Maailm

Soome politsei kahtlustab IT-firma töötajat oma naise mõrvas ja laste mõrvakatses  (4)

Toimetas Kristin Aasma, 3. november 2017 16:40
Soome politsei. Foto on illustreeriv.Foto: AFP / Scanpix
Soomes kahtlustatakse pereisa mõrvas ja mõrvakatses – põlema süüdatud majas hukkus pereema, nende kuueaastane tütar on haiglas raskes seisundis.

50-aastast USA kodanikust meest kahtlustatakse Seinäjokil asuva maja, kus perekond elas, süütamises 21. septembril, kirjutab Iltalehti. Tulekahjus hukkus 40-aastane pereema, kuueaastane tütar sai raskeid vigastusi ja tänini haiglas. Kolmeaastane poeg pääses tulest vigastamatult.

Politsei ei ole saanud veel tüdrukut küsitleda, küll on aga ära kuulanud kolmeaastase ütlused, mida ei ole aga avaldatud. Pereisa on ülekuulamisel esitanud oma nägemuse juhtumiteahelas ning pole end kuriteos süüdi tunnistanud.

Politsei sõnul on mees olnud koostöövõimeline ning rahumeelne. Perekond saabus USAst Seinäjokile elama sel aastal. Politseiuurija ei ole avaldanud, kuidas mees Soome jõudis ning mida ta on seal teinud.

Naise õde avaldas varem kahtlusi mehe vaimse tervise seisundi suhtes, kuid nii tõsist draamat ei osanud ta oodata.

Kahtlusalune töötas IT-ettevõttes, mis tegutseb nii USAs kui ka Soomes. Kevadel avaldas firma tööotsimiskuulutustes, et sel on uusi registreeritud patente mitmel mandril.