Moskva (AFP / Scanpix)

Venemaa Föderatsiooni Föderaalne Julgeolekuteenistus (FSB) teatas reedel, et katkestas liikumise Artpodgotovka rakukese tegevuse Moskvas, kus liikumine kavandas 4. ja 5. novembril administratiiv- ja politseihoonete ründamist eesmärgiga korraldada Venemaal revolutsioon.

Moskva alal on leitud ja kahjutuks tehtud Artpodkotovka liikumise konspiratiivse rakukese seadusvastane tegevus, mille täideviimine oli kavandatud üheaegsetele ekstremistlikele aktsioonidele 4. ja 5. novembril administratiivhoonete süütamistena, kasutades süütesegusid, ning politseitöötajate ründamisena eesmärgiga provotseerida massikorralagedusi, teatas FSB reedel Interfaxile.

FSB teatel on kinni peetud kõik rakukese liikmed ning konfiskeeritud 15 süütevedelikupudelit.

Julgeolekuteenistuse teatel on kahjutuks tehtud Artpodgotovki rakukesed ka Krasnojarskis, Krasnodaris, Kaasanis, Samaaras ja Saraatovis.

Kinnipeetute suhtes algatatakse kriminaalasi, mis käsitleb terroriakti. Uurimise huvides kinnipeetute andmeid ei avaldata, teatas FSB.

FSB-le teadaolevalt on registreerimata regioonideülese liikumise Artpodgotovka ning samanimelise internetiprojekti loojaks Vjatšeslav Maltsev. Liikumise eesmärgiks on korraldada Venemaal revolutsioon.

Oktoobris tunnistas Krasnojarski krai kohus Artpodgotovka äärmusorganisatsiooniks, kirjutas Interfax.

7. novembril möödub 100 aastat Venemaal toimunud pöördelistest sündmustest, mida ajalooteaduses tuntakse ka Suure Oktoobrirevolutsioonina.

Jaga artiklit

29 kommentaari

N
nh  /   16:22, 5. nov 2017
nn exvenekommunistid eesotsas presidendiga üritavad ju luua superriiki, kus võivaks koos toimida erinevad riigikorrad- kapitalism, kommunism ja orjanduslik kord! Hiinlased said edukalt hakkama kapitalismi ja võimuladviku kommunismiga ja venelane püüab nüüd ju midagi erilist- on kapitalism, kommunism ja Gulag!
Ä
ähhhhh  /   12:37, 5. nov 2017
putka valimiseelne propa jälle ,tõsised segajad lihtsalt mõrvatakse ja kogu moos.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis