ValimisreklaamFoto: Robin Roots
Toimetas Maria Rozbaum 6. november 2017 12:04
Siseministeeriumi hinnangul ei ole kehtiv poliitilise välireklaami regulatsioon üheselt mõistetav, millest tulenevalt on selle raames teostatav järelevalve politseile koormav. Ministeerium leiab, et üheks võimaluseks oleks välireklaami keelu tühistamine, edastab ERRi uudisteportaal.

Ministeerium teatas oma seisukohas riigikogu põhiseaduskomisjonile, et ühe reklaamikeelu juhtumi lahendamisele kohtueelses menetluses kulub keskmiselt 4–8 töötundi, lisanduvad töötunnid, mis kuluvad kohtumenetlusele ja istungitele ning nende ettevalmistamisele.

Siseministeerium selgitas, et millised on politseile saabuva kaebuse korral poliitilise välireklaami keelu rikkumise kohta politsei tegevused.

Politsei panustab siseministeeriumi teatel olulist ressurssi laekuvate teadete kontrollimisele ja välireklaami keelu rikkumiste menetlemisele, mille arvelt võib kannatada muu avaliku korra tagamine.

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

JR 6. november 2017 13:39
Majasuuruste plakatite kasutamine peaks üleüldse lõppema. Linnaruumile, fassaadidele, rõdude väljanägemisele jne pööratakse suurt tähelepanu, samas lubatakse seda reostada. Pealegi, on ju teada, et plakati suurus ja poliitiku ausus on pöördvõrdelises sõltuvuses.
Võts 6. november 2017 13:31
Moderaator - mida oli siin valet ja miks suunati modereerimisele???
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS