Eesti uudised

Lemmo Erendi saatus teadmata 

ÕL , 17. september 1999 00:00
1996. aastal kadunud Eesti tuntud viiuldajat Lemmo Erendit pole tänaseni leitud, kuigi ühe vihje järgi võis teda olla nähtud mullu Soomes. Erendi hakkas 1996. aasta aprillis "Vanal Tallinnal" Helsingist Eestisse tulema, ütles teda laeval näinud inimestele, et otsib istekohta, ja kadus.

Erendi oli Vantaa muusikakoolis viiuliõpetaja. Tema kadumise kohta on liikvel kuulujutte - alates sellest, et ta oli jälitusmaania all kannatav ebastabiilse närvikavaga inimene, kuni tõepärasemani, et napsihimuline Erendi purjutas liialt, ning laeval ei märgatudki, kuidas ta õhtupimedas üle parda kukkus.

Nüüd kadus sama salapäraselt Helsingi ja Tallinna vahel 20tunnisel reisil olnud lätlasest müügimees

Ojars Kravals

. "Cinderella" baaris viimati punases kleidis müstilise daamiga tantsimas nähtud lätlane oli reisil suurema rühma kaaslastega Soomest, Eestist ja Leedust. Kravalsi kadumist on nüüd juba kaheksa päeva uuritud. Sammugi edasi jõudmata.

Arvatavalt oli Kravals varahommikul baarist oma kajutisse läinud ning rõivaid vahetanud. See, et ta valis külmenevale ilmale vaatamata napimad riided, on viinud mõttele, et napsitanud mees kavatses hommiku oma salapärase naistuttavaga veeta.

Kuid keegi ei tea, kes oli punases kleidis tundmatu, ega mäletata ka mingeid tema eritunnuseid peale silmatorkava rüü.

Salapärased kadumised on levinud Soome ja Rootsi vahel käivatel parvlaevadel, kus reis kestab tavaliselt vabandaks läbi ja on saadetud ohjeldamatust alkoholipruukimisest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee