247 kommentaari

E
eestlaste endi lootused elule hääbuvad,  /   09:38, 7. nov 2017
kuid sellega ei tegele keegi riiklikul tasandil. ja ajakirjandus kiidab aga takka, igast päiksest peerust tehakse "suur edulugu"! kus on artiklid sellest, et eestlasi eestimaal täeisti teadliku poliitikaga välja suretatakse? Need nn.25 aastat "iseseisvust" on demograafilisemalt palju hukatuslikumad olnud kui isegi 2.ilmas¨da? Kuidas sellest aru saada? Kas ka suur tore demokraatia m¨ju, kole positiivne, kas pole? OK. Venkusid pole mail tankitega, aga kui selle hind on rahvuse mitte jätkusuutlik elu, kuidas sellest aru saada? Euroliidu rikkad riigid veavad meie ajud välja ja ongi kï. Sakslased ja inglased saavad tasuta tipp spetsialiste, kogu lugu. See on hullem kui s¨da, kulla inimesed!!!
Ühe käega antakse euruttoetusi, teisega vôetakse plaju väärtuslikkumat vahetuskraami - meie inimesed!!! Kellede lapsed välismaal elades enam eales ei tule eesti tagasi ,ei oska keetlki jne.
Täpselt nagu ameerika vallutajad tegid pärismaalastega - klaashelbed vahetati kulla vastu. ja meie poliitikud muudkui kiitlevad, küll on kôik toredasti meil euruliidus , sihkne demokraatia lokkab, et terve mîstus on isegi otsa saanud.
K
Kustutatud kommentaar  /   19:12, 6. nov 2017
Kas tsenseerijatele on antud ülesanne poliitilise hinnangu andmine kommentaaridele? Poliitiliste artiklite kommentaare kustutatakse mitte sõnakasutusest tulenevalt vaid mõtteviisist lähtuvalt. Kui see pole tsensuur, siis mis see on?
  /   12:13, 6. nov 2017
suguharu pealik Merkel ja van TURSK
  /   12:11, 6. nov 2017
aga need paigutame Ida-Virumaale vanadesse kaevandustesse,saavad elukoha ja kohe ka tööd
M
Manus  /   08:42, 6. nov 2017
https://maailm.postimees.ee/4300123/okeaania-riigid-kaklevad-pogenike-parast
"Manuse saar on kõige koloriitsem näide Austraalia karmist põgenikepoliitikast – kõik Austraaliasse jõuda tahtvad paadipõgenikud saadetakse kas Manuse või Nauru saare põgenikekeskustesse ning neile keelatakse igaveseks riigis asüüli taotlemine. Sel aastal lisandus ettepanek paadipõgenikel riiki tulek täielikult keelata, isegi turistina. Eesmärk on anda hoiatavate näidete abil mõista, et Austraalia ei soovi illegaalset immigratsiooni."
H
Hii  /   21:35, 4. nov 2017
Tere talv! Põgenen siit Hiina ja avastan keelebarjääri! Mis ta mõtles, et kogu maailm räägib ta emakeelt või? Mis moodi ta mind ravib, kui ei saa arugi, mille üle kurdan? Olgu nad mistahes spetsialistid, maailma asjadest aru saamine on neil täiesti piiratud.
A
Andres  /   20:31, 4. nov 2017
Odot, Austraalia oli see riik, kes saatis neid nn. pagulasi Naurusse või kuhugi pärap*** ja ei võta neid sugugi avasüli vastu? Katri Uibu võiks pigem nende küsimustega tegelda seal Austraalias.
Ma ei kujuta ka ette, kellele või miks peaks Eestis olema vaja umbkeelset arsti.
E
Endine doktorant (pseudoteadused)  /   19:59, 4. nov 2017
Millal ülejäänud lähevad?
G
gee  /   19:42, 4. nov 2017
Tegelikult tehti suur viga, oleks veel mõne aasta kannatanud, õpetanud Euroopa rahvastele selgeks Araabia ja mõnede Aafrika mõjukate suguharude keele ning alles siis need põgenikud Euroopasse kupatanud, kuhu küll nii kiire oli?
L
lugeja  /   18:55, 4. nov 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
L
Lembit  /   17:00, 4. nov 2017
Nii positiivset uudist pole ma juba ammu uudistes kohanud, lausa silma tegi märjaks...
ABC on selline uudisteagentuur, mille sõnumid jõuavad üle maailma, ka läbi mingite kanalite või vähemalt kuulujuttude nn. "põgenikeni". See tähendab seda, et võib loota veelgi vähemale hulgale meie maale asujate arvule! :)))
N
Niu-Niu  /   12:13, 4. nov 2017
Juba artikli pealkiri näitab sõnasõnalt kellega tegemist on.
Kas Eestis käib sõda????
Kas põgeneti sõjast sõtta, milles probleem....?
Tegelikult loodeti saada "parema elu" peale ning see pidev vingumine on taotluslik, selleks et me siin aina rohkem ja rohkem nende "põgenike" ees lömmitaksime ja neid ümmardaksime.
Sõja eest eluga pääsenud inimene peaks käituma teisiti, sealjuures arvestama ka oludega kuhu satuti, mitte aiva vinguma, nõudma ja ka sigadusi tegema (Köln). Kui pilt tagurpidi keerata ja fantaseerida, et meie peaksime mingil põhjusel sinna põgenema kust praegu need "põgenikud" tulevad, kas meiega käitutaks ikka nii nagu nemad praegu siin nõuavad... ei usu.
K
kas lootus  /   13:50, 4. nov 2017
on nõudmine? Ma ka lootsin, aga nüüd on lootus surnud.
N
Niu-Niu  /   12:01, 7. nov 2017
Neile nö, "põgenikele" peaks sundkorras näitama mõnd dok.filmi meie põgenikest ia kuidas nad end üles töötasid. Ei oodanud välismaal keegi neid pudrumägedega. Tavaline õpitud abitus.
T
Tohoh  /   11:23, 4. nov 2017
Päris mitmed on oma naised juba põlma pannud. Kuidas neil ikka kohe kodus bensiin olemas on käpärast võtta? mul ei ole. Ei saa neda kätte tikke anda,rahvastele kes on 1000 aastat tsivlisatsioonist maas. Panevad lihtsalt oma naised põlema.
  /   11:25, 4. nov 2017
Ja arstdiplomist pole üldse mõtet rääkida.
K
kus ta selle arstidiplomi sai?  /   12:49, 4. nov 2017
äkki TRÜ-s?
Siis peaks juba keelt oskama.
Liivaväljadel ülikoole pole,diplomid tuleb koos dokumentidega ise vormistada ja oledki kirurg valmis.
K
kuidas  /   10:53, 4. nov 2017
tahab inimene praktiseerida arstina kui ei oska kohalikku keelt.mingi pärismaalaste arstitunnistusega.
E
eh  /   08:40, 4. nov 2017
need pagulased peaksid esimeset päevast alates nagu hullud terve oma perega kohalikku keelt õppima ja aru saama, et vaatamata mingile paberile, mis näitab tema "kõrgharidust", võivad nad saada oma "kõrgharidusele" vastavat tööd alles siis, kui on võimelised suhtlema kohalikus keeles ja on teinud enne tööd, mis ei vaja suuremat suhtlemist.
Aga nemad tahavad vaid, et kohalikud nendega suhtleks nende keeles, sest ise nad ei huvitu muust kui heast elust.
R
Rene  /   02:28, 4. nov 2017
Sellepärast ,et moslemist pagulase koht on moslemite maal !
E
eestlaste  /   01:08, 4. nov 2017
lootuseks paremaks eluks Eestis on ammu kustunud...
T
Tiit  /   04:55, 4. nov 2017
Mingile sojapugulasele elu Eestis ei meeldi aga eestlane peab sellise eluga rahul olema.
H
Huvitav  /   00:25, 4. nov 2017
Arstiks õppinud inimene on ju intellektuaalselt väga võimekas. Ladina keeles vähemalt euroopas ei pääse ükski arst. See on hullumeelne maht, mida arstid endale pähe ajavad õppimise ajal.
N
nurgatagune arst  /   12:02, 4. nov 2017
esialgu laibalõikaja, keeleoskust ei olegi vaja
V
väike taks  /   23:34, 3. nov 2017
Autor võiks nimetada missusguses riigis maailmas saab arst tööd kohalikku keelt osakamata? ja oma kvalifikatsiooni tõestamata? Minu teada sellist riiki maailmas ei ole.
Türil elab ka pagulste pere, isa pidi olema suur IT spetsialist ja ema inglise keele õpetaja. Siiani pole kumbi “kõrgelt haritud” inimene sõnagi eesti keelt selgeks saanud. Tööle mikust rääkimata. Inglise keele õpetaja võib olla täiesti umbkeelne inglisekeelne, kuid seda keelt peaks siiski ka oskama. IT spetsialist saaks ka suurepäraselt hakkama inglise keeles, kui ta muidugi IT spetsialist oleks. Nii lihtne see ongi.
L
Lauri  /   23:33, 3. nov 2017
ABC News pani tegelikult uudisele vale pealkirja. Õige olnuks:"Noorte pagulasmeeste unistus heast elust lõppes oma kodumaalt jalgalaskmise hetkel" Kui kõik need noored mehed,kes Euroopasse on pagenud (miljonid) oleksid relva haaranud,oleks sõda nädalaga läbi olnud. Ja edasi- ülesehitustöö, mis muidugi on ränk.
K
kummaline  /   23:08, 3. nov 2017
Kummaline, et arst (peaks ju olema haritud inimene) ootab, et saab erialast tööd kohalikku keelt oskamata! Kuidas ta seda küll ette kujutab?
Ja veel kummalisem, et haritud inimene ei teadnud, kuhu ta tuleb. Et Euroopa ei ole suur moslemimaa ja et põhjamaalased ei ole lärmakad ja seltskondlikud inimesed, kes karjakaupa koos lärmavad. Ja ei omanud ettekujutustki eestlaste elatustasemest. Või eeldas, et sisserännanuile korraldatakse paremad elutingimused kui kohalikele?
/
//  /   22:17, 3. nov 2017
ärgu vingugu. Eestis on ka nii mõndagi positiivset. näiteks on meil looduslikke soid ja rabasid mida mujal maailmas napib. väga paljud maal elavad eestlased teenivad endale leivakõrvast sellega, mida mets ja raba neile annab. SAATKE PAGULASED SOHU-RAPPA. kui läheb õnneks saab sealt korraliku teenistuse ja kui ei lähe siis LAUKAD ON PÕHJATUD.
T
Täielik huumor  /   21:51, 3. nov 2017
Teie sõda seal soojas Süürias on täielik paradiis võrreldes reaalse eluga külmas Eestis. Meil ei tapa kuulid, meil tapab külm, kui ei viitsi tööd teha või kui eksid looduses ära.
N
no  /   23:18, 3. nov 2017
sõda Süürias ei saa mingi kandi pealt paradiisiks nimetada.
P
Pigem  /   00:24, 4. nov 2017
islamirühmituste omavaheline arveteõiendamine ja kes saab nafta.Keegi ju ei taha beduiinide alasid mis on kõrb.
B
blablaa  /   21:11, 3. nov 2017
no ei saa öelda, et Saksamaal sakslased nendega väga rohkem suhtlevad. Seal suhtlevad migrandid ainult oma kogukonnaga. Ja tööd ei saa nad ka Saksamaal kiiremini kui siin.
Ô
ônnelikud  /   20:53, 3. nov 2017
Ainult naervad ja ônnelikud, teenindus tasemel ja isegi lossidesse paigutamist ei peeta paljuks prantsusmaal.
https://www.ouest-france.fr/bretagne/fougeres-35300/bretagne-que-deviennent-les-migrants-du-plus-gra...
L
Lauri  /   20:44, 3. nov 2017
Eestlased ka muudkui kiruvad,aga tegusid on vähevõitu. Kas näiteks seesama EKRE ei võiks leida ühe araabia keele tõlgi, maksta talle,et see tõlgiks kõik need Eestisse saabunud pagulaste nutulaulud nende emakeelde sõna-sõnalt, et kui jube siin on. Seejärel tuleks palgata 5 inimest, kes toimetavad tuhandetes eksemplarides need araabiakeelsed infolehed kõigisse pagulaslaagritesse Itaalias,Kreekas,Türgis, Liibanonis. Miks seda ei tehta? Korraldage kampaanoa, annetan ise ka 100€ selle heaks..
L
Lauri  /   20:55, 3. nov 2017
Infovoldikusse tuleks lisada info Eesti halvast kliimast, sellest,et eestlased ei suhtle võõrastega, et eestlased põlgavad igasuguseid usuhulle, ka kristlikke usufanaatikuid, moslemitest rääkimata. Et Eesti on üldse karm maa,kus aastdsstuhandeid on elus püsitud vaid ränkrasket tööd tehes jne. See info tuleks araabia keeles laiali saata. Ja siis,noh,kes tulevad, neile luuad ja labidad kätte ning Jõudu Tööle!
L
lauri, kus su loogika on?  /   21:32, 3. nov 2017
soomes ja rootsis ja norras on kliima kuidagi parem? soomlased on kuidagi sõbralikud igaühega suhtlema? ja sina räägid kliimast, absurd.
L
Lauri  /   23:40, 3. nov 2017
Kliima on tähtis,kui "pagulastele" selgeks teha,et Eesti on Eesti, mitte Soome ega Rootsi ja siin tulebki võtta telk ja minna talvel metsa lumehangede vahele, kui tööd ei taha teha. Siin ei ole nii,et istud tasuta soojas toas ja ootad telefon käes kindlal kuupäeval et telefon teeb piiks-piiks ja raha laekus arvele.
L
lugeja  /   20:58, 3. nov 2017
No Kreekast ja Itaaliast tuuakse meile neid ju kvoodiplaani alusel. Ei tea, kas ka sunniviisil hakatakse neid meile jagama? Ja neid "infolehti" jagavad entusiastid arreteeritakse väga kiiresti neis pagulaslaagrites.
L
Lauri  /   21:08, 3. nov 2017
On keegi proovinud,et tead öelda,et kohe arreteeritakse? Info jagamine, kusjuures tõese info jagamine, ei ole keelatud. Kui keegi sekkub, saab pöörduda kohtusse.
L
lugeja  /   22:16, 3. nov 2017
No praktika näitab, et ikka on küll keelatud. Jagada tohid peavoolumeedias kajastatavat infot.
L
Lauri  /   22:27, 3. nov 2017
Proovida võib ikka. Ja piisab ka sellest,kui araabia keeles internetis seda infot levitada, saitidel,kus need n.ö. pagulased käivad
J
Juulius  /   07:54, 4. nov 2017
Paar päeva tagasi oli lehes uudis, et meile toodi kvoodipagulaste järgmine suurperekond. Koosneb see 7 lapsest, kellest 1 on täiskasvanud, isa, ema ja laste tädi (!!!). Vaat, millegipärast tundub, et tegelikult on see tädi papa teine naine.
T
Teeline  /   09:34, 4. nov 2017
Ehk täielikult rikuti "Välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seadus" t.
Täiskasvanud laps ja laste tädi ei kuulu rahvusvahelise kaitse saaja perekonnaliikmete hulka (§ 7. Perekonnaliige).
T
Teeline  /   09:36, 4. nov 2017
Huvitav, et tsensorile ei meeldi Eestis kehtivate seaduste tsiteerimine.
K
kui kamp smuugeldajaid sind ära koristab,  /   12:56, 4. nov 2017
pole ei sind ega sinu infolehti.See kes on suurest sissetulekust huvitatud ei
lase sul seal vabalt toimetada.
L
Lauri  /   21:05, 3. nov 2017
Vabandan kirjavigade pärast, suured näpud:) Aga jah, infovoldikusse kindlasti ka illustreerivad pildid lumehangedes ja mahajäetud majades kössitavatest kodututest, visuaalseks näiteks et mis juhtub inimestega,kes meie maal tööd ei tee, või..kes isegi teeks,aga on jäänud elu hammasrataste vahele. Ja voldikku lõppu tekst: Kas teid südametunnistus ei piina,kui tulete Eestisse nõudma priid ülalpidamist? Vaadake neid külmetavaid kodutuid pakaselises Eesti talves, nad on Eestis sündinud.. Ja ometi elavad 10 korda halvemini,kui teie pagulaslaagris..
L
Lauri  /   21:29, 3. nov 2017
Ja palju muudki peaks voldikus olema infoks,mida,ma arvan,meie valitsusametnikud siia tulijatele ei jaga. Näiteks pildid räämas Kiviõli ja Kohtla-Järve linnast.. Koos tekstiga: Selline on umbkeelsete elu Eestis, ja need on veel TÖÖD MITTE PÕLGAVAD umkeelsed...
T
Toetan  /   23:19, 3. nov 2017
Väga hea idee.
D
Donald.  /   19:32, 3. nov 2017
Sõjapiirkonnas on väga lihtne endale kas-või doktori identiteet saada. Päris doktor on mulla all. Tema diplom aga ühe klassi haridusega tegelase taskus.
S
sisuliselt  /   19:46, 3. nov 2017
ei ole võimalik kindlaks teha isegi nime, mingist diplomist rääkimata. Ütleb et on purukspommitatud Aleppost ja mine otsi seal rusuhunnikus arhiivi:)
J
Juulius  /   07:59, 4. nov 2017
Doktor peaks ju ikka midagi arstiteadusest teadma, aga need inimesed mitte midagi. Null. Dokumendid läinud kaduma, aga nutitelefon on ikka kaasas. Kui tead, asjad on kadumas , no pildista siis oma dokumendid ûles, nii pass, haridustunnistus ja laste sünnitunnistused. Aga nemad seda ei tee, sest mees ja dokument pole ju identsed. Ja nii ei teagi, kes on kes ning peamine_ valgele mehele on lausa auasi valetada.
A
A  /   19:32, 3. nov 2017
Miks ukrainlased massiliselt ei põgene ,vaid arendavad ja tugevdavad oma riiki ning kaitsevad ka meid idaohu eest ?
R
realist  /   19:29, 3. nov 2017
Ma ise reisin päris palju Euroopas. Pole kusagil näinud araablasi või põhja-aafriklasi luud käes, viinamarjaistandustes või põldudel, ehitustöödest rääkimata. Mitte ainsatki pole näinud. Noored mehed hulguvad ringi, istuvad parkides,jõlguvad tänavatel, äritsevad mingi träniga, parimal juhul avavad kebabiputka, kus eiratakse igasugu hügieeninõudeid, maksude maksmisest rääkimata. See on reaalsus nendega,paraku. Latiinod ja asiaadid on muide töökad, need tolgused aga täielikud tööpõlgurid.
J
juku  /   20:34, 3. nov 2017
Alles ju kirjutati, et nende väärtushinnang ei põhine tööl ja sissetulekul vaid perel ja seksil. Mis luuast siin veel üldse juttu saab olla. Tema mõtleb, et kõik peaks temaga suhtlema, eestis ei käida naabritega ju alati läbi, pole midagi imestada.
P
Pööriöölane  /   19:28, 3. nov 2017
Kui nad keelt õppida ei viitsi, on nad täpselt nagu siinsed venelasedki, kellel pole mingit motivatsiooni ega huvigi keeleõppeks. Samas räägivad Türgi ja Maroko turistilõksude paljud kaupmehedki natuke Eesti keelt. Nii, et saab küll selgeks, kui on tahtmist.
M
Marta  /   19:27, 3. nov 2017
Kui pagulase kodumaal on sõda lõppenud, siis peaks ta ehk koju tagasi pöörduma? Miks ta tahab võõrsile jääda? Sest Aafrikas ja Süürias räägitakse neile ilusat muinasjuttu, kui hästi ja jõukalt kõik Euroopas elavad ja makstakse kinni kõik immigrantide kulud ning nende ohtrate laste pealt tulevad suured toetused.
KELLE mure see on kui lähed teise riiki ja sealset keelt ei oska? Ja isegi haritud eestlased teevad tihti EL riikides lihttöid algul, sest igas riigis omad nõuded oskustöölistele.
Mis on selle haleda artikli mõte? Kas väikerahvas eestlased peavad ennast sõlme keerama, et mugavuspagulastele meele järgi olla? Meil on niigi võõrrahvast ligi kolmandik, mingeid võõraid ei pea siia enam sisse tooma. Ja neid tuleb niigi iga aasta mitu tuhat ilma kvoodipagulastetagi.
Kas ka Süüria meesarst ei oska kondoomi kasutada, et käima peal naisega Euroopasse tuleb? Nojah, moslemimees ei taha oma lõbu kuidagi piirata, küll nende naised sünnitavad, kus nad pääsevad. Ja eurooplased maksavad nende laste üleskasvatamise eest. Ja ka oma eludega on hulk eurooplasi juba maksnud, sest kõik tulijad võetakse valimatult vastu, kellest osa tahavad millegipärast maha tappa neid, kes on tulijatele sellise õnnemaa loonud.
E
eales ei lähe nad   /   21:35, 3. nov 2017
tagasi, pole mõtet seda lootagi. somaallased vahivad soomes juba aastakümneid, ei mingit sõda ammuilma ja minema nad ei kipu.
S
somaallased soomes  /   00:40, 4. nov 2017
O
Ookeanitagused petistest mörtsukad  /   19:20, 3. nov 2017
P
Pööriöölane  /   19:20, 3. nov 2017
Ütlen uuesti, et võtke see artikkel ja paljundage seda ning saatke kõikidesse asutustesse, mille kaudu tondid liiguvad!
P
Pööriöölane  /   19:19, 3. nov 2017
Nüüd võtke see artikkel ja paljundage kasvõi 10 tuhat korda ning saatke kõikidesse pagulaslaagritesse ja muudesse asutustesse, mille kaudu hulgused Euroopasse pressivad! Igatahes parim reklaam Eestile! Siin on maa, kus ükski parasiit ja hulgus pole teretulnud ja neid ootab siin ees veel viletsam elu, kui kodumaal.
N
nende  /   19:14, 3. nov 2017
usk muide ei lubagi uskmatute heaks mingit lihttööd teha. Äritseda võib, aga füüsilist tööd moslem uskmatu heaks teha ei tohi. Tohib aga küll uskmatutelt maksu koguda, lausa peab. Ja seda nad teevadki. Lääne-Euroopas ja Skandinaavias jagatavaid sotsiaaltoetusi võtavadki nad kui maksu,mida uskmatud on kohustatud neile tasuma. Kui ei tasu- hakkavad tapma.
T
teolooog  /   19:08, 3. nov 2017
Tõeline põhjus seisneb ikkagi nende fanaatilises usus.Islami reeglite järgi EI TOHI moslem teha musta tööd uskmatute alluvuses.Lihtsalt EI TOHI. Lubatud on ainult n.ö. puhtad tööd,kus käsi määrima ei pea, soovitatavalt millegiga äritsemine ja mingi rämpsu müümine uskmatutele, olgu need siis mingid kaltsud või kebabid.Ja ka siis tuleb uskmatul nahk üle kõrvade tõmmata kapitaalselt. Aga seda ei ole, et moslem läheks meil siin puhastusteenindusse koristajaks, Maxima kassasse või lehmalauta labidaga sõnnikut laotama- see on välistatud. Kui abiraha ei anta- lahkuvad sinna,kus antakse. Nii lihtne see ongi.
T
teoloogile  /   19:56, 3. nov 2017
Ja nende sugulasrahva, selle Jahve poolt "valitud" rahvusega on täpselt sama lugu! Nii, et võta üht ja viska teist!
T
teoloog  /   20:17, 3. nov 2017
Erinevalt neist on juudid üsna head arstid,kirurgid,teadlased ja kultuuritegelased.Juut ei võta jah luuda kätte,kuna ONGI haritud, need aga on lollid nagu lauajalad ja lisaks veel laisad ja verejanulised.
T
trifiid  /   00:10, 4. nov 2017
Päris tõele see nüüd ei vasta. Vene kroonus sukeldusid moslemid isegi peadpidi peldikusse kui protsessi jalahoopidega natuke suunati ja hakkavad ka siin tööle kui vaja.
Organisatoorset poolt tuleks natuke muuta - lumehelbekesed küna äärest minema ja õppind mehed biomassi käitlema.
M
Malle  /   11:19, 4. nov 2017
Aga siis ei olnud inimõiguste eest võitlevaid toleraste nagu praegu.
M
Meile pidid ju tulema ainult s-petsialistid  /   19:06, 3. nov 2017
Aga mees ise váidab et môni pole isegi pàevagi koolis káinud
V
Vaimustunu  /   19:33, 3. nov 2017
Hanso pagulasvastuvõtu algusaegadel vist nii väitis. Lisaks seda, et sissetulnutest tehakse väljaõppega eestlased!? Alguses olid ka väga suured kvoodid, sest Brüsselis ei olnud kedagi, kes oleks meie kehvast elatustasemest teadnud.
S
Selles artiklis  /   19:03, 3. nov 2017
heidab mees ette, et keeleõppesse pannakse kokku kôrgharidusega ja need, kes pole paevagi koolis kâinud
S
Stepihunt  /   18:57, 3. nov 2017
Nende inimeste ümber on nii palju kahtlast, alates sellest, et kas üks 30-aastane süürlane üldse saigi kodusõjast haaratud riigis, eriti Aleppos, olla nii, et teda mõnda rühmitusse ei võetud ja ta kellegi pihta ei tulistanud? Ma ei usalda neid inimesi ja kui valitsus neid ka sisse veab, siis ei hakka ma kunagi nendega ka sõbrustama, sest nad ei ole meie inimesed.
N
No mitte midagi ei usu  /   19:45, 3. nov 2017
arstid ja insenerid ja... kui palju lambaid diplom maksis. Ja nende usk ütleb et kõik uskmatud tuleb hävitada. No millest üldse rääkida?
T
Tiia  /   18:53, 3. nov 2017
Pagulastel isikutunnistused võltsitud,vanused valed--mis see mingit kooli diplomit võltsida.Sõjas võin ka mina arstiabina töötada.
M
Marta  /   18:52, 3. nov 2017
Kui pagulase kodumaal on sõda lõppenud, siis peaks ta ehk koju tagasi pöörduma? Miks ta tahab võõrsile jääda? Sest Aafrikas ja Süürias räägitakse neile ilusat muinasjuttu, kui hästi ja jõukalt kõik Euroopas elavad ja makstakse kinni kõik immigrantide kulud ning nende ohtrate laste pealt tulevad suured toetused.
KELLE mure see on kui lähed teise riiki ja sealset keelt ei oska? Ja isegi haritud eestlased teevad EL riikides lihttöid algul, sest igas riigis omad nõuded oskustöölistele.
Mis on selle haleda artikli mõte? Kas väikerahvas eestlased peavad ennast sõlme keerama, et mugavuspagulastele meele järgi olla? Meil on niigi võõrrahvast ligi kolmandik, mingeid võõraid ei pea siia enam sisse tooma. Ja neid tuleb niigi iga aasta mitu tuhat ilma kvoodipagulastetagi.
Kas ka Süüria meesarst ei oska kondoomi kasutada, et käima peal naisega Euroopasse tuleb? Nojah, moslemimees ei taha oma lõbu kuidagi piirata, küll nende naised sünnitavad, kus nad pääsevad. Ja eurooplased maksavad nende laste üleskasvatamise eest. Ja ka oma eludega maksavad, peaasi et kõik see (noorte meeste) mass üle mere ikka vastu saaks võetud.
R
RAA  /   18:51, 3. nov 2017
Kes oleks SÕJAPÕGENIK see oleks rahul ka elust mahajäetud lehmalautades .Peaasi et ei pommitataks ja süüa oleks.Vaat sulle sõjapõgenik pole rahul.Aga üle poolte põgenikest istuvad-sõna otseses mõttes-ikka eestis
M
Mädanik  /   19:14, 3. nov 2017
Eestis pole sõda aga pensionärid pole ikka riigiga rahul.Pole midagi teha kui terve põlvkond on osa võtnud sellise riigi ehitamisest mida nad ise ka ei austa.Mis siis võõrasest rääkida.
  /   19:25, 3. nov 2017
Mädanik aga pole kunagi rahul pensionäridega, mis sest et ise pole jaksanud oma elueas isegi riiki üles ehitada, ainuke töö on kommentaariumides pensionäre sõimata.
K
kukk  /   20:03, 3. nov 2017
Neid paigutatakse isegi lossidesse Prantsusmaal, kus neile serveeritakse toit ja kohv otse lauale, sest nad on palju kannatanud igasuguste traumade pärast.
https://www.ouest-france.fr/bretagne/fougeres-35300/bretagne-que-deviennent-les-migrants-du-plus-gra...
R
Raivo  /   18:50, 3. nov 2017
Nad ei ole siin teretulnud.
L
Lugege originaalset inglise keelset artiklit ka  /   18:41, 3. nov 2017
Sealt selgub et mees on töötanud pediaatrina (lastearstina) sõjatsoonis ja kurdab et keeleõpe on seetõttu raske, et kõik (nii kõrgharidusega kui ka need kes pole päevagi koolis käinud) pannakse ühte klassi kokku.Siit küsimus-meile ju öeldi et tulevad ainult spetsialistid.Kust need kes pole päevagi koolis käinud (nagu mees ise väidab) siis välja kargasid.
T
to lugege originaalset...  /   21:28, 3. nov 2017
no lubada võib kõike. algul lubati ka seda et tulevad kristliku taustaga pagulased. pole neid kristlasi kuskil.
A
Alka  /   02:06, 4. nov 2017
Kristlased visati ju kohe alguses paatidest merre.
P
Pakun,  /   18:40, 3. nov 2017
et selle Kaltsustani arstidiplomiga võib isegi Venemaal Kaukaasia oblastites ainult tagumikku pühkida, Euroopast rääkimata. Isegi,kui ta eesti keele ära õpiks- peaks minema TÜ arstiteaduskonda, 6 aastat õppima ja siis EHK saaks haiglas tööd, arstina. Aga,miks ta sanitariks ei proovi? Palk jah 700€ kuus, aga seda on rohkem, kui arst Süürias ENNE sõda sai..
E
ei saa  /   13:05, 5. nov 2017
eestis ükski hooldaja(sanitar)700 euri palka.Hooldaja tunnitasu on 2.85
T
talv aitab  /   18:40, 3. nov 2017
liiga vähe , lasen külma valla
I
ilma  /   21:41, 3. nov 2017
loogikata oled või? arvad, et soomes pole külmem? kas neid külm takistab? toas on soe, kõik tassitakse kätte, pole vajagi külma kätte minna.
U
Urrr  /   18:33, 3. nov 2017
Kui mitte ükski võõramaa art ei saa eestis erialast tööd ilma keelt oskamata siis miks peab see majanduspagulane saama erialase töö ilma keelt oskamata? Et võtame talle tõlgi kõrvale või?
S
saan  /   18:31, 3. nov 2017
neist täiesti aru. eesti pole küll see koht, kus õnne leida. väike, metsik ja külm riik, mis lisaks üdini korrupeerunud.
E
estonka  /   18:45, 3. nov 2017
Äkki olen loll, aga mulle siin meeldib:)
Aga pagulastele ei saagi siin meeldida, siin tuleb ju tööd teha.
E
eestlanna  /   21:42, 3. nov 2017
mulle ka meeldib, aga... aga vaid kuniks siin ei ole moslemeid. siis laseb meie pere jalga.
E
estonka  /   22:14, 3. nov 2017
mina jään. Seda enam, et moslemeid me väike "pime" Eesti väga ei huvitagi.
Mina jään, nii ehk naa, see siin on minu maa ja minu riik. Nii lihtsalt on ja jääb.
N
näete siis  /   18:48, 3. nov 2017
siin on informaator kes teab kellele tuleb maksta, et pagulane ,riigi keelt oskamata, Eesti Vabariigis arstina töötada saaks :)
S
saan ile  /   19:16, 3. nov 2017
Või metsik? Tead, Rootsi kõrval oleme vägagi tsiviliseeritud VEEL!
M
mart  /   18:30, 3. nov 2017
"Katri Uibu kirjutab väljaandes ABC News, et Eestisse saadetud pagulaste lootused paremale elule hääbuvad. " Ehk siis nüüd tunnistatakse täiesti avalikult, et tegemist on majanduspõgenikega, kes tulnud Euroopasse PAREMALE ELULE, mitte sõjapõgenikega, kellele kõlbaks ükskõik milline turvaline riik!
  /   18:30, 3. nov 2017
eestlaste endi lootused paremale elule on juba ammu hääbunud,mis siin veel siis mingitest vöörastest rääkida.
M
Mädanik  /   18:41, 3. nov 2017
Kui ikka haridust pole ja tööd ka teha ei viitsi siis on lootusetu õnnemaale sattuda.
P
pättidele  /   19:13, 3. nov 2017
on eesti õnnemaa
M
mitte ainult 19,13  /   21:06, 3. nov 2017
Ka "mitte pätid" ei taha Eestist lahkuda. Norm inimestele sobiks ju, kui kollid ja luuserid lahkuks siit, aga nad ei lahku KAHJUKS.
Miks sina lännu pole?
  /   19:27, 3. nov 2017
Mädaniku aju on oma haridusega ära mädanenud.
E
estonka  /   19:30, 3. nov 2017
mulle siin meeldib, kulla mode. On see patt või?
E
estonka 18,30-le  /   20:06, 3. nov 2017
mis siin loota, tööd peab tegema. Võõrastega ok, kui nad ei viitsi, omadega ka...ei viitsi elada, sured maha ja nii ongi. Tahad, et sind hinnataks, kergita hinda, ära ludrita!
P
pagulaste lootused paremale elule hääbuvad Eestis,  /   18:28, 3. nov 2017
mitte ainult pagulaste lootused...
Q
Q  /   18:23, 3. nov 2017
Nende koht ei ole siin.
D
dfg  /   18:23, 3. nov 2017
Aastaga pole keelt selgeks saanud??? Kui aega ja tahtmist on, siis õpib kuuajag ükskõik millise keele algtasemel ära. Inimene pole lihtsalt huvitatud siin elamisest.
O
oled  /   18:39, 3. nov 2017
vist ajud maha unustanud
M
Mädanik  /   18:42, 3. nov 2017
Eks sa katsu araabia keelt õppida.Oleks huvitav teada kuidas õnnestub.
T
Taibu  /   19:02, 3. nov 2017
Miks ma peaksin araabia keelt õppima? Kui läheksin sinna elama, siis palun väga, miks mitte?
A
aga   /   19:10, 3. nov 2017
ei lähe Araabiamaadesse kah
M
mädanikjule  /   21:36, 3. nov 2017
mitte meie ei pea Araabia keelt õppima vaid ikka nemad peaks eesti keele selgeks saama. väga paljud Eestis töötavad välismaalased on eesti keele ära õppinud ja seda isegi siis kui nad teavad, et nad lähevad aasta või paari pärast koju tagasi.
P
pipi  /   19:07, 3. nov 2017
Mu mees läks Soome tööle oskamata sõnagi soome keelt 2 kuu pärast rääkis suhtlustasandil soome keelt. sama oli sugulase mehega Taanist. Õppis poole aastaga keele selgeks ja räägib kodus lastega vabalt eesti keeles. Kui väga tahta ,saab õpitud küll. Pagulased ,oinad ei viitsi ja ei taha! mugavam on toetustest elada ja persetada kodus.
L
Lugeja  /   18:20, 3. nov 2017
Aga minul oleks ettepanek ajakirjanik Uibule kirjutada ka sellest loost Eestis, kuidas üks pagulane lootuses paremale elule süütas põlema oma abikaasa ja tema lapsest, kes on lahkes peres kasvamas, kuigi seda kohustust ei ole keegi vist perele pannud. Et sellel lapsel on lootus paremale elule.
Et tulles "oma samovariga teed jooma" (venelaste tabav väljend) võid osutuda sattunuks situatsiooni, kus võrdudki kohaliku kirjaoskamatuga, kedaon vaja õpetada lugema, kirjutama ja tihti ka erialaselt koolitada. Selleks võibolla vastuvõtvad ühiskonnad leiaksid ka vahendid, kuid kõigepealt peab ise aru saama pagulane endast, kes ta siinsesse ühiskonda sattununa on. Kui tahta turul kaubitseda, peab vähemalt keelt oskama.
K
kas  /   18:13, 3. nov 2017
ahjud külmad?
V
Valija  /   18:04, 3. nov 2017
Olen ka juba pikemat aega opi järjekorras,aga sellistest kirurgidest loobun isegi viimasel võimalusel. Nii on ja jääbki ! Soovin rahulikkust hinges.
V
Valija  /   19:01, 3. nov 2017
Tahaks lugeda "-" panijate arvustusi koos põhjendustega.
K
Ka valija, pole - ega+,  /   20:19, 3. nov 2017
aga kodaniku mure jääb kaugeks, kuna aru ei saa, mis oppi tema ootab, miks tema ootab...? Kõik on nii arusaamatu, kõik me ju elada tahame ja kõik me kalõpuks sureme. Tõesti ei saa aru, miks valija on haigestunud, miks ta aru ei saa, et elu ei kestagi samas kehas igavest, miks ta valis Edgarit või kedagi teist, miks ta arvab, et just tema surematuse pärast valitu tõmblema peab? Kõik on liiga arusaamatu, et üldse mingit märki panna.
Selge on vaid see, et inimene ootab mingil põhjusel, et tema on tähtsam näiteks haigetest lastest, et tema on tähtsam kõikidest õlejäänutest haigetest. Miks ta seda arvab, ei tea? Miks sa valija arvad, et sinu op on teiste ootelolevate inimese opist kuidagi tähtsam? Lihtsat egoist, ei muud. Pole enam kõige noorem, aga oppi tahaks enne lapsi esimesena. Sa ju aru saad, kui pole ülirikas, siis on lapsed enne, siis noored, alles siis juba vähem noored.
V
Valija  /   20:55, 3. nov 2017
Pole ma nõudnud endale opi aega enne teisi ja seisan üldjärjekorras edasi. Mainisin vaid ,et sellistel "kirurgidel "ennast lõigata ei lase. Sinu arusaamine egoismist ja mulle saadetud vastus näitabki "-" märkijate taset. Aga tänud vastuse eest ikkagi!
V
Valija  /   21:21, 3. nov 2017
Olen üldjärjekorras ja pole nõudnud enda eelistust.Sinu arusaamine ja minu süüdistamine egoismis on väär ning näitabki "-"märkijate taset. Aga tänud vastuse eest ikkagi. PS Kahjuks läks esimene vastus sulle kaduma.
P
Paul  /   18:02, 3. nov 2017
Minge Antartikasse pingviinide juurde ja looge seal omad kolooniad.Sellel kontinendil on teiesuguste jaoks ruumi küll.Meie väikerahvale pole teie sigivust ja mõrvalikku usku vaja.
M
misneed  /   18:14, 3. nov 2017
pingviinid sulle tegid?
  /   19:33, 3. nov 2017
l.a.m.b.a.d k.i.t.s.e.d juba ära tarbitud, äkki lähvad vaesed pingviinid loosi
  /   18:00, 3. nov 2017
Kas na tõesti naiivselt arvavad et ilma kohaliku keeleoskuseta saavad nad mõnes Euroopa riigis tööd? Meie rahulik põhjamaine töökeskkond ei soovi saada valjuhäälset ja kätega pidevalt zestikuleerivat tööjõudu, sest meie kultuuriruum on teine.
S
saevelskri omanik  /   18:05, 3. nov 2017
no minu juures saeveskis saab sellest harjumusest kiiresti vabaks.
  /   18:31, 3. nov 2017
ja näppudest samuti...
N
nad ise ei oska midagi arvata,  /   18:25, 3. nov 2017
smuugeldaja ütles,et saad maailmas tasuta ringi rännata ja tööd pole vaja teha.
A
aga   /   19:12, 3. nov 2017
nad ei tulegi ju Euroopasse tööd tegema
K
Kuhu Aasiasse ta tahab minna?  /   17:59, 3. nov 2017
Näiteks Jaapan ei võta ühtki p_agulast, tahab säilitada oma kultuuri. Ja Eesti riigil olevat sama eesmärk.Palun parandage mind kui ma eksin
  /   19:09, 3. nov 2017
Jaapan võttis 24 pagulast ja kui poole aasta pärast pooled juba vangis sitsisid siis teatas, et rohkem ei võta, sest need integreerumise programmid ei tööta ja edaspidi rohkem ei võetud,
V
vale  /   17:47, 3. nov 2017
Tapal neil elu nagu lill kui tahavad siis isegi samasoolised võivad paari heita .
A
Aleppo mu arm  /   17:42, 3. nov 2017
Hussein nii tubli tohter, aja nüüd aerud tuliseks ja ruttu sinna, kust tulid, kodumaa vajab väljaõppinud eeslikasvatajaid!
K
kutse kodumaalt  /   17:41, 3. nov 2017
Kodumaa vajab haritud moslemeid, ülesehitustöö ootab, tagasi õliväljadele....
M
Maali maalt  /   17:38, 3. nov 2017
Jumal tänatud, et luhtuvad kena on neist lahti saada omal viisil.
E
eva  /   17:37, 3. nov 2017
Selle arsti jutust saab välja lugeda, et Eestis on hullem elu kui sõjatsoonis. Jumal tänatud, et meil kehtib mingi määrus-seadus, et kui tahad siin arstina tööd teha, siis pead oskama keelt ja tegema ka vastavad eksamid. On ju räägitud Ukrainast tulnud arstidest, kellest paljudel puuduvad vajalikud teadmised ja oskused.
J
Ja  /   17:45, 3. nov 2017
kus sa lugesid välja, et ta Eestis elu hullem kui sõjatsoonis?
Tüüpiline eestlane, selle pärast keegi siin olla ei tahagi.
S
SMURF  /   17:51, 3. nov 2017
Islamipagulase koht ei olegi siin ,sest tegelikkuses on nad kõik mugavuspagulased! Nad elasid enne siia jõudmist Türgis, kus keegi nende elu ohtu ei seadnud... Mida nad tegelikult tahavad on pääseda heaoluriikidesse maksumaksja rahakotil liugi laskma.. 2500- 3000 eurot kuus+ tasuta korralik korter uues sotsiaalmjaas. Selliseid tingimusi naudib 4 liikmeline Somaalia perekond Soomes.
Tööle ei lähe 80% neist kunagi ja see on EL ametlik statistika,millest kõva häälega ei räägita. Meie riik on vaene ja seesama palju kirutud vaesus kaitseb meid hetkel, sest see seltskond ei ole vaesuses elamisest ja elatise teenimisest huvitatud!
M
Merit  /   18:14, 3. nov 2017
Aga lahku siis kui ei sobi!
A
Antsu õde  /   18:50, 3. nov 2017
Pealkirjast loen. Sõjast tulles on kõik kohad, kus sõda ei ole, head. Kui Eestis hea ei ole, siis:
1. on Eestis sõda
2. on Eestis hullem, kui sõjatsoonis.
K
kahju  /   13:16, 5. nov 2017
tavalistest soomlastest.Ka eestis näidati tv-s kuidas soome noored ütlesid,et nende vanematel(kes töötavad) ei ole selliseid rahalisi võimalusi nagu pagulastel.
M
Mhm  /   19:43, 5. nov 2017
Lisaks sellele on neil vägagi selge, mida peab nõudma. 2 x aastas eraldatakse rõivaste ostmiseks raha ja nemad ei käi kaltsukates. Kodutehnika jaoks saavad raha, siis teatab et katki ja saab sossust uue jaoks rahad. Tuttav käis yyrikorterit vastamas, kus veel elasid pagulased. Tohutu telekas seinal, saunaruum oli täis pakendis kodutehnikat, sealhulgas 2 pakendis pesumasinat. Soome inimene panustab tohutult taaskasutusele ja muidusööjad muslemid saavad abi kaudu camel bootsid. On töesti pöhjust söbralik olla.
A
a milleks kirurgile keeleoskus  /   18:22, 3. nov 2017
pead ühte unnikusse, kehad teise...
S
Sakunne  /   17:32, 3. nov 2017
Väga hea artikkel, aitäh Katri Uibu, jääb üle veel tõlkida see eeskätt araabia aga ka muudesse sellekandi keeltesse ja kindlustada võimalikult suur levik.
N
No  /   17:28, 3. nov 2017
Tlns turuväravas mingi pagul müüb toitu?
M
Meie eestlaste elud on ammu  /   17:20, 3. nov 2017
hääbunud siin riigis, kuigi vaesus ehk päästab meid osade pagulaste eest.
K
Kuidas nii   /   17:15, 3. nov 2017
Siin on ju kõik hää , ilm on hää , palgad on ... , toit on hää puhas keemia otse Brusselist .
M
Minna  /   17:23, 3. nov 2017
Ning mis kõige olulisem - pole ju sõda! Just selle eest nad väidetavalt ju oma riigist ära põgenesid. Paistab, et meie "spetsialistid", kes neid välja valimas käivad, on ikka sinisilmsed küll.
K
koll  /   17:08, 3. nov 2017
Sama ka Eestlastest p6lisrahval?
M
Mehel, kel on arstidiplom ning kes on sõjatsoonis töötanud arstina...  /   17:03, 3. nov 2017
tõeline kodumaa patrioot.Kas arstivande ka andis?
Jättis seega oma rahvuskaaslased sõjakoledustesse?Lasi jalga,abi osutamata?
Arst on ikka haigete/haavatute abistamiseks koolitatud v olen millestki valesti aru saanud?
D
desertöör jah,  /   17:38, 3. nov 2017
ainult oma nahk ihule lähedal ja vale vale otsas.
K
kakoi desertöör  /   18:17, 3. nov 2017
pesueht partisanid ju, tungivad vaenlase kodumaale diversiooni tegema!
S
see eestlane  /   16:56, 3. nov 2017
Nagu ka töölkäivate (palgatööl ehk "töövõtjate") elu paremale elule hääbus ENSV vol kahes! Ainukestena elu kommunismis võitsid endale ENNE 1990.aastaid kompartei ametnikud!
A
ahastaja  /   16:53, 3. nov 2017
Ei, me ei taha "kultuuri", mis peab naisi (poolt inimkonnast) alaväärtuslikuks. Juba ainuüksi SEE käib euroopaliku võrdõiguslikkuse vastu. Lisaks kõik muu. MEIE EI TAHA demokraatiavastast rünnakut, jüri ratas, ja teised mandaadivälised "otsustajad".
A
A  /   16:52, 3. nov 2017
Raskesti käib see rahvuste sulatamine ja kaotamine
T
to A  /   19:35, 3. nov 2017
Tänu jumalale, õnneks nii ta tõesti on.
M
millest paljud temperamentsemad aru ei saa  /   16:43, 3. nov 2017
on see, et Eesti inimene ongi introvert, ta ei suhtle eriti ka oma rahvusest, sama keelt kõnelevate naabritega. Kui trehvad trepikojas, siis loomulikult vahetad paar sõna sõbralikult, aga sellega asi piirdub. Lõunamaist päritolu inimesed eeldavad, et lähedal elavate inimestega seatakse kohe sisse tihedad kontaktid, hakatakse üksteisel külas käima, lapsi hoidma jne. Ei saada aru, et omaette hoidmine ei tähenda vaenulikkust. Meil lihtsalt on suurem privaatsuse vajadus. Olen sageli välismaal olnud hädas ameeriklaste ja mõnede teiste eriti ekstravertsete kolleegidega, kelle arust peab kogu aeg käima õhtuti väljas ja suhtlema. Ma ei jaksa, tahan õhtul hotellis raamatut lugeda ja uudiseid vaadata, mitte kuskil restoranis või baaris pläkutada. Olgu, kord nädalas võin kolleegidega väljas käia, aga mitte rohkem.
U
ussr  /   16:43, 3. nov 2017
Telerist nähtud lugu pagulaste haridustaseme kohta. Reporter küsib Euroopasse saabunud naispagulaselt (moslem): kui palju sul haridust on? Pagulane vastab rõõmsal, olen 4a. koolis käinud, mul on kõrgharidus, Esimesel aastal õppisin inseneriks, teisel aastal õppisin arstiks ja peale seda õppisin 2a. koraani.
Artiklis kirjutatakse, et Eestis on 161 pagulasest 86 lahkunud. Aga alles oli artikkel, et Eestis on pakistanlasi ainuüksi 200 ja loomulikult enamus kõrgharidusega. DD
H
huvitatu  /   19:20, 3. nov 2017
Migratsiooniamet on värvilistest mõnel päeval lausa umbes! KES need seal on,kas keegi teab?
  /   16:35, 3. nov 2017
Te põgenesite surma eest, mitte ei tulnud pudrumägedele peesitama! Sõda saab läbi ja te lähete koju.
Nii lihtne ongi.
M
MIa  /   16:32, 3. nov 2017
Tundub, et vähemalt üheski valdkonnas tuleb eestlastele Eesti riigi vaesus kasuks. Paljud eestlased peavad hakkama saam piskuga, toimetulekupiir on 130 eurot kuus. Mind häiris ühe Põlva pagulaspere ütlemine, et nad peavead Eestist lahkuma, kuna siin on kallid tomatid ja pole halal liha saada, et endale väärtusliku toitu valmistada. Paljud eesti pered liha ja tomateid igapäevaselt osta suudavad. Igatahes ei suuda ma kaasa tunda ja tõsiselt võtta selliste inmeste aitamisel.
J
jajah, läkski modereerimisele, miks ma ei imesta  /   16:30, 3. nov 2017
seda ma usun küll, et ju põgenes üle lai.pade - sealt sai kenasti raha rö.övida ja miks mitte ka passi koos arstidiplomiga. ja siis tuli eestisse, kus üllatuseks on keeleprobleem. ära sa ütle, ras:istlikud eestlased ei räägigi süüria keelt kõik ja ikka veel pole ka viitsinud ära õppida, kuigi süürlane on õnnistanud neid oma kohaloluga. saksamaal siis keeleprobleemi ei ole või, eesti miinustena välja käidi? ja tööd teha? mis tööd selline teha tahab, artikli pealkirjaski ju selgelt öeldud, et tahab parema elu peale, kui ta väärt on. tahaks elada vaata teiste kulul. ja loIIid eurooplased võimaldavadki ju. elada omas keelekeskkonnas ja omade reeglitega, vas.tik eesti aga ei lase esialgu veel. õnneks, kui neid rohkem koguneb, siis eesti seadused taanduvad, kehtima jääb ikka süürlasele omane šar.ia. siis on kohe kodusem kah.
hea muidugi, et alguseski meeldis, samas ega arussadav, et pettumus saabub, kui hoomad, et villat ja tutikat sportautot ei tulegi, kuigi ostetud reisipakett lubas. petukaup jah vas.tikute eestlaste poolt, kes trepikojas temaga isegi kenasti räägivad. aga küll must to.nt juba teab, et tegelikult nad ikka ei saIIi teda ja tema keskaegset loo.maIikku nn. kultuuri. pahasti jah. hakka astuma, murka!
S
sdsdASD  /   16:29, 3. nov 2017
no ärge ajage jama! ei ole nad mingid teeröövlid ja mõrtsukad. Nad on valdavalt tavalised inimesed. ÄÄrmuslasi on väike osa. teine asi on, et kui neid tekib mingi suurem grupp, siis hakkavad nad domineerima. aga see on omane kõigile rahvastele. eestlased peavad kõiki moslemeid kurjategijateks meie väga madala kultuuritaseme tõttu.
K
kle, totu salliv  /   16:48, 3. nov 2017
vii oma väikelapseke, tüdruk, nende juurde hoida? kuidas tundub?
jube õudne tegelikult mõelda, et sinusugused elavad meie keskel. ainult tänu sisusugustele on saanuks tõeks see, et iga moslem ülbab euroopas. ainult tänu sinusugustele, oled valge rahva hävitaja.
1
16:29,aga milles küsimus,  /   17:14, 3. nov 2017
kui nad nii tavalised toredad,võta enda juurde või sõida nende juurde,
mina ühinen selle arvamusega:
millest paljud temperamentsemad aru ei saa / 16:43, 3. nov 2017
ja 16:30 kommenraariga.
Ja see,et nad ühel päeval domineerima hakkavad,on kindel,sest ebaseaduslik ülevedu kestab.
E
et siis  /   16:26, 3. nov 2017
seda ma usun küll, et ju põgenes üle laipade - sealt sai kenasti raha röövida ja miks mitte ka passi koos arstidiplomiga. ja siis tuli eestisse, kusüllatuseks on keeleprobleem. ära sa ütle, rassistlikud eestlased ei räägigi süüria keelt kõik ja ikka veel pole ka viitsinud ära õppida, kuigi süürlane on õnnistanud neid oma kohaloluga. saksamaal siis keeleprobleemi ei ole või, eesti miinustena välja käidi? ja tööd teha? mis tööd selline teha tahab, artikli pealkirjaski ju selgelt öeldud, et tahab parema elu peale, kui ta väärt on. tahaks elada vaata teiste kulul. ja lollid eurooplased võmaldavadki ju. elada omas keelekeskkonnas ja omade reeglitega, vastik eesti aga ei lase esialgu veel. õnneks kui neid rohkem koguneb, siis eesti seadused taanduvad, kehtima jääb ikka süürlasele omane šaria. siis on kohe kodusem kah.
hea muidugi, et alguseski meeldis, samas ega arussadav, et pettumus saabub, kui hoomad, et villat ja tutikat sportautot ei tulegi, kuigi ostetud reisipakett lubas. petukaup jah vastikute eestlaste poolt, kes trepikojas isegi kenasti räägivad. aga küll must tont juba teab, et tegelikult nad ikka ei salli teda ja tema keskaegset loomalikku nn. kultuuri. pahasti jah. hakka astuma!
P
Pommid ei lõhke,  /   16:17, 3. nov 2017
tulite ju surma eest ära, mitte parema elu peale. mida teil veel vaja on?
A
aasia  /   16:17, 3. nov 2017
hea idee
L
Lembitu poeg   /   16:07, 3. nov 2017
Head teed kõigile umbkeelsetele.
K
Kuuuurija  /   16:26, 3. nov 2017
Miks ka mitte siia tassitud polüglottidele: head teed!?
M
Mõistetav ju  /   16:06, 3. nov 2017
Aga teie kultuur on nii erinev ja jõhker, mis ei sobi siia. Te olete valmis usu nimel vabasurma minema, eksinuid (pigem kaasaegsemat elustiili ihkav) kividega surnuks loopima ja nugadega lihunikutöö on neil lausa veres! Ausalt öeldes on teie kombed metsikud ja kardan selliseid inimesi!
J
jeah  /   16:49, 3. nov 2017
üks vär.dinimene on juba miinuse pannud, tema meelst on see nn kultuur ikka üks maru värk. selliselt tuleks eesti kodakondsus ära võtta.
U
usu nimel läheb vabasurma,  /   17:16, 3. nov 2017
kuid arstina teistele kannatatule abi ei anna,ronib siia virisema.
E
ei lähe usu nimel,  /   19:38, 3. nov 2017
nad ikka 40 neitsi kepi eest. Nad usuvad, et täna üits hädine lambuke, homme 40 kaunitari...ja veel lausa süütud ka tola tarvis.
P
perel mure,   /   16:02, 3. nov 2017
et nendega ei taheta rääkida. Kuid mis keeles majaelanikud nendega peaks rääkima? Kas majaelanikud peaksid nende keele ära õppima või nemad eesti keele?
J
Jah, muidugi.  /   16:08, 3. nov 2017
Ei pea rääkima. Arst siirdub kodumaale oma rahvast ravima.
V
vahet  /   16:51, 3. nov 2017
pole, ma ei räägi nendega igal juhul. lasteväqistaja ja lasteväqistamist ja aumõrvasid ja muud jubedat õpetava usu toetaja ei ole minu poolt sõna ka väärt. hoopiski pole vestlust väärt.
M
madis  /   15:42, 3. nov 2017
Kui selline "arst" TÜ eksamile saata, tuleb välja et teda ei saaks teadmiste poolest ka õendusabis või sanitarina kasutada, ka veterinaariks lauta ei kõlbaks.
M
Minul ka  /   15:37, 3. nov 2017
Minul ka
K
kriips  /   15:35, 3. nov 2017
see nende arstidiplom on kaheldava väärtusega, pärnus nt üks hambaarst, kes teeb lohakalt ja mustalt(et mitte öelda räpakalt) tööd, inimesed tulevad pidevalt põletikega tagasi.
T
to kriips  /   16:52, 3. nov 2017
kui olla ikka nii loII, et minna sellise juurde ravile, siis ausalt öeldes on oma põletiku ka välja teeninud ja paras neile.
N
nonoh  /   17:16, 3. nov 2017
kes ta tööle võttis?
T
To kriips  /   00:03, 4. nov 2017
Kusjuures selline juhus - hammas valutas ja mujale polnud minna kui nende kliinikusse ÕNNEKS eelnevalt informeeriti mis kell tulla et MITTE sattuda selle väljamaalase aega. Läks hästi ja töö tegi korralikult kohalik doktor.
?
????   /   15:28, 3. nov 2017
Väga hea artikkel, seda tuleks kättesaadavaks teha kõigile siia pürgijatele....
H
Huubert  /   15:23, 3. nov 2017
hussein võib minna p-koreasse...
?
???  /   15:15, 3. nov 2017
Aga kas eesti inseneridest või arstidest 1944.a. paadipõgenikud ikka leidsid kohemaid Rootsis oma erialast tööd? Ilmselt oskas enamik neist rootsi keelt kas üle kivide ja kändude või ei osanud üldsegi.
Lottad jagasid võileibu ning kohvi ainult esimstel päevadel, pärast tuli igaühel endal oma perele leiba teenima hakata. Ja ka keel tuli iseseisvalt ära õppida. Alles pärast kohaliku keele omandamist sai loota mingit paremat, oma erialast tööd. Kusjuures mitmelgi erialal tuli eelnevalt sooritada vastav atesteerimine kontrollimaks, kas väljamaa spetsialistikka valdab oma ala nõutaval tasemel. Aga kuniks headd keeleoskust polnud, siis oldi lihttöödel. Sstkeegiei hakanud neid aastaid plal pidama. Tööle tuli algul minna kas metsatöölistena, mullatöölistena teetammisid ning kraave rajamas või siis kaevandustes prostama töö peal. See on ju igati loogiline. Aga kas too Hussam siis testi lootis, et talle pakutakse kohe mõne haigla peaarststi kohta või et kohalikud haiged hakkava temaga araabia keeles suhtlema või? Kas püha lihtsameelsus või siis suur ego?
V
Väga õige.  /   18:26, 3. nov 2017
Ja kas meie inimesed Rootsis nõudsid midagi?Oldi tänulikud,et neid vastu võeti.
Meie üks sugulane,arst elukutselt,läks Rootsist edasi USA-sse.Töötas Chicagos aastaid sanitarina.Tegi läbi lisakoolitused.Alles 60-ndate keskel oli ta tuntud arst Chicagos.
!
!  /   19:07, 3. nov 2017
Aga isegi lihtsa sanitari töökoha saamine, see eeldas ju inimestega suhtlemist, eeldas sanitarikandidaadilt kohaliku keele kas kõnekeele tasemel mõistmist ning rääkimist. Kes olid aga umbkeelsed, need kas saagisid puid, kaevasud maad ning lükkasid käru. Kuni ise keele selgeks said.
R
Rännupere  /   20:34, 3. nov 2017
Üks Rootsi putkanud komsomoliliider ( ilmselt ülesandega KGB agent) võrdles 1944 läinud eestlasi praeguste põgenikega. Nüüd ta enam sel teemal millegipärast pole kaua sõna võtnud. Ei saagi aru, kas seltsimehe peas on toimunud faasinihe või on ta end kõrgelt kukkudes end selgemaks põrutanud.
Ü
ühe kõrvaga rändp.rse  /   21:47, 3. nov 2017
rongaisa on kahtlaselt kuss jah jäänud selle koha pealt.
K
Krat Pärnust  /   15:14, 3. nov 2017
Ah nüüd ei kõlba siis "sõjapõgenikele" turvaline riik w? Vaja hoopis paremat elu, muud midagi. Kogu aeg oleme ju rääkinud, et need pigid ei ole muud kui majanduspagulased.
H
huvitav!  /   15:12, 3. nov 2017
Kas tõesti need pudrumägede otsijad arvavad et terve Euroopa nende keelt hakkab õppima? Kuidas üldse see nende mõtlemine toimib või ei olegi seda neil? Mina kuhugi sõites ikka mõtlen esimese asjana kuidas keelega hakkama saan ja seda mitte tahtega sinna elama jääda
T
to huvitav  /   16:54, 3. nov 2017
panin sulle miinuse, sest sa nagu tõsimeeli arvaksid, et terve euroopa ei hakka nende keelt õppima. muide eksid ja väga, juba õpivad nii soomes kui rootsis, küllap mujalgi ammu lasteaiast araabia keelt, et kallite külaistega suhelda. valge paindub, must nõuab. nii on.
H
hh  /   15:10, 3. nov 2017
Kuidas inimene kujutab olla arst ilma keeleoskuseta.
M
Miks mitte  /   17:39, 3. nov 2017
loomaarstid ei oska ju loomade keelt, ometigi arstivad meie lemmikuid edukalt.
P
Plussi saad  /   20:01, 3. nov 2017
vaimukuse eest, miks mitte.
S
Soovin sellistele  /   15:04, 3. nov 2017
Mitte nägemiseni, vaid hüvasti!
V
vanasõna  /   15:18, 3. nov 2017
On üks vene vanasõna. Et külalisest on kahel korral hea meel. Esiteks siis, kui ta külla tuleb. Ning testkordselt siis, kui ta lõpuks minama läheb.
N
noorsõna  /   15:32, 3. nov 2017
Parem kui sellised külla üldse ei tulekski
>
> 15.18 vene vanasõna  /   17:50, 3. nov 2017
Aga millegipärast venelased ise ei käitu selle vanasõna järgi.
Igale poole, kuhu nad maanduvad, sinna nad jäävadki ja hakkavad omi nõudmisi esitama.
T
to 17:50  /   19:11, 3. nov 2017
Vanasõnad tekkiid vanal ajal, mõnesaja aasta eest. Siis kui valitses veel terve talupojamõistus, traditsioonid ja talupojakultuur,
Sina said heal juhul näha vaid ideoloogiast lollitatud ja mandunud homo sovieticusi. Ning nende järglasi. Kes on oma juurte parema osa juba suuresti kaotanud.
M
Mahmud  /   15:02, 3. nov 2017
Töötus, sotsiaalne tõrjutus ja puudulik keeleoskus on probleemid, mis peret siin tabasid. Mees kahtlustab, et ta pole üksi. no krt on ikka haige möla äkki tahavad igasse kylasse oma allahi putkat ka
J
Jah  /   20:03, 3. nov 2017
ja meid ei pea nad tegelikult üldse inimesteks.
H
ha ha  /   15:00, 3. nov 2017
nii minagi läksin, et oi hea soe kliima jne. sain katsuda sealset elu ja tulin tagasi. sellist lollidemaad nagu eesti pole kuskil. ja siin saan ära elada suht lihtsa vaevaga.
A
Arvan sama  /   15:14, 3. nov 2017
Hääbuvad siin hoopis põliselanikud!
Y
yll  /   14:59, 3. nov 2017
milleks rääkida neist üksikutest pagulastest kes selle miljoni saabuja seas 2015a olid. viimase 30aastaga on ju saabunud ca 30miljonit kellest enamus ei tööta.ghanalased,somaalased,nigeerlaased,konolased,pakistanlased,bangladesh,jne,jne.
kui ka pagulasstaatust ei saa siis tagasi ikka ei saadeta ju? nii need probleemid kuhjuvad ,maksud suurenevad,rahatrükk kiireneb.
M
Muide, nigeerlaste populatsiooni kasv!  /   15:16, 3. nov 2017
1950 oli nigeerlasi 38 miljonit. Nüüd 180 miljonit! 2030 juba 280 miljonit!!
2100 ÜRO prognoosi kohaselt 900 miljonit!!!
https://eestinen.fi/2017/07/soome-tanavu-oodata-5000-8000-pagulast-uut-kriisi-ei-tohiks-tulla/
L
Lausnapalmitamine või tuumarelva   /   15:59, 3. nov 2017
kasutamine aitaks populatsiooni taas kontrollialla saada.
T
tartlane  /   14:58, 3. nov 2017
Mina küll ei luba ennast mingil hussamil ravida.
K
Kati  /   14:54, 3. nov 2017
Soovime talle kena ärasõitu.
  /   18:09, 3. nov 2017
Annaks Allah, et ta eesel tee peal ära ei kooleks.
E
eestlastelgi  /   14:54, 3. nov 2017
hääbunud,mis veel muist rääkida
  /   15:16, 3. nov 2017
see ongi võrdne kohtlemine.
A
Artikkel   /   14:50, 3. nov 2017
on rohkem pori loopimine eestlaste aadressil. Olgu ta arst või kosmonaut, vahet pole, keel tuleb selgeks saada et arstina töötada või Tartus üliõpilastega kuubikuid kosmosesse lennutada.
P
Pealegi   /   15:00, 3. nov 2017
tuleb tohtri- arsti diplomi sertifikaat siin kinnitada ja selleks on keelt vaja. Mingi kuskil välja antud paber ja suusõnaline jutt ei maksa midagi.
S
see tädi uibu  /   15:07, 3. nov 2017
ongi ju selle rõveda inglise ja prantsuse arusaamaga, googelda ,,, tal isegi 1 minuti pikkune cv internetis ripub. ongi vigane ajudest.
R
rõhk  /   14:48, 3. nov 2017
väljendil .... end sisse seadnud !
Ei loe kuskilt välja mitmesse haiglasse või mujale on CV esitatud. Kas tõesti arvas ta, et saab kohe arstina tööle.
Olen näinud isegi ühes inglise seriaalis, kuidas võeti nn. teise mandri arst tööle. Lõpuks ikka jäädi temaga täitsa hätta, võltsis oma dokumente ja seadis inimeste elusid ohtu.
See oli isegi huvitav, et sellist seika näidati.
S
Sellist   /   15:17, 3. nov 2017
CV soovitust sai talle jagada mõni poolearuline " tugiisik. " Nii lihtsalt ei käi see elu üheski euroopa riigis.
R
Ristiema  /   14:48, 3. nov 2017
Assadi aladel on tööd ja ka keeleprobleeme pole. Õige oleks minna oma kodumaad üles ehitama.
  /   14:46, 3. nov 2017
abc njuusi arvamus ei huvita kedagi.
N
nüüd on sõda läbi  /   14:46, 3. nov 2017
ja kasigu koju siis.
T
töötus---?  /   14:45, 3. nov 2017
kas mitte riigiametnikud ei räägi kogu aeg tööjõupuudusest, tuues seda ettekäändeks uute ja uute sisse toomiseks?
M
mhmh  /   14:44, 3. nov 2017
Mina ei lähe küll arsti või mõne teise spetsialisti juurde kes eesti keelt ei mõista, mida mul oleks kurta või temal aru saada kui ta eesti keelt ei oskagi.
  /   15:20, 3. nov 2017
Kes on umbkeelse arstiga suhtlemist kogenud see rohkem vaevalt soovib.
.
...MMH  /   16:23, 3. nov 2017
Lihtsam on loomaarstiga suhelda, sest see oskab sõnadeta selgeks teha, mis viga ja kuidas ravida.
M
muidugi  /   14:43, 3. nov 2017
kui toetused mitte midagi tegemata on väiksemad kui saksamaal, rootsis. Ongi vilets elu. Ainult miks printsess hernetera räägib, et eestis on praegu parim aeg? Kas brüsselist tõesti nii paistab? Aastaga peaks juba kohalikust elust hakkama aru saama, tädi.
S
seitsmenda päeva adventist  /   14:43, 3. nov 2017
Peavadki hääbuma,sest Eesti on kristlik,valgete riik ja islam ehk eksiõpetus ei tule siia.
H
hallooo  /   14:41, 3. nov 2017
sõda ju siin pole, mille eest nad põgenevad - või ei olegi see tegelik põhjus?
Tegelt teame juba kõik, et sõda polnud algusest peale põhjus, miks massid liikuma hakkasid. Ikka eliidi soov rasse segada.
Aga väga hea, et siit ära lähvad.
O
Omg   /   14:40, 3. nov 2017
Ei taheta tsurkasi aasiasse ka ehk siis indiasse.Nad on nagu prussakad.
K
kolla geen  /   14:40, 3. nov 2017
pagulane arvab et eestlane peab tema ees kummardama ja kõik oma vara talle kinkima. kõigele lisaksmiks peab tööle minema kui kusagil mujal ei tööta pagulased üldse
A
Ants  /   16:15, 3. nov 2017
Palun näita artikli lõikudele, kust sa seda kõike lugesid.
Mina lugesin, et mees tahab tööle minna aga kohalikud (rassistlikud?) tööandjad ei taha teda võtta [siis tore kommentaariumis kuulutada, et pagulane ei tööta].
S
sa, ants,  /   17:17, 3. nov 2017
oledikka saast, kohe eestlast ras:istiks sõimama. tööandja sa ilmselt ei ole, selleks napib oidu. aga hakka ja võta omale neid umbkeelseid neeqrusi tööle, kes sul 5 korda päevas palvetavad ja lejäänud aja ka tööd ei tee. palka maksa kuninglikult, vähemalt 1,5 kordset eesti keskmist tuleb maksta. ja vot siis tule alles rääkima, seni hoia oma mokk maas, sa oled nobody ja sinu arvamus on tühine.
I
Isiku kahestumine  /   20:40, 3. nov 2017
Kari Käsper võiks ikka oma pärisnime all komme avaldada, mitte end Antsuks kutsuda.
*
****  /   21:29, 3. nov 2017
Süürias on araablased, mitte neegrid.
I
Imelik  /   14:37, 3. nov 2017
.. ma pole veel Saksamaal ühestki tööle hakanud pagulasest arstist kuulnud/lugenud, kes ilma saksa keeleta hakkama saaks. Austraalia aga üldse ei võta pagulasi vastu. MIs mõttetu ja õigustamatu Eesti poriga pildumine see käib?
A
AA  /   14:36, 3. nov 2017
Araablased mingu mõnda Araabia riiki - araabiakeelseid riike on ju palju ja ükski neist ei asu Euroopas.
K
kartul  /   14:32, 3. nov 2017
issand jumal vahet pole kus kohast sa pärit oled aga kuidas sa töötad arstina kui sa keelt ei oska
P
porknas  /   17:18, 3. nov 2017
on küll vahet, mina moslemi juurde keeldun minemast, tema usk käsib mu ära tappa, sest ma ei ole moslem ja ei kata end naisena piisavalt. iial ei läheks moslemi juurde patsiendiks, mitte iial!
P
porknas - võtigi modereerimsele jälle  /   17:19, 3. nov 2017
on küll vahet. iial ei läheks moslemi patsiendiks, sest tema usk käsib mind kui kufferit põlema panna. lisaks ma naisena ei kata ka end piisavalt, see vihastab rotti. ja selline raviks mind? vaevalt, enne suren maha, aga rott ei ravi mind.
P
porknas - võtigi modereerimsele jälle  /   17:21, 3. nov 2017
on küll vahet. iial ei läheks mos.lemi pat.siendiks, sest tema usk käsib mind kui kuf:erit Ipõlema panna. lisaks ma naisena ei kata ka end piisavalt, see vih.astab rot:i. ja selline raviks mind? vaevalt, enne sur.en maha, aga rot: ei ravi mind.
A
Ats  /   14:30, 3. nov 2017
Läheb Aasiasse? Seal pole keelebarjääri?
S
see tädi uibu  /   14:29, 3. nov 2017
on liiga palju inglise ja prantsuse viljastavates tingimustes olnud ning nüüd lämab juba austraalias.
neil moslemitel on valik ... kas hakkavad siin olema baltlaste kombel või tõmbavad uttu. kui sa oled arst, mis keeleprobleem sul saab olla .... eestis on näiteks ka egiptlasest, brasiillasest kui hispaanlasest arste ja räägivad eesti keelt vabalt. ükski ei tulnud siia keeleoskajana.
Q
Q  /   14:28, 3. nov 2017
Eestlaste lootused paremale elule hääbuvad eestis.
P
Patsient  /   14:23, 3. nov 2017
Kelle probleem see on kui migrant/pagulane keelt ei oska?
Kas see on migrandi või vastuvõtvate inimeste probleem?
E
Eelkõige  /   15:08, 3. nov 2017
on see vast nende " spetsialistide " probleem kes meile neid " pagulastest spetsialiste " siia " pakku " saadavad.
T
Teerull  /   22:58, 3. nov 2017
See on ikka sallimatute eestlaste süü - ammu tulnuks uustulnukate keel ära õppida ( iroonitsen)
J
Jajahh, onon SÕJApagulased!  /   23:55, 3. nov 2017
Et tulles "süüriast" Eestisse oleks nagu hullem (janeed teisedjutud)!!???
Et tulles """sõjast""" siia on hullem???
N
nad võivad kujutada ette  /   14:15, 3. nov 2017
et on mingid hirmsad töö tegijad, tegelikult pole enesekriitikat ollagi ega nähta, kuidas kohalikud töösse suhtuvad.Õnnestus neid näha ehituse juures, ei hakka sest kirjutamagi.
K
kolla geen  /   14:41, 3. nov 2017
kui eestlane temasuguste koju satuks siis ei tea kas mõni eestlane eluga ka pääseb
P
pääseb kui  /   15:37, 3. nov 2017
islami vastu võtab, aga tegelikult hakkab orjama.
M
mis?  /   17:25, 3. nov 2017
millises firmas? boikotin kõiki firmasid, kes mukisid palkavad.
3
3 tonnise palgaga ehitaja  /   18:03, 3. nov 2017
Mul lähevad silmad alati märjaks, kui neid 300 eurose kuupalgaga ruberoide objektil näen.