ABIELLUMISEKS LUBA EI ANTUD: Tartu maakohus otsustas, et egiptlane peab  oma armastust veel tõestama.Foto: Aldo Luud
Arvo Uustalu 3. november 2017 21:40
Kohtunik Andrus Miilaste allkirjastas määruse, millega jäeti rahuldamata Ahmedi A. avaldus sõlmida eestlannaga abielu ilma abieluvõimetõendit esitamata. Otsustamisel sai tõendi puudumise kõrval määravaks pigem kahtlus, et tegemist ei ole mitte tutvumisportaalis lahvatanud armuleegiga, vaid egiptlase sooviga Euroopas kanda kinnitada.

Kohtunik Andrus Miilaste allkirjastas määruse, millega jäeti rahuldamata Ahmed A. avaldus sõlmida eestlannaga abielu ilma abieluvõimetõendit esitamata. Otsustamisel sai tõendi puudumise kõrval määravaks pigem kahtlus, et tegemist ei ole mitte tutvumisportaalis lahvatanud armuleegiga, vaid egiptlase sooviga Euroopas kanda kinnitada.

Mõni päev enne kohtumäärust istusid Ahmedi ja tema Elvas elav ja töötav 29aastane kallim Tartu maakohtu istungisaalis ja ootasid südame põksudes, kas interneti teel tekkinud suhe lubatakse  Tartu perekonnaseisuametis vormistada. Kogenud kohtunik täheldas siiski, et paarikese silmis puudus armastusele viitav pilk. Kuna paaril puudus ka ühine tulevikunägemus ja kosilasel oli raskusi oma potentsiaalse ämma nime hääldamisega, siis vähemalt seekord tuli egiptlasel loobuda eestlannaga abielu registreerimisest Schengeni viisaruumis.

Edasi lugemiseks: