23
fotot
(Kaspar Pokk/Kanal 2)

Laupäeval kaldus Uulu külas Pärnu poole sõitnud buss paremale ja sõitis teelt välja vastu puud: roolis olnud 61aastane mees hukkus. Esialgsetel andmetel võis õnnetuse põhjustada bussijuhi terviserike, kuid täpse surma põhjuse selgitab välja ekspertiis.

Politsei teatel juhtus õnnetus kella 7.07 paiku Tallinna–Pärnu–Ikla maantee 142. kilomeetril. Bussis oli 10 reisijat, kellest kaks said kergemaid vigastusi ning kiirabi viis nad haiglasse kontrolli. Hukkunud bussijuhti tundvad inimesed kirjeldavad teda kui väga kohusetundlikku ning töökat meest, kes suhtles kõigiga ning keda teati tema aususe poolest. „Lapsed unustasid tihti telefoni bussi, tema käest sai selle alati tagasi.“

Samas teatakse rääkida sedagi, et bussijuhil oli tervisega juba varem probleeme – ta käinud tihti arsti juures ja tarvitanud ravimeid. Teatakse rääkida, et umbes poolteist aastat tagasi sõitis bussijuht teelt välja ka Kilingi-Nõmme lähistel, kuid tol korral läks õnnelikumalt. Väidetavalt öelnud bussijuht pärast esimest väljasõitu, et tal läks silme ees mustaks ja pilt kadus korraks ära. 

„Probleem on siin selles, et konkreetselt see liin lõppes juhile kell 22. Taas liinile pidi mees kodust väljuma hommikul 5.30 vähemalt. See tähendab, et uneaega oli tal parimal võimalikul juhul kuus tundi. Aga mida ütleb tööseadus? Tööülesannete täitmise vahele peab jääma minimaalselt 12 tundi,“ kirjutatakse kommentaarides. 

M.K Reis-X OÜ esindaja ütleb, et praegu on veel vara rääkida, mis täpselt juhtus, selle selgitab välja ekspertiis. 

Turvavöö on M.K Reis-X OÜ esindaja sõnul õnnetusse sattunud bussil vaid juhikohal, kuna seaduse järgi ei pea maakonnaliinidel olema reisijakohtadel turvavöid. Kas juhil oli vöö kinnitatud, ta öelda ei oska. 

Pärnu politseijaoskonna välijuht Mati Tee avaldab sügavat kaastunnet hukkunu lähedastele. „Kuigi selle traagilise õnnetuse täpsematest asjaoludest on veel vara rääkida, võib esialgse info põhjal aimata, et liiklusõnnetuse põhjustas bussijuhi terviserike,“ sõnas välijuht.

„Siinkohal tahan tähelepanu juhtida kõikide tervisele. Kui tunnete ennast halvasti või väsinuna, siis ärge istuge sõiduki rooli. Samuti kui kõrvalised inimesed näevad, et juht käitub imelikult, siis tuleb sellele tähelepanu juhtida ja soovitada tal edasi mitte liigelda. Halval enesetundel või väsimusel võivad liikluses olla traagilised tagajärjed,“ lisas Tee. Menetluse käigus selgub, kas juht oli kaine ja kas tal oli turvavöö kinnitatud.

Jaga artiklit

90 kommentaari

P
polt  /   23:35, 5. nov 2017
Kontrollige palun selle firma busse. Esisillad on nii tuksis, et buss lausa tuigerdab teel. Sealne mehhaanikute ülem sõidab ise ka bussiga. Teenib lisa lihtsalt. Aga busside remondist ei tea midagi. Piduri klotse ka ei vahetata. Kozmaar täielik. Kuidas selline firma saab üldse vedada. MK firma. Bussijuhid on kui lambad - ei julge midagi öelda - kardavad, et lastakse lahti. 3 euri tund, Tule taevas appi-. Tallinna osakonda juhib Rakvere lihakombinaadi direktori poeg. Korruptsioon selline, et anna olla. Politsei peaks tegema ikka täiesti 1:0 sellele firmale.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis