Nädala TOP

Top | E-pensionärid (12)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 3. november 2017, 16:15
Foto: Teet Malsroos
Et Eesti on tõeline e-riik, oleme näinud paaril viimasel valimisel, mil e-hääletusel on oodatust usinamalt osalenud just eakam põlvkond. Samamoodi on pensionärid esirinnas ka id-kaardi sertifikaatide uuendamisel teenindussaalides, mis on mõistatav, kui endal kodus arvutit ei ole.

Künnisetagused

37 häält ja 2774 eurot

Tallinna volikogu esimeestepingil saavad kokku kaks äärmust. Keskerakondlastest esimehe ja aseesimehe häältesaak oli kahe peale kokku 24705 häält. Neist Mihhail Kõlvartil 24668  ja Toivo Tootsenil 37 häält. Napilt mõnikümmend häält pole takistuseks mitte ainult poole miljoni elanikuga linna volikogusse jõudmisel vaid ka 2774 eurose palgaga aseesimeheks tõusmisel.

Riik tahab mõistmist

Riik kordab mantrana, et palub rahval varuda aega ja mõistvat suhtumist id-kaardi sertifikaatide logiseval uuendamisel. Ometi riik ise oma soovituste järgi ei käitu – tõrkuvate id-kaartide tõttu ei luba maksuamet kellelegi kohustuste täitmisel ajapikendust.     

E või mitte e

Kui riik keerab meid ähvardava ohu tõttu kinni id-kaartide elektroonilise kasutamise, on umbes kolmveerand miljonit e-riigi uuendamata kaardi omanikku hoobilt tagasi otsekui kiviajas. E-maailma tagasitulekuks tuleb läbida kaardi uuendamise kadalipp. E-riigile mittekohaselt annavad uuendamisest märku füüsilised hiigeljärjekorrad teeninduste ukse taga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee