Et Eesti on tõeline e-riik, oleme näinud paaril viimasel valimisel, mil e-hääletusel on oodatust usinamalt osalenud just eakam põlvkond. Samamoodi on pensionärid esirinnas ka id-kaardi sertifikaatide uuendamisel teenindussaalides, mis on mõistatav, kui endal kodus arvutit ei ole.

Künnisetagused

Valija seisukohalt on valimiskünnise taha jäänud roheliste toomine Tallinna linnavõimu juurde täiesti jabur. Milleks siis üldse korraldada valimisi, kui võimule pääsevad need, kellele valija üldse mitte mingeid volitusi selleks andnud pole. Jääb mulje, et Keskerakond peab ennast valijate tahtest kõrgemaks.  

37 häält ja 2774 eurot

Tallinna volikogu esimeestepingil saavad kokku kaks äärmust. Keskerakondlastest esimehe ja aseesimehe häältesaak oli kahe peale kokku 24705 häält. Neist Mihhail Kõlvartil 24668  ja Toivo Tootsenil 37 häält. Napilt mõnikümmend häält pole takistuseks mitte ainult poole miljoni elanikuga linna volikogusse jõudmisel vaid ka 2774 eurose palgaga aseesimeheks tõusmisel.

Riik tahab mõistmist

Riik kordab mantrana, et palub rahval varuda aega ja mõistvat suhtumist id-kaardi sertifikaatide logiseval uuendamisel. Ometi riik ise oma soovituste järgi ei käitu – tõrkuvate id-kaartide tõttu ei luba maksuamet kellelegi kohustuste täitmisel ajapikendust.     

E või mitte e

Kui riik keerab meid ähvardava ohu tõttu kinni id-kaartide elektroonilise kasutamise, on umbes kolmveerand miljonit e-riigi uuendamata kaardi omanikku hoobilt tagasi otsekui kiviajas. E-maailma tagasitulekuks tuleb läbida kaardi uuendamise kadalipp. E-riigile mittekohaselt annavad uuendamisest märku füüsilised hiigeljärjekorrad teeninduste ukse taga.

Jaga artiklit

12 kommentaari

J
jürka mine öppima sa oled ju 5klassi haridusega  /   18:19, 16. nov 2017
ela ipätise ära 300 eurogap
T
TUBLI  /   18:16, 12. nov 2017
ISEGI PRESIDENT OLLA ID-GA RÕIVASE VALIDA JÕUDNUD ENNE KUI NAGU SAAREMAAL PAUK KÄIS JA JA SUURE AUGU ID-sse taevast tulnukad SAATSID???

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis