Eesti uudised

Psühhiaater: vaimselt haigeid inimesi on meie keskel rohkem, kui arvata oskame. Peame neid aitama, mitte ohtu seadma  (153)

Kristiina Tilk, 2. november 2017 21:53
Psühhiaater Jüri Enneti sõnul vaimne häire ei kao, kuid seda saab kontrolli all hoida.Foto: Martin Ahven

„Teisipäeval kesklinnas Vabaduse platsil juhtunu pole vaid üks õnnetu lugu, kus ilmselt vaimsete häiretega paljasjalgne noor mees nugadega ringi kõndis ja teda peatama tulnud politseinikke ründas. Üks korrakaitsjaist tulistas teda ja noormees suri hiljem. Vaimselt haigeid inimesi on meie seas rohkem, kui arvata oskame. Me ei tohi neid ohtu seada, vigastada – mahalaskmisest rääkimata,“ leiab psühhiaater Jüri Ennet kahetsedes, et järeldusi tehakse alles siis, kui midagi karmi juba juhtunud on. 

Ennet on kindel, et kui midagi ette ei võeta, siis on täiesti võimalik, et sellised kurvad juhtumid korduvad. Möödunud aastal kohaldati ainuüksi inimese tahtest olenematutel põhjustel psühhiaatrilist abi 3005 korral. Enneti sõnul on see mitmetuhandeline arv vaid jäämäe tipp.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.12.2017
Mine või hulluks! Psühhiaatri vastuvõttu tuleb oodata kuid
08.11.2017
„Radar“: Vabaduse väljakul maha lastud Jaanuse lähedased: ta ei olnud selline inimene, kes kellelegi noaga kallale läheks!
03.11.2017
120 aastat Jämejala psühhiaatriakliinikut: üks tõeline president ja mitu isehakanut
02.11.2017
Milline oli päriselt Vabaduse väljaku tulistamise stsenaarium?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee