fakti muidugi lahutades arvesse ei võeta, laps jääb ikkagi seiklejale, kelle mehed nii tihti vahetuvad, et lapsel neist isegi nimi meelde ei jää, eksmees (isa) aga peab kogu lõbu rõõmsalt kinni maksma.
h
Hii/ 7. november 2017 20:32
Mida vinguda isadel? Kui lapsed tõesti nii tähtsad on, siis miks jooksete sabad seljas uute tibinate juurde? Ise keerate endale käki kokku ja pärast süüdistate maailma. Tihti ei soovigi lapsed pere reetnud isadega enam tegemist teha. Kui isa on teinud oma valiku, siis on õigus ka lastel oma valik teha ju. Ja vinguda, et raha nõutakse aina, peaks olema piinlik. Kui oled lapsed teinud, tuleb ka vastutus võtta. Häbi peaks olema tunnistada, et oled nii äpu, et ei suuda oma lapsi ülal pidada. Samuti pole tarvis endale uut peret ja lapsi soetada kui eelmist peret ei suuda toita, elada tuleb ikka vastavalt oma võimetele, kallid issid.
k
kastrul/ 8. november 2017 09:20
Väga väär on mehe uusi naisi materdada, see on teile kõige lihtsam argument kuid tõestada on seda raske ja see ei ole nii nagu exnaised seda näha tahavad. Mina suhtusin alguses väga kenasti oma mehe exlastesse aga ajapikku sai selgeks et exnaise poolt selline vihkamine et loobusin. Kõik mis me koos tegime ja nautisime oli exi jaoks ebasobiv.
e
et siis/ 8. november 2017 09:40
Las see eksmees elagu üksi , andku kogu raha eksnaisele ja hoidku enamus ajast lapsi nii on õige jah?? Ebanormaalne.
l
Lapsed / 8. november 2017 17:39
ei soovi pere reetnud emadega samuti koos elada, kuid kohtud eriti laste soove ei kuula. Ikksa kipub litsaka ema tahe peale jääma.
v
vanamees/ 7. november 2017 19:48
Jah, aitasin oma naise teaduskraadini ja ta tegi karjääri; ise jäin kesk-eri peale pidama. Nüüd olen sellest naisest mitu aastat lahus ja täisealised lapsed ei tohi "selle väikese sissetulekuga mehega" suhelda. Kunagi saavad lapsed aru, mis ja milleks. Siis on mul eksabikaasast isegi kahju ... aga ise ta valis sellise tee.
u
Uute naiste armukadedus./ 7. november 2017 18:59
Minu kurb kogemus on selline,et uus naine oli nii armukade,et ei lubanud isal oma väikeste lastega suhelda. Kui isa ulatas üle ukseläve elatusraha passis uus naine teenurgal. kord helistasin ja palusin,et isa veedaks mõned tunnid lastega koos,rääkisin,et lastele on seda väga vaja. Laste isa vastas:"Mul ei ole aega." Miskipärast on uued naised mahajäetud naistele ja nende lastele hullult armukadedad.
v
vanaema/ 7. november 2017 18:58
Olen oma elu jooksul näinud nii ja naapidi lahkuminekuid. Usun, et enamik isasid, kes oma lapstega kindlasti suhelda tahavad kardavad lapste emasid, sest üldise suhtumise tõttu kardetakse asjade ametlikku käiku. Olen täheldanud viimasel ajal emade väga kergekäelist ära kõndimist koos lapsega. Kui neil oleks samasugune hirm lapsega sidet kaotada nagu isadel, siis mõtleksid nad asja üle põhjalikumalt järele. Ma tõesti vabandan nende emade ees, kes laste isade süüdimatu suhtumise pärast kannatavad ! Enda poeg kasvatab ka kasulast (isa praktiliselt materiaalselt ei toeta, hea et laps temaga vähemalt suhelda saab), lisaks veel väike laps ja siis eelmisest suhtest laps, kelle ema just ühel päeval otsustas minema kõndida (isal ei ole alkoholi, vägivalla, laiskuse probleeme). Isa plekib emme võlgu ja kerjab igat koosolemise võimalust lapsega. Hea, et lapsel ka emaema normaalne inimene on! Uskuge need emmed, keda lastega üksi ja hätta jäetud, et on palju isasid, kes võõrastele oma muret kurtma ei tule (ja see ei ole peamiselt raha mure) ja ainult lähedased ehk aimavad nende valu. Tahaks ühiskonda tasakaalu ja mõistmist rohkem. Lõpuks on laste vaimne seisukord tähtsam kui kõik muu.
t
Tegelikult/ 7. november 2017 19:53
on praegu kehtivate seaduste järgi vaid üks probleem.
lahuselav vanem peab suhtlemise võimalust endale ostma. Kui oleks nii, et vanem peab ennast välja ostma, oleks vanemad palju hoolivamad.
See ei tähenda, et hoolimatud vanemad hoolima hakkaks, kuid annab hoolivatel vanematel võimaluse lahuselava lapse elus osaleda ilma selle eest eraldi maksmata.
e
Ele/ 7. november 2017 14:12
Isa ei unusta kunagi oma lapsi, seda teeb uus naine ja mehed on vaimselt selles mitte tugevad , sest uus naine ei taha teise naise lapsi ja milleks meelde tuletada eelmist armastust ja mitte teda.
m
Milleks uut naist materdada? / 8. november 2017 16:02
Lahkuminekuminekute põhjused ju sageli ei ole siiski nii, et "isa jookseb pere juurest minema", vaid võib ka olla, et naine ja laste ema "lööb mehe minema." Kas on silmapiiril uus, parem, rikkam mees või on see töödrügav, pere eest hea seisev isa, end naise silmis lihtsalt ammendanud. Vahel isale isegi ei öelda, miks teda enam vaja ole, lihtsalt kao minema ja kõik.
Ja edasi? Kas lahkuläinud inimestel ei ole õigus oma elule? Kas uus kooselu on keelatud ja kohustus on vaid eelmist peret ülal pidada?
Ma teeks pigem KUMMARDUSE naiste ees, kes loovad (julgevad luua) suhte mehega, kellel eelmisest kooselust laps(ed). Sellistele naistele langeb pere ees kahjuks väga suur materiaalne koormus, kuna isa maksab oma sissetulekutest suure osa oma eelmisele perele. Lihtne matemaatika- isa teenib 900 eurot kuus, kahele lapsele maksab igakuiselt 2*235=470 eurot elatist, omale jääb 430 eurot. Kas sellel raha eest saaks isa taodelda pangalaenu- kuskil peab ju elama ka? Kas selle raha eest on võimalik, et isa ja uus elukaaslane saavad ühise lapse? On võimalik, kui uus naine võtab endale teadlikult suurema koormuse. Aga miks peab uus laps olema viletsamas seisus kui lapsed eelmises kooselust?
p
PROBLEEM EOS/ 7. november 2017 12:47
Alustame ehk sellest, et miks te vorbite neid lapsi olles ise kõigest pool aastat koos või vähem kui poolteist aastat? Mille jaoks, kui te ei tunne üksteist üldse nii paljugi, et kindel olla, kas kokku sobitegi pikemaks ajaks? Sellised lähevadki hiljem lahku, aga ei arvesta sellega enne voodiminekut, et laps seob teid kahte terveks eluks ja oma draamadega rikute peale enda elu ka laste elud.
Ise olen näinud viimasel ajal sellist varianti, kus naine jätab mehe teise mehe pärast ja paneb alimendid ka veel peale. Mahajäetud mees elab loodusandidest ja laste naerust.
k
kastrul/ 7. november 2017 13:04
Minu meelest on see laste asi juba äriprojekt mõndadele inimestele/naistele, Rõhutan mõndadele gruppidele elanikkonnast.

k
Ka laste käest peab küsima./ 7. november 2017 12:20
Ju siis lapsed ei taha isaga lähedalt suhelda.Mones perekonnan on lapsed iseseisvad ja ei soovi sellist verbaalset nännutamist.
t
Tõeline eesti isa !!/ 7. november 2017 11:21
Isa palk 1000-705(alimendid)=295€
295€ maksan maksud ,hoian veel võimalusel lapsi.
Saab ju hakkama küll
Ema palk 705+Riigilt 500=1205€
Ema ei saa hakkama.
Welcome Estonia !!!!
Olen Eesti isa :)
t
tuttav tunne/ 7. november 2017 11:44
ja siis veel küsitakse raha pooleks kui mingi jope ostetakse! Ja siis pead hea isa ka olema missiis et pappi pole!
t
to tuttav tunne/ 7. november 2017 13:33
aga teeni rohkem, sul ju lapsi hoida igapäevaselt ei ole? mis passid, teeni, könn. kui lapsed tegid, siis nüüd pingutagi.
v
Veel teine isa/ 7. november 2017 15:47
kasutatakse isa vastu psühhoterrorit, kui vaja kogu suguvõsa kaasatakse, demoniseeritakse. olen selle kõik ise läbi elanud. Teenisin ja toetasin, kogu palga eest remontisime ühise kodu, pisarate ja ületundidega, mitu autot naisele, naise palk olematu, huulepulgad , kingad elamiskulud kantud kogu kooselu jooksul. Siis algas konflikt, kui kõik oli ilusaks saanud. "Sul on vaid su töö!", lahutus- varad pooleks+ laen ja alimendid on sinu... jne, jne. Võrdõigusest on asi ikka väga kaugel. Naisele on tagatud seadusega võimalus iga kell jalga lasta... See ongi naiste business projekt, võimalikult rohkem asjast võita ja kindlustada mugav elu, kus kõik ilma vaevata kinni makstakse.
k
Kas/ 8. november 2017 11:43
emad ei vastutagi? Mehed teevad üksi lapsi või? Naised ju kontrollivad laste eostamist, mehed peavad leppima tagajärgedega... Ja kui väga ka isad sooviks oma laste kasvatamisest osa võtta, on siiski palju naisi, kellele laps(ed) on vaid manipuleerimisvahend. Et köhi aga papp välja, sest emmekesel vaja head elu. Kui palju sellest rahast tegelikult lapsele läheb?
k
kurb/ 7. november 2017 12:13
kõige kurvem asja juures on see et need samad head emad õpetavad oma lapsi ka raha küsima, Lapsed ei helista enam isale et küsida kuidas ta tervis on või kuidas tal läheb vaid küsitakse millal sa raha saad!
a
anna abi :D/ 7. november 2017 13:34
hea huumor, laps peaks küsima, kuidas isal tervis on :D
k
kurb/ 7. november 2017 13:54
Loomulikult peab küsima, see ongi ju kasvatus või me soovime ainult lapsi kes hindavad esivanemaid rahakoti järgi!
a
Advokaadile/ 7. november 2017 10:55
MIKS isad oma laste juurest jalga lasevad ja elatisraha ei maksa?
MIKS advokaadid narkarist isade kaitsmisel kohtus lausvalesid esitavad??? Kas advokaadile ei kehti kohtus valetamise eest karistused???
k
>>Advokaadile / 7. november 2017 18:46
kehtib reegel, et advokaat esindab osapoolt, kes tema poole pöördub.
Advokaadi asi ei ole hinnata, kas info on tõene või mitte. Advokaadi ülesanne on esitada oma esindatava põhiargumendid.
JAH. advokaat ei tohi valetada, kuid va võib esitada asjaolusid pehmemalt kui teine osapool seda väidab.
Ma ise ei ole advokaat, kuid usun advokatuuri põhiväärtustesse.
a
Aga/ 8. november 2017 11:50
miks jäetakse laps narkarist või joodikust emale kui isa võimaldab lapsele parema elu? Miks on levinud mentaliteet, et lapsed on ainult emade omad?
t
to aga/ 12. november 2017 13:04
Sest nii lihtsalt on. Emad on evolutsiooni poolt vastutustundlikumad, mehed jooksevad uute juurde. Evolutsioon lihtsalt, lapsed on naise omad.
l
Lahutuskohtus/ 7. november 2017 10:39
Kohtus räägib naine, et laps peab jääma talle,
sest tema on lapse sünnitanud ja siiani hästi kasvatanud.
Mees nõuab last endale ja ütleb kohtunikule, et ta toob
järgmise paralleeli: "Kui mina panen raha joogiautomaati
ja saan vastu joogi, siis kelle oma see jook nüüd on?
Kas joogiautomaadi või minu oma?"
k
krõõt/ 7. november 2017 12:12
joogiautomaadiga on see lugu, et kui vale raha paned, sealt tavaliselt midagi ei saa. võrdlus pole päris täpne.
i
Inge/ 7. november 2017 10:33
ma ei taha tundagi sellist isa kes mu ema maha jätab.
i
Isa/ 7. november 2017 10:37
Ja kui ema teeb seda teise mehe nimel?
Ei taha ema tunda?
e
ega ema loll ole/ 7. november 2017 12:58
kui lapsed veel väikesed, siis hakkab ajupesu, et isa kõiges süüdi.
Päris tõe saavad lapsed kunagi hiljem teada ja siis on häbi sellise ema ja kasuisade kollektsiooni tundmise pärast.
Fakt minu isiklikust elust muide, kellel selline "nutikas" muti juhtuski olema.
m
mai/ 8. november 2017 10:43
tegelik tõde ei selgu ka siis kui lapsed suured- võidab see kes suurem manipulaator ja valetaja
v
17. november 2017 12:56
Või on siis nagu Mõmmi Aabitsas Rebase Rein ütles- kes esimesena räägib, seda usutakse
n
Nii/ 7. november 2017 10:32
Paljud isad tõrjuvad ise lapsed eemale, kuna teine pere on tähtsam. Kui laste ema enam ei kõlba siis jätab ta ise ka lapsed maha. Lastele on suur trauma isa äraminek.
v
vanaema/ 7. november 2017 16:14
Ja ema äraminek ei ole trauma?
k
ka ema/ 7. november 2017 09:55
No minu ainukene soov oli ex abikaasale, et lapsega suheldes pead olema kaine ja juba meie poole tulles pead olema kaine. Ta ei suutnud seda. Purjus ja tugevas joomjärgses segaduses peaga ma last temaga koos välja ei lubanud ja siis ta enam ei tulnudki...Mõelda, mees ei suuda end distsiplineerida isegi niipalju et olla kaine peaga lapsega suheldes. Kas peab siis isegi lahusolles laps nägema vaid purjus isa. Nii kasvaski üles tore inimene, kes ei pidanud taluma purjus isa.
m
Muinasjutt Eesti moodi/ 7. november 2017 09:53
Said kokku tüdruk ja poiss, armusid, abiellusid, said oma esimese lapse, naine üks õhtu ütleb , teeme teise ja kolmanda lapse veel, saame riigilt 500, mees ei taha eriti sest ta ei kannata õhtuti seda tite kisa aga raha ju suur tõesti, ok teeme on lopuks mees nõus ... läheb paar aastat, kisa on suur, naine on väsinud ja raha ikka ei jagu asi läheb kiiva, naine vaatab meest ja mõtleb on ikka möku ah jätan parem maha ta, saan riigilt 500 ja temalt ka veel 750 ... vot see on tänapäeva reaalsus sest raha võida kõik muinasjutud!

T
./ 7. november 2017 09:51
Tõeliselt hariv ja teadja - nägija-kuulja ametniku argumenteeritud tähelepanekud!
Viimasel ajal on koos nn ahistamise hullusega koos tulnud ka valimatult meeste - isade materdamise hullus....mille käigus ei sõnagi, et see on puhas "pesuehtne" isade - meeste juriidiliselt organiseeritud ahistamisaktsioon.
Jah, ka on vastutustundetuid meesisendeid, kuid mitte nii suurtes kogustes, nagu meile näidata püütakse!
h
Haloooo/ 7. november 2017 09:45
lapse ema ei saa oelda lapsele,et raha ei ole! Alati peab olema. Isal aga pole raha kunagi
k
kastrul/ 7. november 2017 10:19
aga kui isa maksab pool palgast iga kuu emale siis peabki emal olema see raha sest tema on hooldaja!
e
elle/ 7. november 2017 14:41
tegelikult ei maksa isa midagi ja lapsi ka ei hoia, see on reaalsus
j
juba/ 7. november 2017 18:59
pool aastat tagasi ütles Riigikohus, et kui lahuselav vanem maksab osa kulutusi otse, ei ole ta kohustatud kogu summat maksma.
m
muidugi ei saa,/ 7. november 2017 10:52
sest naisel on rahakott jalge vahel :).
n
Nii/ 7. november 2017 18:56
ka ei saa, et ema lapse tema põhivajadustest ilma jätab.
Sel juhul on ema väärtus 0. Ema peab ikka hoolitsema lapse eest, kui tema hooldamise kohustust üle antud ei ole.
Praegu on küsimus selles, et kas isa hoolitseb samuti lapse eest, või on ta tõrjutud valesüüdistustega kõrvale.
Paljudel juhtudel on tõesti isa jäänud kõrvale omal soovil. Samas on palju jutumeid, kui isa tõrjutaksegi valeväidetega eemale. Vandeadvokaat räägib just viimastest juhtumitest.
j
juhtub/ 7. november 2017 09:17
sedagi,et kohtus on just issi see,kes vihast lõhkemas,et võitu ei saanud ajab lausvalet suust välja.Kohtus on ikkagi nõnda,et advokaadid koos kohtunikuga soovivad ka igasuguseid tõendeid nende väidetele ja kui seda ei ole,siis ikkagi kuulab kohus mõlemaid vanemaid ja teeb laste suhtes parima otsuse.Mida aga arvate kohtust,kus issi advokaat lakkab kaitsmast oma klienti ja pöördub hoopiski emme kasus?Aga just sellepärast,et süüdistatakse alusetult ja tõestada ei suudeta.Sageli mehed käituvadki ülbelt ja kaasat solvates,sest nende meheau on mängus.Loomulikult ei ole kõik isad sellised,õnneks on arusaajaid rohkem,kui kättemaksjaid.Igal perel on omad põhjused kohtusse pöörduda ja me keegi ei saa üldistada.
h
.../ 7. november 2017 11:42
m
ma/ 7. november 2017 19:01
oleks huvitatud selle advokaadi nimest.
reeglina on advokaadil kohustus esindada oma klienti hoolimata tema isiklikust arvmusest.
t
To,ma/ 8. november 2017 16:43
Sa ei pea kaugelt otsima,elab tartus ja sai tõendite abil teada,et issike pluhvib-nii lihtne see oligi.
v
vanaemake/ 7. november 2017 09:14
On ikka kole siit kommentaaridest lugeda küll nii naiste kui meeste vastastikust vihkamist ja peamist tülipõhjust - raha.
Oma isiklike laste soovidest ja vajadustest iitsatab mokaotsast vaid mõni üksik.
Kuidas küll saavutada, et kui vanemad ka omavahel enam ei sobi, siis ometi jäädaks INIMESTEKS ega unustataks oma peamist ülesannet ja kohustust LAPSEVANEMANA.
Õnneks näen pallju ka selliseid kärgperesid, kus vaen ega endisele kaasale ärategemine pole mõistust pimestanud ning lisaks "uute" ja "vanade" laste koosmängimisele suudavad ka täiskasvanud ühistel pereüritustel omavahel tsiviliseeritud kombel suhelda. Küll oleks hea, kui selliseid suure südame ja kaine mõistusega inimesi oleks edaspidi rohkem, sest aina suureneva kõiksuguse "vabaduse" tõttu on traditsiooniline peremudel nagunii hukule määratud.
Et isad ja emad suudaks oma laste heaolu esikohale seada.
v
vabadus/ 7. november 2017 10:54
on süüdi, et pole enam vangimaja? Vangimajas pole ju suhted kunagi head, kas lapsele mõjub see hästi?
k
Kas/ 7. november 2017 09:07
Kas peaks andma lapsed kasvatada isale, kelle arvates on töö elus kõige tähtsam? Ees lastest, perest, naisest? Ühiskonna seisukohalt on see ju tõesti igati väärtuslik, eeskujulik? Kuid kuhu jääb siis see eeskuju, et armastus oleks nagu ka veel oluline. Äkki see meid ilma tõi, äkki saab nii edasi ka.
Ma armastan ka tööd, tohutult. Kuid ma armastan lapsi ka, tohutult. Ja ma vastutan, iga jumala päev.
Ja kui siis teatab keegi, et aga no tema oskab ka kenasti patse teha ja kleiti selga panna. Mida meie ühiskond siis vaatab - kleiti ja patse?? Mitusada ülesannet selle õrna inimese taga veel on ja kes need siis tãitnud on? Vabandust kui selle jaoks on vahel grammike vähem aega jããnud tööl kãia, vastutus oli juba niigi niinii suur.
Aga olen õnnelik iga päevaga, kui lastel on ka armastav isa ja nad seda teavad.
t
7. november 2017 09:26
Tean ise mehi, kes rabavad nagu segased, sest naiste noudmistel-vajadistel loppu ei ole!
m
Ma/ 7. november 2017 09:39
Tean mehi, kelle naised rabavad nagu segased, aga nad isegi ei tea ega näe.
s
See on sageli nii../ 7. november 2017 09:03
Tänapäeval on mees ja naine võrdsed ja lahutuste põhjustaja on samuti võrdselt kas naine või mees. Kui naise tunneb kodus lastega olles, et ta enam ei jõua ja mees tähtsustab ainult pere materiaalseid võimalusi, siis ühel heal päeval on just naine see, kes otsib tunnete puudumise ettekäändel uue elukaaslase. Mees aga on üllatunud, et tema jõupingutusi pere eest hoolitsemisel pole isegi mitte märgatud. Olles armunud uude mehesse, kasutavad paljud naised oma laste isa vastu põletatud maa taktikat - sulle ei pea jääma isegi seda ainust õigust, kohtuda oma lastega. Kohtus aga vaikib tiiba ripsutav pool oma tegudest ja mees jääb ilma oma perekonnast, kohustusega lapsi üleval pidada. Kuid paljud mehed armastasid nii oma naist kui lapsi, nad lihtsalt ei mõistnud õigeaegselt näägutamiste ja vingumiste põhjuseid, mõeldes samal ajal, et kallis, ma teen ju parima mis ma hetkel suudan, miks oled nii rahulolematu? Miks ei ütle sa inimkeeli, mida sa minult ootad? Sa ei mõista mind üldse, lapsed sulle ei loe, oled tundetu, sa võiksid kah midagi teha... jpm. Seejärel minnakse vaatamata palvetele aga uue mehega kohtuma, sest seks armastatuga on magus. Mees aga alustab oma elu uuesti, nullist, ilma lootuseta tulevasele naisele midagi materjaalset pakkuda. Ta maksab ju suurema osa oma sissetulekust endisele naisele.
j
./ 7. november 2017 09:54
ja sellest on saamas osadele naistele lausa "äriprojekt" ja elulaad...mida saadab vahtuklopitud ahistamisaktsioon.
n
Nägija/ 7. november 2017 23:21
Kindlasti oleksid lapsed õnnelikumad, kui neil oleks võimalus olla samapalju nii isaga, kui emaga. Selline amoraalne ema muidugi ei vääri lugupidamist, kuid seda mõistavad lapsed siis kui nad on kord suured....
t
to nägija/ 12. november 2017 13:01
Nüüd ma tean miks lapsed tahavad ema rohkem kui isa ja miks laulud on emasüdamest, mitte isasüdamest. Emad hoiavad oma lapsi, aga isadel on tähtis vaid rahuldus, käiakse isegi prostide juures. Jube.
l
linnamees/ 7. november 2017 08:41
Puuduvate peretraditsioonide, vanavanemate toe ja religioonita juhib selliste inimeste laste saamist ja kasvatamist vaid bioloogia, loomalikud ihad. Enamus neid lapsi siin ei ole ju isegi perekonda sündinud vaid juhuslikult koos elavate inimeste juurde, kes koos seksivad. Kui enam seks ei istu, siis minnakse teise juurde. Lapsed siis vaid kõrvalprodukt. Ega ilmaasjata ei ole paljudes religiooonides abielu koos eelneva kihluse ja kõige muuga pikk protsess, mille käigus ikka selge, kas kokku sobitakse ja lastega hakkama saadakse.
u
Usk ja pere/ 7. november 2017 11:22
Naise tee jumalani käib sageli läbi laste tervise või armastuse. Meeste tee uskumiseni aga läbi võitluste. Ebaõigluse tundmine läbi töö, äri, sõdade (poliitika), pere- või inimsuhete, on meeste tee. Kannatus on see ühine nimetaja mis õilistab inimhinge. Kui seda on mõistetud, märgatakse oma osa selles maailmas, iseenese pattu ja seda, mis on tõeliselt oluline. Tekib soov muutuda, hüljata oma isekus. Nähtavaks saab Piibli tõde. Sellest hetkest alates tekib soov küsida: aga milline on sinu tahtmine, minu looja, räägi minuga, juhata mulle teed... Ja juhul kui sulle vastatakse, sinuga räägitakse, kaob religioon, see on asendunud usu ja teadmisega. Alati saab lasta ennast ristida, alati saab teha esimese palve ja paluda, et sulle kõrgemalt poolt näidataks, mida need sõnad seal raamatus tähendavad. Palugem ja teile vastatakse! See on tõotus, nendes sõnades ei pea kahtlema. Siis te ei räägi enam Kivirähulike tobedusi päkapikudest ja habemega meestest vaid teil on kindel teadmine. Teile juhatatakse teed õigluse ja armastuse juurde, et te mõistaks hoida oma peresid.
p
Perekonnaseadus soosi perede lagunemist/ 7. november 2017 08:38
Praeguse kehtiva perekonnaseaduse juures lapsi teha on viimane lollus kuubis. Kui te Eesti riiki lapse olete soetanud, võite omale otsaette "rumal" kirjutada. Kes on nõus vabatahtlikult riske võtma ja ulme elatist maksma?! Kehtib nii naiste kui mehe puhul.
Eesti naisele on eluaeg raha olnud inimsuhetest olulisem. Paljud kasvatavad omale munad ja arvavad, et mees-naistena suudavad nad lapsed tasakaaluks kasvatada. Ei suuda! Paraku jatkavad lapsed õnnetut keerist.
Fakt on see, et hiidelatise kukutamine parandaks oluliselt inimsuhteid. Mis mõttes ainuüksi ema teab, kuidas last kasvatada ja raha kasutada!??

m
mari/ 7. november 2017 08:13
Hädavajalik on rääkida just naiste teostatava vägivalla teemadel. Et valitseks tasakaal. Aga üldiselt on tähtis, et kui inimesed otsustavad abielluda, siis oleks see korralikult läbi mõeldud ja tunnetatud otsus. Samuti ka laste saamine. Ei maksa jätta juhuse hooleks.
a
ab/ 7. november 2017 08:13
Kui oleks vähem neid ei ööst ei ilmast mittemidagi jagavaid kohtunikke, oleksid nii lapsed kui isad palju rõõmsamad!
e
Ema/ 7. november 2017 08:09
Teatud "emadel" on mingi haige arusaam elust, et lapsed on parajad vahendid kattemaksuks! Ei ole! Lapsed kannatavad selleparast ja ei ole just harvad juhtumid, kus hakatakse just seeparast oma emasid hiljem vihkama!
m
millest räägib vandeadvokaat/ 7. november 2017 08:02
Lahutus kohtust välja, perenõustaja juures kokkulepe... ja kohtunik vormistab üksnes saadud kokkuleppe.JA NII JÄÄGU. Sedasi on võimalik lapsed uuesti lahutatud isale tagasi anda.
Sest... IGAL LAPSEL ON ÕIGUS RAHUMEELSELT SUHELDA OMA MÕLEMA VANEMAGA. Praegune kohtulik lahutus seda ei võimalda.
a
Arvamus/ 7. november 2017 07:54
Praegune süsteem on pööratud nii et isad pahad- emmed head. Aga mis oleks siis kui see süsteem pöörataks vastupidiseks. Kohus jätab lapsed alati isale ja alimendid emmedele. Siis oleks see eestimehe pilt palju selgem. Olen alati mõelnud et laste kasvatusse peavad mõlemad võrdselt panustama, kuid kui mees maksab lapsele 240 eurot alimente siis kipub nii olema et emmedel ei ole seda 240 eurot lapse jaoks. Minu arvates peaks seadused ikka kõigile kehtima, aga mitte nii nagu praegune süsteem kehtib ,, Lööme mehe risti, et ei saaks uut peret luua ja emmele viime kõik kandikul ette, isegi uue pere loomise." Kui muutuvad seadused - muutuvad ka pereväärtused.
t
to arvamus/ 12. november 2017 12:58
Seda võid unes näha. Ja kui su unes tehakse selline seadus, siis naised kasutavad spermapanka, keegi ei viitsi hullude meestega tegemist teha.
e
Ei viitsi/ 7. november 2017 07:44
Isegi lugeda neid kommentaare! Isasi tōrjutakse eemale siis kui nad on seda tōrjumist väärt! Ise ära jooksnud pere äärest, vägistaja olnud, naistemees , ei too lapsele tarbe asju, käib ja vahib niisama uudishimust kasvamist ja edasi neid asju ridamisi. Kui isa on väärikas ja lahutus on korrektselt olnud miks mitte et isa ei saaks lapsega tegeleda. Paraku isad jooksevad ringi ja kui kinga saavad roomavad tagasi et lapsest igav jne
s
7. november 2017 08:15
Saan aru, et ei viitsi, aga kooli oleks pidanud ära lõpetama. Emana võiks emakeelt osata.
k
Kooli/ 7. november 2017 09:59
On lōpetatud ja ehk üks viga pere äärest ehk lisan uue sōnastuse pere juurest aga said vähemalt aru et targutad
p
Puurmanis sündinud/ 7. november 2017 08:18
Kasvanud suurperest hunnik poisse tänaseks mehed. Nendest enamus minu arust pole kasvatanud oma lapsi. ja ei püsi kooselus ehk vahetavad naisi tänaseni
m
7. november 2017 08:39
o
7. november 2017 10:22
On naisi, kes vahetavad mehi nagu pesu, ikka jalle uus "kasuisa" lastel ja siis halisevad, et lapsed ulakad!
r
Räägid/ 7. november 2017 10:55
p
Puurmanis/ 7. november 2017 15:02
t
Tean / 8. november 2017 19:22
Ka neid ! Puurmanist! Ei viitsi ühe tondi marki täis teha!
t
Tunnen / 8. november 2017 19:23
k
Karl/ 7. november 2017 09:25
Mitte ükski isa ei jookse oma laste juurest ära,vaid nn emad teevad kõik,et laps ei saaks isaga suhelda. Sellised naised leiavad mehest kiiremini uue suhte. Mitte keegi pole rääkinud,et abielu lahutus mõjub mehele rängemalt kui naisele ja lastega mitte kohtumine on mehele väga raske. Meest näevad naised kui rahakotti. Pole ime,et sellise käitumise puhul tekib mehes trots naise vastu ja teades,et lapsele makstav elatusraha kulutab naine oma rahuloluks,tekivad olukorrad,kus mees enam ei maksa seda. Meestel on seda raskem,sest kui ta loob uue pere,on tema panus rahaliselt uude perre piiratud.
m
mai/ 8. november 2017 10:49
lõpeta ära see rahakoti jutt, tänapäeval teenivad paljud naised rohkem kui mehed aga see ei ole tähtis, mulle ka ei meeldi see kui mees pidevalt vahib teisi naisi
u
Urve.../ 7. november 2017 10:35
Julgen 100% vastu vaielda, tõrjutakse ka siis kui isa ei joo ei suitseta, teenib korralikult et pere vajadused kaetud saaksid, teeb kodus ka kodused tööd (peseb , koristab, teeb süüa), sest naisel pea valutab jne . Tõrjutakse meest, kuna silmapiiril uus kallim kes teenib rohkem, kes tantsib ehk paremini , kes meeldib sõbrannadele rohkem jne. põhjuseid on palju. Noored naised tihti istuvad vaid foorumites ja kiruvad seal mehi jne. Ja mind tõeliselt ärritab suhtumine, et mehed halvad jne, kui emad on nii head kasvatajad oma poegadele, miks ometi kasvavad nende poegadest halvad mehed???!!! Kus on loogika?! Naised, mõelgem ikka emme ja vaadakem peeglisse, kas me ise oleme ikka nii veatud ja ideaalsed!
u
Urvele/ 7. november 2017 12:24
Kui pea valutab tuleb arsti juurde pöörduda ja ära istu foorumis
n
nonoh/ 7. november 2017 07:09
mees, isa tegeleb pärast oma perest, lahkuminekut uue pere loomisega ja kui ta on kesmist palka saav mees, siis ei jätku kunagi muuks kui selleks, et teha ennast uuele perele vastuvõetavaks. Isalinnul on laul, mis näitab ta kõlblikkust loodava pere jaoks, mehel ta sissetulek.
Endine pere ainult segab isal ennast uues ideaalse naisega peres paika saada.
Mis silmist see südamest. Minu uut peret loov mees tõi teismelistele lastele esimesel taaskohtumisel
kummalegi kõige odavama pastaka ja kõige väiksema olemasoleva šokolaadi. Alimente muidugi ei tulnud enam kunagi.
Mida siis naine, ema peaks tegema? Pere on katki, naine-ema on katki. Kas keegi suudab aru saada naise-ema õnnetusest ja hirmudest - kuidas hakkama saada?
n
nonoh-le/ 7. november 2017 07:34
köik isad ei ole sellised. Tean mitut juhtumit, kus ema ei tööta ja ei lähegi tööle, sest manipuleerimiste- ja ähvarduste saatel nöutakse isalt raha ja shopatakse kallites firma poodides. Ja issikene muudkui maksab, sest tahab lapsega kohtuda.
k
Karl/ 7. november 2017 09:33
Kui isa /mees suutis teenida elatist,siis miks ei suuda seda naine... Perega hakkama saamine on naisele kohustus,mitte oodata exsi raha... Laste eest hooliv isa peaks tegema lastele pangas arved ja siis sinna seda raha panema... Sotsiaaltöötajad peaksid kontrollima lastele makstava elatise kasutamist laste hüvanguks,mitte laste emade soovide rahuldamiseks. Selleks sellistel peredel tuleks kõik elatisrahade kulutamise arved kokku koguda ja seda ka kontrollida. Ka tuleks karistada selliste rahade väärkasutust. Elatisraha kuulub lapse heaolule,mitte emade kohvikus kohvile või kosmeetikale...
t
to nonoh/ 12. november 2017 12:55
Sellisenle mehele tuleb jalaga anda. Klendavad kui liblikad ühelt õielrt teisele, unustagu ära, ainult rumalad naised tegelevad selliste ülejooksikutega.
l
lahutatud isa/ 7. november 2017 06:48
naiste nn emainstikt on suhteliselt loomalik tunne, millel pole armastusega midagi pistmist,
J
.../ 7. november 2017 13:23
Ja meeste isainstinkt???

t
tegelikult on ka teine versioon-/ 7. november 2017 02:44
mees hoiab pärast lahutust uue naise ja uute laste poolele.
Varasemast abielust lapsed unustatakse , ei tunta enam huvi kuidas neil läheb ja alimente ka ei maksta.
m
mina maksaks alimente/ 7. november 2017 07:06
kui naine jääb lastega üksi, aga kui ta on leidnud omale uue mehe, siis oletan, et lapsed peavad ka sel juhul uuele mehele meeldima ja on nõus neid toetama, siis alimente enam ei maksaks.Saate isegi aru, miks.
c
CCC/ 7. november 2017 07:56
Võõras mees siiski ei pea võõraid lapsi üleval pidama, see on ikka oma isa kohus.
k
kui naine ei ole võõras/ 7. november 2017 08:02
siis ei tohi ka ta lapsed võõrad olla.Isal võib jääda tunne, et peab naise uut meest üleval.
e
elu/ 7. november 2017 08:34
Naised tahavad ainult raha, nii siit kui sealt. Raha ei tee kedagi õnnelikuks. Lapsed ei peaks lahutades kannatama, sest nemad vanemaid valida ei saa. See, et vanemad ei sobi omavahel ja naine näägutab päevad läbi, pole ka mõtet koos punnides elada, vaenulikus õhkonnas lapsi kasvatada.
Vanemad valivad oma elukaaslasi, lahutavad ja loovad uusi peresid, kuid lapsed liiguvad kaasa nendega. Alati tuleb armastada ka neid lapsi, kes on sündinud eelmises peres ja saavad uue pere osaks. Armastad lahutatud perest meest või naist, siis armasta ka neid lapsi, kes on sündinud eelmises peres. Head lapsed kasvavad ainult head sõna kasutades ja see headus , hoolivus tuleb alati Sulle tagasi, kui Sina abi kord vajad vanaduses.
k
Karl/ 7. november 2017 09:35
Aga võõras mees sellise laste elatusraha võtab ikka kahe käega vastu..
s
7. november 2017 10:24
See on suhteline, kui hakkad elama koos lapsega-lastega naisega, siis on moistlik kohe sellega arvestada, et neid tuleb ka kasvatada. Kui ei sobi, no ela yksi voi leia lasteta kaasa!
m
Mees/ 7. november 2017 07:22
Minuga nii ei olnud. Naine ei käinud meie 23 aastase kooselu jooksul ligi 20 aastat tööl. Ta oli kui puuk kes ainult imes. Kohtus ülbitses Mare Lust koos naisega nii et vähe polnud. Silmade ees virvendasid vaid ärategemise rõõm ja rahanumbrid. Raha eest ollakse kõigeks valmis. Selle tapluse käigus läks aga kohtul üldse sisuline asi meelest. DNA ei ole enam kosmosetehnika ja see ei loe, et olen olnud abielus, tuleks ikkgi faktiliselt tõestada kes on lapse isa. Nii ma siis maksin surnud hobust. Mõelge ka sellele.
c
CCCC/ 7. november 2017 07:57
Kui on kahtlus, kas oled lapse isa, siis võid lasta DNA testi teha. Keegi teine ei pea seda sinu eest tõestama.
m
Mees/ 7. november 2017 10:44
Keelduti, see olevat alandav ja kui oled abielus, siis on ka sinu omad. Kohtunikul piisas vaid ühest pilgust ja kõik olla selge.
r
reaalsus/ 7. november 2017 01:39
Vaadake statistikat ja siis pole vaja arvata- valdav osa lahutatud perede lastest elab emaga. Pöhjus ühene, s.t isad on sedavõrd ametis oma uue ” eluarmastuse” ja selle vallaslaste kantseldamisega, et bioloogilised lapsed kahjuks ” unustatakse” .
k
Kuuuurija/ 7. november 2017 06:55
Põhjus on siiski selles, et emad nõuavad kas või kohtu kaudu lapsed omale, et saada isalt vaid alimente. Ja takistavad igati isadel lastega suhtlemist. Ja kohtunikud, kes on valdavalt naised, loomulikult toetavad sellist isade diskrimineerimist.
a
aga võib olla/ 7. november 2017 07:09
on see naine ennegi ise kogu peret üleval pidanud ja mees ainult enda hobidele kulutanud, pealegi uue naise peale,siis on mõistetav,et nüüd naine nõuab raha .Palju lahutataksegi raha pärast, et mees ei anna juba abielu kestel elamiseks midagi.
k
Ka abielu kestel / 7. november 2017 15:00
on võimalik isale elatis peale panna. Pole lahutada vajagi, sellised seadused meil
r
7. november 2017 08:18
Reaalselt rumal ja üldistav kommentaar. Aga kui ema nii käitub, siis on ok?
k
Kadi/ 7. november 2017 12:37
Kuule statistikat vaadates on eestlane vähem ka jooma hakkanud? Kas ma pean nüüd seda tõsiselt võtma hakkama? Mõtle enne, kui "Statistikast " rääkima tuled;)
j
JUHAN/ 7. november 2017 01:01
Üks minu tuttav abiellus kunagi ühe juba lapsega naisega ja nad sigitasid aja jooksul üheskoos veel kolm last juurde. Ükskord tabas aga mees oma naise oma kodus otse abieurikkumiselt ja nii nad lahku läksidki. Lahkuminekuks sai mees ka veel kohtuliku karisuse kaela, sest oli ägedusehoos nii abielurikkujast naisele kui ka tolle armukesele mõne hoobi üle kaela väianud, kui neid oma abieluvoodist otse vahekorralt tabas.
Kohus mõistis kõik lapsed muidugi mõista emale, mehele aga traditsioone alimendid kaela. Vahepeal on aastatega tekkinud uus situatsioon, kus vanim, 15-nene laps soovib Tallinnasse isa juurde elama minna, sest tahab ühtlasi seal omale ametit õppida. Aga ema lihtsalt ei lubanud.
Lõpuks kujunes kummaline situatsioon. Et ema lubaski pojal küll isa juurde ning pealinna õppima minna, kuid ainult tingimusel, et mitte mingit alimentide summa uut ülevaatamist ei toimu ning mees maksab naisele ikka alimente kõigi kolme lapse pealt, just nii nagu ennegi. Ja vähe veel sellst. Ema nõuab lisaks kõigi kolme alimentidele (kuigi ühte kasvataks hoopiski juba isa) veel ka mingit täiendavat "lisatasu" 200 eurot kuus juurde. Nii et võid võtta küll lapse omale kasvatada , kuid maksad tema pealt alimente edasi. Ja 200 eurot iga kuu veel lisakski.
k
Kuuuurija/ 7. november 2017 06:57
See 200€ on lapseigatsustasu emale...
j
Juhanile/ 7. november 2017 07:37
isal tuleb pöörduda hagiga kohtusse alimentide ymbervaatamiseks. Ja usu, isa saab positiivse lahenduse. Ema ei ole Jumal.
k
Kui/ 7. november 2017 09:14
Pärnu kohtumajas see asi juhtuma hakkab, siis seal on ema Jumal.
ü
Üksikisa/ 7. november 2017 09:23
Kas Tallinnas või Pärnus, kohe kindlasti vahet ei ole kui enda ja laste eest seista suudad. Otsi argumendid ja tõendid. Esita ise hagi laste elukoha muutmiseks.
s
7. november 2017 10:26
Selliseid "emasid" on palju.
l
lahutatud vanem naine/ 7. november 2017 00:51
mitte kunagi ei keeldunud ma last isaga suhtlemast,isegi terve kuu olid suviti ämma juures.
i
isa.../ 7. november 2017 00:58
aga minu ex naine keelas ja tänasel päeval on lapsesse juba nii palju sisendatud, et proual pole vajaust isegi keelata uue mehega! ja lahkumineku põhjus ei olnud alkohol, vägivald või minu poolne petmine.
e
ema.../ 7. november 2017 09:55
Mina ei keela, pigem sunnin suhtlema, aga lapsed ei taha. Nad on piisavalt suured, et ise valikuid teha. Pealegi pole isa nendega kunagi eriti tegelenud.
t
Tiku/ 7. november 2017 00:24
See et isadele tehakse liiga on ikka yksik juhtumid. Protsentuaalselt lahutatud paaridest palju? Kui suur see protsent on? Ma ytlen teile yhte oma kogemusest. Olen 3lapsega, 7, 5 ja 3. Meest ei koti. Ta ei ela juba meiega 9kuud. Sonib mingist rahateenimisest. Lastele lehvitab skypes. 3kuud siis tuleb korraks kylla. Kylaskäikudel ei oska ta mitte midagi lastega peale hakata, isegi kleiti mitte valesti selga panna tytrekesele. Ma olen nagu mingi jobu kes rygab kodus, viib lapse kooli ja väiksemad lasteaeda. Ise tööle! Nii päevast päeva. Yksinda. Kuna sugulasi mul pole. Kelle abile loota. Ma olen jobu kes ise helistab isale ja palub et räägi lastega. Temal läheb meelest ja tuletagu ma ise meelde ja helistagu me siis kui nn voodisse minemise aeg. Jobu olen kuna ei lahuta, sest ei taha võtta seda koormat et lahutan ja see tekitab lastele trauma. Ma ytlen teile yht! mehed eestis on reeglina egoistid. Vahutajad! Vahutavad naisele maad ja ilmad kokku kuna ego ei lase tal ju tõtt oma olemuse kohta rääkida ja siis kui see liivaloss variseb, mille ta kokku on jutustanud siis ikka meie naised oleme syydi! Kuna tema ju pani tytrele kleidi selga, mis siis et tagurpidi. Mehed te ajate mind oma isadepäevaga oksele! Võtke kätest kinni ja marssige virutänaval kõik koos. Kyll me emad lapsed riidesse paneme ja õhupallidega teile lehvitama tuleme.
t
tallinnast/ 7. november 2017 00:36
kus kandis elad, äkki saab abi orgunnida? näiteks laste hoidmises, et saaksid vahepeal ka omaette olla? Sa ei pea ju üksi punnima kahe eest, kui mehest asja pole. eks nad suuga teevad kõik suure linna, hädapätakad.
i
isa/ 7. november 2017 00:57
Ah et üksikjuhtumid? Paljud mehed ei räägi sellest, kuna nad ei taha endale negatiivset tähelepanu. Ja isegi kui neid juhtumeid on vähem, ei vääri need käsitlemist? Krt...feministid on teinud ikka päris palju kurja oma endapoole kaldu "võrdõiguslikkusega". Pigem on asi ikka väga kreenis naiste poole.
i
isa.../ 7. november 2017 00:58
...ju siis olen mina see nö "üksikjuhtum"
h
hulgus/ 7. november 2017 06:32
mina kah üksikjuhtum nii et meid juba kaks
m
Marko/ 7. november 2017 10:27
Mul tuttavate hulgas pigem rohkem neid üksikjuhtumeid. Need hulgalised üksikjuhtumid ei ole endid üksikisadena kuskil registreerinud. Emadelt midagi ei nõua. Kõigil hea meel, et saavad lastega koos elada.
n
Naine/ 7. november 2017 05:53
Jumala eest,kahjuks reaalsus
t
7. november 2017 08:21
tikud ja tallinnast - kes tahakski selliste kibestunud muttidega tegemist teha!?
s
sanitar/ 7. november 2017 08:34
sa sebisid kolm last, vanem juba 7 aastat tagasi ja sa ei saa aru, mis inimesega sa koos elad? Teed veel ühe lapse, ikka ei saa aru. Siis veel ühe lapse, ikka ei saa aru.... Äkki ei maksa lapsi teha, kui ei ole peres klappi?! Ela üksinda ja oksenda isadepäeval terviseks!
t
Tiku/ 7. november 2017 12:32
Oled täies mahus ōige jutuga! Las panevad miinuseid! Ole tubli edasi ja küll istub vanaduse päevil üksinda kiiktoolis! Isadepäev olgu seal kus naad ennem jalgu on kiigutanud
j
jah/ 12. november 2017 12:52
Ainus lahendus on sellistele lohhmeestele mitte lapsi sünnitada. Sellised on vastikud mehed ja peavad üksi jääma.
m
Mari/ 7. november 2017 14:29
Ehk aitaks virisemise lõpetamine ja edasi toimetamine. Kusagilt ei ole näha,et sa ka tööl käiks? ! Väiksem kolmene, tööle minek peaks olema suhteliselt loogiline käik. Ehk tunneb sinu mees sinu kõrva endl kui puugi kõrval kes vaid tahab saada ja viriseda.
i
7. november 2017 00:16
Isad ei hooli oma lastest, sest nad on niii armunud oma uude väljavalitusse, et neil ei tule esimestel aastatel lapsed meeldegi. Kui see suur armutuhin vaibuma hakkab, siis meenuvad oma lapsed, kes on isas pettunud, aga lapsesüda andestab ikka.
n
Nii ja naa/ 7. november 2017 07:34
Minu naine lidus Soome vahet ja kord oli arstide kongress Tais ja siis jälle Egiptuses. Vana põder tõmbas naise ikka nii käima nagu mootorsae. Mulle aga ütles, et ära sa kellelegi räägi, et ma selliseid reise arstide liidu poolt saan. Laksutas nagu ööbik ja läks järgmisele "tööreisile" Mina olin siis kahe lapsega kodus kellest noorem ei ole minu tehtud, aga elatisraha nõuti rõõmuga. Vot selline on minu lugu.
ü
Üksikisa/ 7. november 2017 08:30
Meie " ööbik " laksutas riigiametnikuna samuti mööda ilma ringi. Siis enam koju ei tulnud. Lapsed tulid meelde mõne kuu pärast nõudes neid kohtu kaudu omale. Peale 4 aastat kestnud kohtulahinguid määrati lapsed lõplikult minu juurde elama. Ema peaks nüüd lastele elatisraha maksma aga seda ta ei tee. Riigiametnike vahel olev ringkäendus on lihtsalt tülgastav. Lastel pole sellisest tolerantsest feministlikust emast enam eriti sooja ega külma. Kui veel " moodsatest " naistest rääkida siis uusi tutvusi naistega on pea võimatu luua kui kuulevad et mees üksi lapsi kasvatab. Tõmbavad kohe eemale, mõni ütleb ikka ausalt kohe et miks mulle vööraid lapsi. Ja ehk nii ongi parem. Ei taha ise samuti lapsi traumeerida mingi uue tädiga.
ü
Üksikema/ 7. november 2017 09:51
Mul on kahju, et sinuga nii läks. Paraku on samas seisus - uut kaaslast raske leida - ka kõik need naised, kes üksi lapsi kasvatavad.
ü
Üksikema/ 7. november 2017 09:57
Kahju, et sul nii läks. Aga sinu jutust jäi kumama see, et üksikisal raske uut kaaslast leida. Kas üksikemadel on see sinu arvates kuidagi lihtsam?
m
Mati/ 7. november 2017 13:06
Vot siis ei otsigi kaaslast. Sinu lastele ei ole vaja mingit võõrast vastikut vanameest diivanit soojendama. Äkki veel tahad, et nad teda "issiks" nimetaks?
ü
Üksikisa/ 8. november 2017 15:55
Ega ei otsigi uut kaaslast. Üsnagi pikk elu on näidanud et nendest nn. kärgperedst kaasa antud elumuster kordub tavaliselt lastel. Seda pole vaja. Ise olen tervest perest pärit ja loodetavasti praeguse hetke järgi otsustades kasvavad nendestki mehed kes hoiavad oma peret. Saame praegu paremini hakkama kui omal ajal ringi jooksvat ema oodates.
k
Kasuisa/ 7. november 2017 11:34
Minul selline lugu: elan koos naisega kelle eelmisest abielust kaks last on oma isast nn "tõrjutud". Tõrjuvad aga sellest isast just needsamad lapsed ise. Miks? Sest issil on tugev alkoholiprobleem, sest issi tutvustab alati külas käies uut eileõhtuse peo järgi lõhnavat "emmet", sest issi laliseb vabadel hetkedel poetrepil jne. Kahe aasta jooksul on issi maksnud elatisraha mõnedsajad eurod ja Soomest töölt tulles toonud mõned pakid kommi. Ei mingeid ühiseid üritusi, kinos v teatriskäike ei loomaaeda ega kohvikut. Lisaks suhteliselt ahistav käitumine laste ema suhtes nt jälitamine, uksetaga sõimamas käimine jne. Laste ema üritab lastele ikka vahest pakkuda, et "Äkki tahate isa näha, külla minna?"- lapsed keelduvad kategooriliselt! Ei ole neile lastele poolt sõna ka issi kohta si**a räägitud vaatamata sellele et tema toetuseta on raske nii lastel kui laste emal. Kui nüüd keegi tahab minu kohta küsida-siis ka minul on kaks last kelle jaoks ma teen kõik! Maksan ausalt elatisraha, annan taskuraha, käime koos reisidel ja väljasõitudel. Samas toetan võimaluse piires ka elukaaslase lapsi... Nüüd laduge miinuseid ja halage et isasid tõrjutakse ja ahistatakse! Alati on nööril kaks otsa ;)
k
Kasuisa/ 7. november 2017 11:34
Minul selline lugu: elan koos naisega kelle eelmisest abielust kaks last on oma isast nn "tõrjutud". Tõrjuvad aga sellest isast just needsamad lapsed ise. Miks? Sest issil on tugev alkoholiprobleem, sest issi tutvustab alati külas käies uut eileõhtuse peo järgi lõhnavat "emmet", sest issi laliseb vabadel hetkedel poetrepil jne. Kahe aasta jooksul on issi maksnud elatisraha mõnedsajad eurod ja Soomest töölt tulles toonud mõned pakid kommi. Ei mingeid ühiseid üritusi, kinos v teatriskäike ei loomaaeda ega kohvikut. Lisaks suhteliselt ahistav käitumine laste ema suhtes nt jälitamine, uksetaga sõimamas käimine jne. Laste ema üritab lastele ikka vahest pakkuda, et "Äkki tahate isa näha, külla minna?"- lapsed keelduvad kategooriliselt! Ei ole neile lastele poolt sõna ka issi kohta si**a räägitud vaatamata sellele et tema toetuseta on raske nii lastel kui laste emal. Kui nüüd keegi tahab minu kohta küsida-siis ka minul on kaks last kelle jaoks ma teen kõik! Maksan ausalt elatisraha, annan taskuraha, käime koos reisidel ja väljasõitudel. Samas toetan võimaluse piires ka elukaaslase lapsi... Nüüd laduge miinuseid ja halage et isasid tõrjutakse ja ahistatakse! Alati on nööril kaks otsa ;)
m
7. november 2017 11:34
Minul selline lugu: elan koos naisega kelle eelmisest abielust kaks last on oma isast nn "tõrjutud". Tõrjuvad aga sellest isast just needsamad lapsed ise. Miks? Sest issil on tugev alkoholiprobleem, sest issi tutvustab alati külas käies uut eileõhtuse peo järgi lõhnavat "emmet", sest issi laliseb vabadel hetkedel poetrepil jne. Kahe aasta jooksul on issi maksnud elatisraha mõnedsajad eurod ja Soomest töölt tulles toonud mõned pakid kommi. Ei mingeid ühiseid üritusi, kinos v teatriskäike ei loomaaeda ega kohvikut. Lisaks suhteliselt ahistav käitumine laste ema suhtes nt jälitamine, uksetaga sõimamas käimine jne. Laste ema üritab lastele ikka vahest pakkuda, et "Äkki tahate isa näha, külla minna?"- lapsed keelduvad kategooriliselt! Ei ole neile lastele poolt sõna ka issi kohta si**a räägitud vaatamata sellele et tema toetuseta on raske nii lastel kui laste emal. Kui nüüd keegi tahab minu kohta küsida-siis ka minul on kaks last kelle jaoks ma teen kõik! Maksan ausalt elatisraha, annan taskuraha, käime koos reisidel ja väljasõitudel. Samas toetan võimaluse piires ka elukaaslase lapsi... Nüüd laduge miinuseid ja halage et isasid tõrjutakse ja ahistatakse! Alati on nööril kaks otsa ;)
m
7. november 2017 11:34
Minul selline lugu: elan koos naisega kelle eelmisest abielust kaks last on oma isast nn "tõrjutud". Tõrjuvad aga sellest isast just needsamad lapsed ise. Miks? Sest issil on tugev alkoholiprobleem, sest issi tutvustab alati külas käies uut eileõhtuse peo järgi lõhnavat "emmet", sest issi laliseb vabadel hetkedel poetrepil jne. Kahe aasta jooksul on issi maksnud elatisraha mõnedsajad eurod ja Soomest töölt tulles toonud mõned pakid kommi. Ei mingeid ühiseid üritusi, kinos v teatriskäike ei loomaaeda ega kohvikut. Lisaks suhteliselt ahistav käitumine laste ema suhtes nt jälitamine, uksetaga sõimamas käimine jne. Laste ema üritab lastele ikka vahest pakkuda, et "Äkki tahate isa näha, külla minna?"- lapsed keelduvad kategooriliselt! Ei ole neile lastele poolt sõna ka issi kohta si**a räägitud vaatamata sellele et tema toetuseta on raske nii lastel kui laste emal. Kui nüüd keegi tahab minu kohta küsida-siis ka minul on kaks last kelle jaoks ma teen kõik! Maksan ausalt elatisraha, annan taskuraha, käime koos reisidel ja väljasõitudel. Samas toetan võimaluse piires ka elukaaslase lapsi... Nüüd laduge miinuseid ja halage et isasid tõrjutakse ja ahistatakse! Alati on nööril kaks otsa ;)
m
Marta 23.44-le/ 7. november 2017 00:08
See on tõesti nii, väga-väga paljud isad kasvatavad oma uue, suure armastuse, endisest suhtest sündinud lapsi. Oma lastest kaugenetakse ajapikku, aga laste hinged on haiged. Lasteaias meisterdatakse isadele kingitusi, aga kasvataja võiks arvestada sellega , et kõigil pole kodus isa, kui pole ka kasuisa...
t
to: Marta/ 7. november 2017 09:35
Kas siis jätame isadepäeva ära, kuna mõnel lapsel pole isa? Aga emadepäeva? Kas jõule ikka võib pidada, võib-olla kellelegi ei meeldi?
n
No/ 6. november 2017 23:52
Ma loen ja ei suuda uskuda, et see on peavoolus. Inimesi kes seda märkavad on palju aga, et peavool seda avaldab see on ime. Ilmselt jääb ka ainukeseks selliseks, lähima aasta jooksul, täitmaks statistikat, erapooletu ja võrdse ajakirjanduse näidisartiklina.
Lisada pole artiklile midagi, kõik on öeldud.

ü
üldista, ole mõnus ja ikka üldista!/ 6. november 2017 23:44
täpselt sama võib küsida, miks lahutatud isad ei ole oma lastest huvitatud, vaid pigem käivad uue (noore) elukaaslase kuskilt hangitud lapsega kohvikus ja loomaaias. oma lapsed olgu või näljas, isegi oma laste kõnedele ei viitsi vastata, sünnipäeva meeles pidamisest rääkimata.
m
Meelis Kuusik/ 7. november 2017 00:01
Hoopis Sina/(Teie) üldistad: kui üks (a) isa hoolib lastest ja üks (b) isa ei hooli, siis EI TOHI ÜLDISTADA, et "isad ei ole oma lastest huvitatud"
m
meelisele/ 7. november 2017 00:49
mitu lahutatud peret lähedalt tunned? 1? 2?
mina, keskealisena, tunnen võrdlemisi hästi 15 lahku läinud peret. tahad teada, kui paljudes neist on isa oma lastest huvitatud ja kui paljudes ei ole? täpselt ühes kasvatab isa last ja ema on n-ö lennus kuskil välismaal, selles loos on tõesti isal suur koormus ca 10 aastat juba, kuid tubli poja on teismeliseks kasvatanud, nüüdseks leidnud kasuemagi. tubli isa, au ja kiitus!
kahes peres on veel nii, et eraldi elav isa on emaga ühes paadis ja katsuvad igati nii asju ajada, et lapsed ei kannataks ja kogu koorem emale ei jääks. noh, laste haigused jne ikkagi ju jäävad, ema peab alati loobuma oma plaanidest, isad oma plaanidest ei loobu kunagi. aga nad on olemas ja reaalselt ka saavad aru ja jagavad kulusid.
ülejäänud 12 paari, vabandust väga, aga need on ronqaisad (õhtulehele ei sobi selline sõna õigesti kirjutatult). viis isa on täiesti pildilt kadunud, osa välismaal, osa uue naise kaisus, kes ei tohi teadagi, et mehel endisest elust laps on (jah, just nii, varjab laus üks isa!). 7 neist on nii ja naa, kui meelde tuletada, siis isegi vahel räägivad lastega. lubavad küllagi kutsuda, aga reaalis ikka ei saa, sest uus naine vajab rahu, tema õpib gümnaasiumi lõpueksamiteks (reaalsest elust näide, muide).
-
kahjuks on see kõik elust enesest. jah, üldistada ei maksa, aga olgem ausad - naised on siiski - eranditega - need, kes lapsi kasvatavad. olgu nad siis ükskiud või samuti uue elukaaslase leidnud, lapsi nad üldjuhul ei jäta. mitte isad, kes enamasti kiirelt uue pere leiavad.
mõtle selle kõige üle.
k
kle/ 7. november 2017 01:00
Üldistad ju. KÕIK mehed ei ole sellised. Ära aja oma jura. Meenutab nagu ühte rahvust, kelle kannatused on ikka need kõige ülimad... proovigu vaid eestlased oma küüditamistega jms kannatustega meile mõeldud tähelepanu endale saada. Silmakirjalik oled.
a
anc -> meelisele/ 7. november 2017 04:58
Kas sa oskad nüüd endale aru anda, kui halvasti võib tunda see isa, kes on üksi poja üles kasvatanud, kui peavool (s.h. ka sina) tambib, millised mölakad need mehed ikka on!?
h
Huvitav,/ 7. november 2017 08:17
kelle jutu põhjal sa järeldad, et need 12 isa ei hooli. Julgen pakkuda, et sellest räägivad need 12 ema.
Nagu vandeadvokaat välja tõi, on tavapäraseks muutunud, et lapse ema süüdistab kohtuvaidluse korral lapse isa lapse ahistamises ja valetab nii psühholoogidele kui kohtule. Need emad käivad ahistamise jutuga ka politseis ja lastekaitseasutuses. Paljud isad ei alusta kohtuvaidlust juba seetõttu, et lisaks nullilähedasele võimalusele saada kohtust mõistlik lahend on lapse isal oht kaotada oma maine ja senised pingutused karjääri üles ehitamisele on kasutud. Sellises olukorras lepivad paljud isad sellega, et nad on laste elust välja tõrjutud.
ü
Üksikisa/ 7. november 2017 08:58
Kuidas siis elus edasi jõuad kui juba esimesel kohtulahingul saba jalge vahele tõmbad ? 0 lähedane on võimalus siis kui naise esitatud " tõendeid, argumente " vastupidisega ei tõenda.
a
azza :D/ 7. november 2017 13:38
kes viis loIIi anc -> meelisele plussi panid? inimene just kiidab seda isa, kes on igati tubli, aga ikka oskab keegi leida, et kuna neid isasid ei kiida, kes tublid pole, siis tuleks ka sellel tublil nüüd solvuda :D kus teie mõistus küll on, püksis?
t
to Üksikisa/ 7. november 2017 19:45
Ma olen sinu kommenteeritud arvamuse autor.
Isiklikult ma sellest kommentaarist ennast puudutatatuna tunne. Mul on kahju, et sellest kommentaarist ei jätku julgustust vanematele, kes seda vajaks.
Selgitan lühidalt/pikalt enda varasemat kommentaari.
Üldjuhul kehtib välisriikides põhimõte, et laps viibib koos lahuselava vanemaga ca pool ajast (mitte ajada segamini vahelduva elukorraldusega), kuid mitte vähem kui 1/3 ajast.
Olles lugenud ca 1000 viimastel aegadel eestis tehtud lahendit on mul Eesti Vabariigi õigusest teistsugune arusaam, kui välisriikide üldpõhimõtetest.
Eesti kohtud määravad reeglina põhikohtumised 8 korda kuus, millele lisanduvad tähtpäevad ja mõned lisapäevad lapse koolivaheajal või vanema puhkus mõned päevad ning 2 nädalat suvevaheajal. Kokku määrab eesti kohus napilt miinimumi sellest, mis peetakse välisriikides hädavajalikuks. Kui sellest maha arvata lapse haigused ja muud jooksvad
kohtumistele langevad plaanid(vanemate laste puhul), saab lahuselav vaema lapsega kohtuda max 20 % kogu lapse ajast. Ärajäänud kohtumisi kohtu määruste järgi reeglina ei korvata.
Seda tähendaski mõiste, et eesti kohtutes on 0 lähedane saavutada mõistlik lahend.
Hoolimata eelnevast olen ma uhke, et sa oled saavutanud parema lahendi.
k
kuulajas/ 7. november 2017 23:50
Kuigi, neid isasid, kes teavad, et lastel on oma isaga samaväärne õigus suhelda, koos kasvada jne, ja kes teevad kõik, et EW kohtu keerdkäikudes selle õiguse eest seista, on aina rohkem. Kui vaid kohtusüsteem ei oleks nii kreenis. Ühiskonna vaatevinklist tuleks isade rolli lastekasvatuses otsustavalt suurendada ja väärtustada. Meestele tuleb anda võimalus vastutada. See tähendaks eelkõige jagatud vastutust nn 50:50, laps vajab nii ema kui isa.
k
keegi/ 8. november 2017 00:12
Kuulge kas te siin sele peale ei tule et exid võivad üksteisest 2-300km kaugusel asuda ja seega ka lapsed: jääbki ainult koolivaheajad.Võiks ju kokku leppida et aastate kaupa kordamööda kasvatavad enda juures aga kardan et selle idee peale naised tõusevad tagajalgadele :)
ü
Üksikisa/ 8. november 2017 16:16
Tänan. Hea kuulda et ennast puudutatuna ei tunne. Eesti kohtutes tuleb alatihti tõestada ilmselget ja veel rohkem teise poole valesi. Eesti kohus ja laistekeitse arvestab tänasel päeval juba elamistingimusi ja palju muud mis seotud lapse heaoluga. Lapse, laste sõnal on samuti märkimisväärne kaal. Lapsel on vaja eelkõige kodu, mitte ema, isa kes mööda pisikesi üürikortereid rändab. Kahjuks on meie seadusandlus igati logisev. Igasugu hagisi annab teisel poolel alati algatada, et protsessi kuidagi enda kasuks pöörata. Peale nelja aastat mööda kohtuid sai lõpuks lõpliku ja edasikaebamisele mitte kuuluva otsuse. Sai veel lasteemale tehtud kokkuleppe et ta ei peaks täies ulatuses elatisraha maksma ( aasta, kuu määrast 70% ) Aga pole me veel sedagi näinud. Aga eks ta ise teab, elame ilusasti. Eks lapsed saavad saamata jäänud elatisraha nõuet esitada ka siis kui mind enam ei ole :) Edu ja julgust kõigile meestele kes tunnevad et neile ülekohut tehakse.
ü
Üksikisa/ 8. november 2017 16:25
Lapsi ei saa kasvatada " järelveetavas vagunelamus " Täna siin, homme seal. Lapsel on vaja kindlat kodu kus ta ennast kõige paremini tunneb, kool, kodu, sõbrad jne. See " idee " on lapse heaolu seisukohalt nagu välja pakud lihtsalt naeruväärne. Sellist " vagunelamu " elu varianti harrastatakse Ameerikas aastakümneid ja tulemused on vägagi halvad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee