Eesti uudised

Valitsus peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid alates reede õhtust

Toimetas Gerly Mägi, 2. november 2017, 19:51

128 KOMMENTAARI

k
kahjuks/ 5. november 2017, 11:15
ei mäleta enam E-hääletuse alguse värki kui ühes lehes oli artikkel, milles mainiti et nimetatud süsteemi välja töötanud mees oli olnud kohtulikult karistatud. Pole just harv olukord, kus eelnevalt repressiivorganite meelevallas olnud inimest on lihtsam mõjutada (näiteks jätma varuust süsteemi pääsemiseks). Ehk leidub mõni inimene, kes seda artiklit täpsemalt mäletab?
m
meenutaja/ 4. november 2017, 12:30
Aga äkki julgeolekuagentuur NSA nõudis selliseid ID - kaarte, mil oleks "tagauks", mille kaudu saaks vajadusel siseneda. Eelmised ID kaardid olid liiga turvalised.
p
Propellerpükslane/ 4. november 2017, 17:10
tubli ja sõnapidaja valitsus meil Ütles, et peatab kogu selle au ja kuulsuse ja peataski. Selliste peale võib iga ilmaga kindel olla.
e
Ei saa aru/ 4. november 2017, 09:17
Neljapäeval sai see uuendus ära tehtud ja uued pin1, pin2 ja puk saadud. Aga ta, vana madu, ei lase panka sisse. Arvutile sai ka restart tehtud. Teisi pole veel proovinud, aga seb ja swed ei tööta. Oleks kena, kui keegi aitaks.
e
ei tööta jah/ 4. november 2017, 17:18
Mul enne töötas, täna hommikul tegin uuendused 10 minutiga ära ja kõik oleks justkui korras aga enam ei saa kuskile sissegi. Ei panka ega maksuametisse. Mitte kuskil enam ID kaart ei toimi. Kustutasin isegi vanad sertifikaadid ära nagu peab.
k
kui oleks selle ligi 800 000 inimese teha/ 4. november 2017, 09:16
siis nad peataks valitsuse tegevuse koheselt.
r
rahva esindaja/ 4. november 2017, 09:20
Kui tahate olla rahvamehed , siis võtke selle supi eest vastutus ja astuge oma ametitest tagasi. Pole mõtet jaurata, et keegi teine olla teinud.
Nii tuleb nende saamatute puhul alati välja üks ja sama . Kes tegi ? "Ise tegi,mina ei tea".
r
reinsalu mullike/ 4. november 2017, 15:23
sule peaksid need e-hääletuse orgunnijad saama ja kohe.Vuntsid rehvipoistel ja nende sülekoeral kooresed.
a
Albert1/ 4. november 2017, 09:15
Selle eest et seal üksteise võidu lolli möla suust välja ajada,astugu valitsus tagasi ja lõpetagu avalik onanism!
p
praegune valitsus vaevalt selles süüdi on./ 4. november 2017, 15:25
ikka IRL itsid ja rehvir0tid.
a
arvad nii?/ 4. november 2017, 17:13
Kui valitsusse nii kangesti taheti, siis oleks pidanud ka seda teadma, et valitsemine tähendab ka vastust riigis toimuva eest. See .mida eelmised tegid, ei puutu enam asjasse !
t
TASUJA/ 3. november 2017, 19:56
mul eelmine kuu uuendati politseis ID-kaarti. Nüüd peab uuesti uuendama. Samas orava partei sai valimistel suurema osa häältest just e-valimisest. Kas ei ole üks suur mõtlemise koht...
1
19:56/ 3. november 2017, 20:51
Kui sul on vaimsed häired, siis mine ARSTI juurde ja võta TABLETTE!
e-valimistest ei saa sinu mõistus aru!
n
Noh,/ 4. november 2017, 04:24
vähemalt on see kamp potentsiaalseid vastutajaid selle kaardijama eest sattunud ühele pildile.
Ega midagi, saame siis tuttavaks.
e
eilne/ 3. november 2017, 18:45
eile õhtuks sain uuendatud teise etappi ja siis...katkes uuendamine, sest server oli ülekoormatud.
Praeguseni olen püüdnud uuendamist lõpuni viia. Vahepeal olen saanud teateks ette, et pöörduge PPA-sse. Siis sain edasi uuendada. Aga täpselt sinnamaani kui vaja uuesti koode sisestada.
Just nüüdsama pool tundi tagasi vaatasin, et jess - saab. Tegelikult tuli aga teade - uuendamine ei ole praegu võimalik. Proovige päeva paari pärast. Praegu proovisin siis juba tuttav tekst :D
A mitte essugi pole pm muutunud.
m
Minul küll EI OLE muret!/ 3. november 2017, 20:52
Minul EI OLE mingit muret uuendamisega! Kasutan ID-kaarti ainult isikut tõendava dokumendina passi asemel ja minul ei ole praegu vaja midagi UUENDADA!
m
Mina/ 4. november 2017, 05:49
pole enam kindel, et see jama, mis praegu, enam ei kordu. Usaldus on kadunud ja seepärast otsustasin võtta passi, millega pääsen ka väljaspoole seda kolhoosi liikuma.
s
sama mis e-hääletusel/ 4. november 2017, 15:28
kui server järsku kokku jooksis.Miks see juhtus,selgitage.Enamus rahvast hakkab aru saama,miks see juhtus.
n
nojah/ 3. november 2017, 16:06
See e-riigi valitsus peaks täiega tagasi astuma ning samuti ka vastavate ametkondade juhid, sest see jama, mis on nüüdseks orgunnitud riigi kodanikele, on ikka üle mõistuse...
n
need on need valijad,kelle hääled/ 3. november 2017, 18:43
läksid eiteakellele,pole ID kaarte,pole ka ühtki jälge,jälgi pole niigi...ikkagi E hääletus!
760 000,pole paha,pooled muidugi ei käinudki hääletamas.
1
18:43/ 3. november 2017, 20:55
Jätke see e-hääletus rahule vaimuhaiged EKRELASED! 93,3 protsenti eesti valijaid EI HÄÄLETA EKRE poolt! Lakkuge oma kaotusel saadud haavu!
Ravige ennast perearsti juures!
p
perearst võib ekerlasi muidugi aidata,/ 4. november 2017, 15:34
aga sinu lappimisega nad küll hakkama ei saa.Sind aitab ainult Sossinowsky,kallis SUGULANE.

p
panges/ 3. november 2017, 14:47
https://ostigare.wordpress.com/
Eesti ID(ee) nutt ja hala.
Ämbrid:
1) Ei õnnestu Windows sisselogimine ID kaardiga.
Kõik kes kasutavad arvutisse sisselogimiseks (multi factor authentication) id kaarti, nagu näiteks enamus riigiameteid, on alates id kaartide sertifikaatide uuendamisest suures hädas, sest id kaardiga ei saa enam arvutisse sisse logida. Probleem on uue sertifikaadi standarditele mittevastavuses. Lahendus on kas veelkord sertifikaadid uuendada või workaround operatsioonisüsteemides. Paanikas RIA püüdis Microsoftile auku pähe pähe rääkida, et Microsoft väljastaks vajaliku uuenduse. Kogu jama on väidetavalt põhjustanud programmeerijad, kes ei kasuta Microsoft tarkvara ja seega ei testinud nad selle toimivust.
2) Tagauks ID kaarti.
Algselt oli ID kaart mõeldud kinnise tootena, kõik sertifikaatide ja võtmete genereerimine toimus kaardi enda sees ja privaatvõti ei väljunud kunagi kaardist. Peale võtmete genereerimist laeti avalik võti sk.ee LDAP repositooriumi üles. Sellisel meetodil sertifikaatide uuendamise kiirus oli kasutaja enda tegutsemise kiirus, repositooriumi üleslaetava võtme maht on väike ja see toiming on kiire ja niimoodi oleks tõepoolest saanud kiiresti kõigil sertifikaadid uuendada.
Selgus, et uut tüüpi sertifikaate ei suuda kaardi chip ise genereerida, seega tehti tarkvara mis programmeerib kaarti ja mille kaudu saab kaardile infot laadida. See on väga ohtlik tee, ehk tagaukse avamine. Kuna tarkvara lähtekood on avalik ( https://github.com/open-eid), on vaid aja küsimus, kui keegi kompileerib kokku tarkvara, mis näeb välja kui ehtne aga kirjutab kaardile mida tahes, heal juhul rikub kaardi, halvimal juhul saab sisu kätte. Eeldatavasti see nn pahavara millest RIA räägib, ongi edasiarendatud avaliku lähtekoodi baasil tehtud exploit.
3) Ei õnnestu kaardi chipis uute sertifikaatide genereerimine.
Seega, uue sertifikaadi uuendamisega toimub nüüd aga võtmete väljaspidine genereerimine, millest johtuvalt on arusaamatu kuidas on tagatud võtmete salajasus, kui see on tehtud väljaspool ID kaarti? Originaalis genereeritakse võtmed nii, et neid keegi ei näe kunagi, turvalisus oli tagatud nii, et privaatvõti genereeriti chipis, sertifikaat tuli selle peale. Nüüd aga pannakse elliptilise kõvera võti sinna kaardile väljaspoolt. See on väga ohtlik tee. Kuidas ja kas on see turvatud? Ja siit tuleb ka see nn 15000 ID kaardi päevane piirang, sest võtmed genereerib väline (kas SK või RIA ruumides paiknev) kommertsseade, mille litsents ei võimalda minuti jooksul rohkem kui 10 tehingut. HSM (hardware security module) poolt genereeritud võtmed tuleb kõigepealt salvestada ja siis kasutajale edastada. Kas need aga ka kunagi kustutatakse või on riigil olemas kõigi vigaste kaartide kasutajate uued võtmed?
Loomulikult ei räägi RIA sellest jamast sõnagi…
m
maakas/ 3. november 2017, 14:06
No sellise valitsuse koht on küll ajaloo prügikastis!
ä
Ärge ronige uuendama need, kelledel EI OLE VAJA!/ 3. november 2017, 20:59
Täna näidati telekas, et PPA ruumidesse trügib ID-kaarte uuendama ka palju neid inimesi, kelledel EI OLE KIIRESTI VAJA UUENDADA kaarte! Pikendavad asjatult järjekordi ja ei saa aru, et ÄRGE MINGE praegu oma kaarte uuendama!
e
Ehh/ 4. november 2017, 04:52
Asi pole ainult neis kaartites, see jama puudutab ka elamislube ja töölube, neid elektrooniliselt uuendada vist pole võimalik. Sellest ka see trügimine.
Pealeselle, Tallinna kohta ainult 2 PPA punkti on ilmselgelt vähe ja uuenduste tähtaja lõpp märtsis on ka uina-muina, sest tegu on ikka sadade tuhandetega, mitte 300-400ga.
ä
ärge ronige.../ 4. november 2017, 15:46
asi pole ju üldse nendes järjekordades,saa juba aru.
Valitsus peaks koheselt vastu võtma valimisseaduse muudatuse ja e-hääletuse lõpetamise.Kes sellele vastu on,teame ju.
Kui nii edasi läheb,ei muutu meil mitte midagi,erakondade esinumbrid viiakse künkalt ära vaid jalad ees.Praeguse seaduse järgi nad ei pea tõestama mitte kui midagi,tuleb ainult tolerastidele meeldida.
k
kohe tehake avaldus/ 3. november 2017, 13:00
et Putin isiklikult tegi eesti id kaartidesse turvaaugud ja venemaa on üldse paha. Kui putin Trumpi ametisse pani, mis siis tal veel id kaart lõhkuda on.
Nii natuke ongi vaja, et eesti riik kahe jalaga lonkama hakkaks, süsteemid on nii mädad.
k
Kommenteerijatele teadmiseks/ 3. november 2017, 21:02
Moderaator on ka haukujate ja hüsteetria õhutajate poolt! Vist keegi ekrelastest või Helmedest....
n
need kolm/ 3. november 2017, 09:28
pildil tuleks koheselt vallandada.
u
uhke/ 3. november 2017, 09:30
ja seda kõike juhib Uuenenud Keskerakond. Teame kõik, et just keskerakond hoolib ja vastu tulles rahva palavale nõudmisele ,lubas ka E- valimised turvalisuse lipu all läbi viia.
0
09:30/ 3. november 2017, 21:04
Kui sul teadmised e-valimistest ja arvutist on LASTEAIA tasemel, siis ÄRA RONI KOMMENTEERIMA!
t
Tark SUGULANE jälle platsis,/ 4. november 2017, 15:48
ma ütleks,et mitte sugulane vaid suguelund.
a
Asjapulgad jaksavad/ 3. november 2017, 09:13
veel õigustada oma praaki. See, mida meedias kuulutatakse, on pehme jutt, rahva rahustamiseks. Tegelikult on kogu sel IT süsteemil, üle kogu Maa, vesi ahjus. Täna on veel köki-möki. Varsti kuulete, kuidas kõik, mis IT peal toimima peab, ühtäkki kokku jookseb. Kokku jooksevad ka rahva ajud. Loomulikult kõik mind ei usu. Sest need, kes ainult IT najal elanud, muud ei oskagi näha. Tuleb see, mida olen ammu öelnud, kokku see juhe teil oma IT-ga jookseb. Näevad seda juba ka asjapulgad, aga ikka püüavad midagi tõestada. Küll on hea, et mina oma ilusat lapsepõlve näinud olen.
0
007/ 3. november 2017, 09:06
Pangakontoreid suletakse järjest(tartus järel vaid üks kontor)Id kaardid ei tööta :mis järgmiseks,kas varsti pangakaardid ka ei tööta.Tuhanded inimesed istuvad PPA kontoris,tuhanded on ööde viisi üleval,et oma kaarti uuendada.Peaminister pobiseb olge rahulikud,midagi pole veel juhtunud.Seda EV on olnud 26 aastata aga selle ajaga pole ükski valitsus sellist käkki kokku keeranud nagu Keskarakond ühe aastaga.
t
to: 007/ 3. november 2017, 11:34
Katsu riigi palgale saada. Osta endale riigi raha eest Sony kõrvaklapid ja kummikud ja sa ei näe ega kuule enam midagi. Voolukatkestus ka ei funka.
e
3. november 2017, 07:56
E-valimised peks tühistama! Üldiselt meie nn riigijuhikesed muud ei teegi, kui otsivad võimalusi oma rahvast pidevalt hirmutada! Ei tea, mis tuleb järgmiseks?! Ilmselt mingi looma taudi levik!
m
Mina pole/ 3. november 2017, 09:16
e-valimisi kunagi seaduslikeks pidanudki. See vaid jõuga pealesurutud vale seadus. Aga järgmiseks? Edaspidi muutuvad apsakad krahhideks, kuni kõigil "juhe koos".
k
Kuda, kuda/ 3. november 2017, 09:34
Hr Ratas ju ütles , et kõik on OK. Seda et uuenemata Keskerakond väitis vastupidist me enam ju ei mäleta. Kuidas saab riiki juhtida inimene kes täna räägib üht ja homme risti vastupidist. Siin on juba väga raske rahvast millegi üle imestama panna .Kui just seda , et homme kukub Kuu Maa peale.
r
RS/ 3. november 2017, 07:20
Eesti riik on omadega ikka täiega pepus.

e
ei/ 3. november 2017, 06:41
ongi kööga, ainult valida saab sellega.
t
to: ei/ 3. november 2017, 11:44
Mul uuendatud. ei migit probleemi. Aga sinusugustel on vist küll kööga. On sul üldse ID kaart või luristad niisama?
n
naera puruks/ 3. november 2017, 12:58
valida ikka saab, kas kasutada id kaarti või mitte)))
Küll aga möödunud KOV valimised on ju õigustühised, siis ei kehti ka ju e-hääletamine kui turvarisk nii suur on))
s
seepärast Dawidi skandaalil hoitigi pidurid peal,/ 4. november 2017, 15:54
alles peale e-valimisi oldi sunnitud suu lahti tegema.
On ikka punt küll.
v
võib kindel olla/ 3. november 2017, 02:36
On aeg suurte jõulupreemiate maksmiseks ID-kaardi gurudele, ministritele ja kõigile asjaga seotuile. Tundub nagu Eesti riiki valitseksid sabotöörid ja diversandid, et mida enam suudab keegi riiki kahjustada, seda suuremat preemiat saab.
Kindel võib olla ka Ossi premeerimises, et ta mitmeidkümneid miljoneid eurosid kahju on Eesti riigile suutnud tekitada. Läti leiab aga kindlasti võimaluse teda vähemalt sõnades tänada tehtud töö eest. Irw.
Sama toimub lennunduses, laevanduses, raudteetranspordis, energeetikas, transiidis, tervishoius, panganduses jne jne. Kahjud on Eesti riigile ja maksumaksjatele sadades ja sadades miljonites, aga edutamised ja premeerimised käivad täie hooga ning seda suuremalt, mida suuremat kahju on mingis sektoris suudetud tekitada.
Mõned esikahjurid on aga suudetud edutada Brüsselisse ja Luksemburgi üüratute palkade (20 000+ €) peale vaikselt tiksuma, selmet neid trellide taha saata.
<
2. november 2017, 23:27
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
a
ansip/ 3. november 2017, 04:30
on selle paskvilli autor
l
Lumememm/ 2. november 2017, 22:49
Oi naljaninad :)
Teete EL digi tippkohtumisi isesõitvate busside, iseõitsevate puudega ja kes teab veel millega...
Ise ei suuda inimese kõige tähtsamat dokumenti korralikult teha.
Kasutan ID kaarti töö pärast iga päev, aga kui Ratas ütleb, et:
"Eesti inimesed paanikas olema ei pea"
siis ma ei kuula ka soovitust minna ID kaarti uuendama PPA-sse NÄDALAVAHETUSEL.
Nädalavahetusel on mul puhkepäevad.
n
n**4logn/ 2. november 2017, 22:14
Kõik kes tahavad sertifikaate uuendada:
1) kirjutage endale otsa ette L0LL
2) pange endale pael kaela
o
OLGE RAHULIKUD!/ 2. november 2017, 22:27
KÕIK 760 000 inimest EI PEA PRAEGU ID-kaarte UUENDAMA! UUENDAMA peavad ainult NEED, kes KASUTAVAD IGA PÄEV digiallkirja või soovivad pangaülekandeid teha ( telekas eile olid arvud, vist oli sellisei inimesi AINULT 30 000 RINGIS!)
ÄRGE KÜTKE HÜSTEERIAT ÜLES!
a
Aga/ 2. november 2017, 22:39
pangaülekandeid teevad peaaegu kõik.Kuu algus,inimestel on vaja arved maksta.Tuleb siis linna sõita otse panka.Varsti kuulete uudist,et paljud töölised ei saanud palka kätte ,kuna ei saanud pangatoiminguid teha.
n
n**4logn / 2. november 2017, 23:03
pangaj.+tidel on rõõmupidu,
pangakontoris ühe pangaülekande tasu on 3,20€ eurot !!
( https://www.swedbank.ee/private/home/more/pricesrates?language=EST)
.
ja nende marketingiosakonna turundusgeeniused on nii rumalad et ei oska dünaamiliselt seda olukorda mainekampaaniaks-reklaamiks ära kasutada, et öelda, et *MEIE PANK HOOLIB, MEIE PANGAS* arvestades tekkinud olukorda keerukust mõistame MEIE seda ja tuleme riigile partnerina vastu ja et lähikuul aasta lõpuni on MEIL eraisikutele ülekandetasu pangas -40% hinnaga.
Absoluutne juhmus ja vaimuvaesus turundusgeeniuste poolt.
Aga teisest küljest, eks need turundajad siin on lihtsalt väikesed ülemused ja neil pole voli seda muuta, kauge rootsi onu otsustab ja rootsi onu üle otsustab j.+ :D
a
Aga / 4. november 2017, 05:04
praegu on alanud palgapäevad, pensionipäevad jms päevad. Neile järgnevad kohe igasuguste maksude maksmise päevad, siis peavad pangaülekanded võimalikud olema, mind ei huvita, kust see PPA võimsuse võtab, et kogu masinavärk kinni ei jookseks.
t
to OLGE RAHULIKUD!/ 4. november 2017, 16:05
oled vist osaline,sest muud sinult ei kuule kui,et OLGE RAHULIKUD.
Asi pole ju üldse uuendamises,vaid vigases süsteemis.
OLE RAHULIK.
i
ID/ 2. november 2017, 22:09
Keda või mida see valitsus valitseb?
2
22:09/ 2. november 2017, 22:29
Valitsus täidab LEPINGUT Ühtse Venemaaga! Kreml käsib õhutada hüsteeriat!
2
22.29/ 3. november 2017, 08:50
Keskerakonnal on koostööleping Putini parteiga Ühtne Venemaa.
s
see oli nüüd selline pauk, et.../ 2. november 2017, 21:59
ma mõtlesin, et mis juhtus, selgus, et üks eriik kukkus kokku. läinud. kõik. tühi koht.
2
21:59/ 2. november 2017, 22:29
Riik ei ole kokku kukkunud! Aga sinu AJU on küll KOKKU kukkunud!
ä
äi sa t0lake väsi,/ 4. november 2017, 16:09
Enne kiitsid ju THI-d ka,pidavat teine parim olema,sinu arvates muidugi.
m
2. november 2017, 21:53
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
2
21:53/ 2. november 2017, 22:31
SINUL EI OLE VAJA UUENDADA! SINA EI TEE PANGAÜLEKANDEID EGA DIGIALLKIRJU IGA PÄEV! VÕTA TABLETTE JA KOBI VOODISSE!

e
esimest/ 2. november 2017, 21:44
korda elus tunnen rõõmu vananemisest ja ka minu ID-kaart on kaitstud!
p
Polnud/ 2. november 2017, 21:42
uuendamisega mingeid probleeme,viie-kuue minutiga sai 2 ID-kaarti uuendatud,nii enda kui poja oma...ilmselt lihtsalt vedas.
s
2. november 2017, 21:53
see ei ole jutt ega midagi
t
2. november 2017, 22:27
tegin seda kella viie ajal mõttega,et palju inimesi lõpetavad tööpäeva ja ruttavad koju,ilmselt sellepärast õnnestuski,et inimesi oli vähem arvutite taga...
r
rainz/ 2. november 2017, 21:42
miks sellega ei tegeletud enne valimisi? uusi id sertifikaate ei saa võltsida??
r
rainzile, 21:42/ 2. november 2017, 22:32
Kas mingeid HALLUTSINATSIOONE veel liigub su peas kogu aeg...? Kohe mine arsti juurde!
e
enne e-valimisi pole tohtinud Reiwase/ 4. november 2017, 16:14
vägitegudestki rääkida,lasti ikka enne e-valimised lõppeda,rääkimata juba valimistest.
c
CCC/ 2. november 2017, 21:41
On ikka veidi jama küll, sest sertifikaadid suletakse, siis ei saa näiteks panka sellega enam ega digiallkirja anda. Kui aga uuendad, võib juhtuda, et mitmete teiste süsteemidega see uus sertifikaat ei ühildu. Meie asutuse IT osakond näiteks ütles, et ärge uuendage, sest siis meie enda süsteemidesse ei pääse ja tööd teha ei saa. No eks vali siis ise, kuhu tormad või mis teed. Uuendad iga hinna eest või siis mitte.
m
2. november 2017, 21:54
ma ei saa sellega nüüd ka panka enam. kuna see uuendamine ei läinud läbi, siis on seal mingi kala sees ja tuuga. panka ei saa. teised id kaardid samas arvutis töötavad.
h
hmm/ 2. november 2017, 22:14
mul sama jama, ei saa uute koodidega panka ega digiallkirja anda, 3-st 2 korda juba ütleb, et vale kood; helistasin PPA-sse ja öeldi, et tehku ma arvutile restart ja kui siis viimane kord ka öeldakse, et paroolid ei tööta, siis PUK koodi abil saab uued koodid endale tekitada. Ma pigem ei riski, enne kui see tohuvapohu raugeb. Kusjuures PPA väidab, et see on pigem erand, aga näib, et ei ole
a
Aga/ 2. november 2017, 21:37
mina pean oma kaarti uuendada saama!Kaduge välja sealt serveritest,on ju öeldud,et kõigepealt uuendavad tähtsad inimesed ja pärast muu mass.
a
an/ 2. november 2017, 21:35
Oot! Kuidas ma siis suuremaid arveid maksan? Koodikaardiga ei saa ju suuri arveid maksta.
m
maksa maksmise maksud ise kinni et maksta saaksid/ 2. november 2017, 23:38
Sõidad maalt linna ja lähed panka ja maksad ülekande teenustasuks 3,20€
m
Monty Python/ 2. november 2017, 21:34
Eric Idle - "Always Look On The Bright Side Of Life"
https://youtube.com/watch?v=SJUhlRoBL8M
;D
a
Aili Tler/ 2. november 2017, 21:31
Mul savi, lipake nüüd oma plastikjunnidega, normaalsel inimesel on pass, mitte mingi kaart.
l
lol/ 2. november 2017, 21:34
ID kaart on ju kohustuslik, pass reisitokument.
v
Väidavad, et on kohustuslik/ 2. november 2017, 21:46
Tegelikult ei ole- otsi mõni seadus, millega saaks ID kaardist keeldujat karistada.
Pole olemas, sest EU seadused on ülimad ja sellist kohustust ei sätesta.
Mul pole seda kaarti muide mitte kunagi olnud.
n
nh/ 2. november 2017, 21:42
ega kõik sularaha eest teenust paku kangi all!

k
Kui mina/ 2. november 2017, 21:26
kodanikuna pean seadust jälgima ja seda korrektselt täitma, siis peab seda ka riik tegema! Kui mina eksin, siis maksan selle eest...sain oma uue ID kaardi vähem kui aasta eest! Maksin, käisin mitmed korrad Politsei ja piirivalveametis..kandsin teatud kulud ja nüüd asun arvutama kulusid, millised meie riik mulle selle nn jama eest tekitas!?
s
sama siin/ 2. november 2017, 21:37
tegin uue kaardi ja seda veel aasta enne vana aegumist ja nüüd... täielik PORNO
s
samasiin/ 2. november 2017, 21:55
pole aastatki vana ja kõlbmatu plastikjunn..
digihääletamine ja häälte võltsimine ajas süsteemi pekki IRW
t
Tarts/ 2. november 2017, 21:21
Kindlasti prombleemne olukord, kuna mul eelmine nädal kordagi ei õnnestunud see uuendamise protsess... aga reedeõhtul peale kaheksat (kui enamus inimesi vist juba laua taga seapeki ja konjaki-viina taga või ööklubides vms) polnud mingit ülekoormust ja sain nii enda kui kahe teise kaaskondse kaardis uuendatud väga kiirelt ilma ühegi tõrketa... niiet siinkohal võib tähendada, et valisin õige aja... konjakit-viina ja seapekki nautisin nii selle uuendamise ajal kui ka peale seda... :P
o
Oota/ 2. november 2017, 21:43
mismoodi sa siis palju kaarte uuendasid?Äkki hääletasid valimistel ka mitme kaardiga.
M
A/ 2. november 2017, 21:16
Miks on Ligil 760 000 id-kaarti vaja?
n
Naer saalis/ 2. november 2017, 21:10
Pooltel siin kraaksujatest pole ilmselt id kaarti olemaski....
s
sellist Eestit me tahtsimegi/ 2. november 2017, 21:02
No ega polegi muud ütelda, et aitähh, Eesti!
m
maali/ 2. november 2017, 20:59
kui raske oli varem tulla selle peale, et luua eraldi kanal neile, kes (elutähtsate)l töökohtadel ID-kaarti igapäevaselt kautavad ?
p
puhas siqadus ju!/ 2. november 2017, 20:56
täna helistasin, järjekord on 2 tundi! ehk siis riigi süü, aga sina lähed ja istud ja ootad 2 tundi, sest pole piisavalt ametnikke, kes teenindaks!
k
Kuuuurija/ 3. november 2017, 08:55
Sa ju ei taha igapäevaselt kinni maksta veel suurema ametnikukarja kohvitamist, et eriolukorras oleks tagatud kiire teenindus?
i
Imestan,/ 4. november 2017, 05:18
et Tallinna suuruse linna kohta on ainult 2 PPA punkti avatud ja kui oli öeldud, et ka elamisload, tööload jms lähevad uuendamisele, siis pole ime, et sellised järjekorrad tekkivad.
m
Mobiil - id / 2. november 2017, 20:51
ID kaardi jama ei viitsi uuendada.i Mobiil - id ajanud siiani asju

p
Paul/ 2. november 2017, 20:40
Sellisel valitsusel pole ei tegu ega nägu.Mitte keegi,mitte kunagi millegi eest ei vastuta.Kõik on süüdimatud.
a
Ansip teab,kes tegi/ 4. november 2017, 16:20
tal Tartus oli vist mingi ITimees linnapeaks.Huvitav,millise teenuse eest.
o
On/ 2. november 2017, 20:39
Putikis, ititiiger suri ää???
e
Endine president Ilves/ 2. november 2017, 20:33
sai ju 200 000€ premiat Saksamaalt eesti E-riigi arendamise eest. Milles asi?
s
siinjuures tahaks teada/ 2. november 2017, 20:35
kas keegi vastutuse ka sellise jama eest võtab või on jälle kollektiivne vastutus, ehk siis vastutavad need kellede kaardid tühistatakse ?
m
Murka/ 2. november 2017, 20:39
vilgas E tegevus käib , aga tiigrikutsu ilmselt on tukkuma jäänud.
ü
ümbernurga eksporditoetus/ 2. november 2017, 22:33
Need kujuteldavad junnid mis ID plastkaardi peal on, need on saksa firma toodang.
n
nuia/ 2. november 2017, 20:30
haha suure kurtmise peale hakkas uuendama isegi, andis isegi uued pin, puk koodid peale mida tuli tavaline sõnum -> updating has failed, server is overloaded. mis on tõenäosus, et nüüd on vaja 100% politseiametisse minna ja automaatne uuendamine enam ei toimi?
n
Norman/ 2. november 2017, 20:56
Mitu päeva juba üritanud uuendada aga tulemus null. Kui nüüd tuleb tööajast minna, kas riik maksab saamata jäänud töötasu kinni!?
t
to norman/ 2. november 2017, 21:49
ole õnnelik, et saad töö ajast ära käia. näiteks enamus inimesi ei saa ja ei lasta, tööpäevad pikad ja nii peadki vist varsti uue id- kaardi tellima. aga- kes maksab??
r
Raul/ 2. november 2017, 20:57
Sama asi juhtus. Ja nüüd ei toimi ei uued ega vanad sertifikaadid. Uuesti uuendada ka ei lase. Ei tulnud mingit teadet ka, kuidas edasi toimida, lihtsalt ...overloaded ja thats it
j
Jajah/ 2. november 2017, 21:46
mul sama asi.Andis uued koodid ja siis oli kõik.Nüüd koode nii palju,et ei enam mis teha.
a
an/ 3. november 2017, 00:14
Mul juhtus ka sama asi,aga sain natuke kaugemale,kus pidin juba kinnitama uue pin 1,ja siis asi katkes.Nüüd saan sisse uue pin 1 hega.Kui sa saad sisse vana pinniga siis ei muutund sul midagi.Minul muutis see seda,et nüüd kehtib see uus serfikaat 12 novembrini.Helistasin ka 1777 id abi.Sealt öeldi,et saan oma asju tõesti ajada uute koodidega ,,ka pin 2 hega kuni 12 novembrini,kui uuendan enne 12 dat veelkord.siis saan jälle uued pinnid.
f
fputs("");/ 2. november 2017, 22:42
Aga mida tähendab eesti keeles
"updating has failed, server is overloaded"?
Miks peab inglise keelt oskama, et aru saada sellest uuendamise programmist?
Võib-olla minu esmane võõrkeel on hoopis vene keel, prantsuse keel?
Ja ka see ei puutu asja mis on minu esmane võõrkeel.
Riigi- ja asjaajamiskeel ON meil eesti keel.
Küsi miks riigi poolt peale sunnitav infosüsteem ei jaga infot kasutajale riigikeeles?
Miks rikutakse keeleseadust?
n
Nali kuubis/ 2. november 2017, 20:26
No mida, las häkivad ühe lahti, kui see võimalik on ja siis pange kõik kinni alles. Debiilne olukord, uuendada ei saa kasutada ka mitte, äitümm
m
mujal riikides käib ka kiire kinni panemine.../ 2. november 2017, 20:30
mitte üksnes Eestis. Slovakkias pandi kinni a 2,5 miljonit ID-kaarti.
m
Muigega/ 2. november 2017, 20:18
Ei ole ID-kaarti. Passist piisab.
m
muide, et sa teaksid/ 2. november 2017, 20:53
id-kaardi omamine on seadusega kohustuslik.
e
et sa teaksid/ 3. november 2017, 07:22
Ei ole kohustuslik. Ei ole minagi omanud kunagi id-kaarti, ega tule omama ;-)
v
va l!tsus/ 2. november 2017, 20:15
s
see ju ikka Ansipi oma,/ 4. november 2017, 16:24
pole mõtet seda bardakki praeguse kaela ajada.
n
nuia/ 2. november 2017, 20:14
kas viivised maksab Eesti riik kinni kui mingid maksed üle tähtaja lähevad sellest tingituna? kui mingi asi on kohustuslik, siis ma eeldan selle töötamist, ei saa öelda, et tehtke mobiilID mille eest makse mingile operaatorile tasu veel lisaks kui tahte teenuseid kasutada. ja need it vennad laseks täna lahti juba, me ei näinud ette et inimesed, kellel on mobiilid või kes aint kord kuus tavaliselt id kaarti kasutavad kohe uuendada tahtsid, kurb lihtsalt, et sellised lastakse arendama selist teenust :S

m
maakas/ 2. november 2017, 20:12
Milles probleem? Tundub et keeruline aga keerulisele on alati lihtne lahendus! Küsige seda minu käest! Probleemi lahendamiseks koguge kiiresti kokku nende andmed, kes seda ID kaarti tihti kasutavad ja selle uue tehnoloogiaga printeri abil saate ju neile enne 2014 oktoobrit kaardi välja printida. Kaart posti ja ongi kohal! Selline printer oli Tartus Ahhaa keskuses! Minge ruttu sinna, pärast pikk järjekord! Näete ise - mõistust on vaja! See on E- mõistus!
n
neid vanu kiipe pole ju.../ 2. november 2017, 20:32
mida selle kaardi peale liimida.
c
codename Tarakan/ 2. november 2017, 21:08
otsi kirp ja tee ise endale kirpkaart. Ehe käsitöö. Öko.
m
maakas/ 2. november 2017, 22:00
paljunda siis uut kiipi aga anna talle kriipimise ja höörumisega vana välimus!
n
nimi/ 2. november 2017, 20:11
Huvitav, kes selle jama kompenseerib? ID-kaarti taotledes maksad selle eest, kui tulem on jama, siis tahaks teada, kes selle jama kompenseerib?!
2
24 tundi puhkepausidega/ 2. november 2017, 20:18
Kes sertifikaadi uuendamiseks läinud kasutatud internetimahu kinni maksab?
e
ehh/ 2. november 2017, 21:51
kindlustusfirmad ka asja ette ei näinud...
t
Tublidus kuubis/ 2. november 2017, 20:10
Krdi haiged, tahavad talupoja arvutiga pakkuda konkurentsi googlele.
t
trrraaa/ 2. november 2017, 20:10
pruuniordurüütlid, tehke see kauguuendamine korda, krdl ajudeta mankid....
r
raiko/ 2. november 2017, 20:03
Põrsa kari.
Alles sai E-hääletada, ja nüüd on järski idio....di kaardi sulgemistega nii kiire.
Ise pole suutnud süsteemigi ülesse ehitada, mis suudab Sertide uuendamise vastu võtta. ?
f
fputs("i kyll");/ 2. november 2017, 20:03
02.11.2017, 12:59
Jüri Ratas ID-kaartidega seotud probleemidest: paanikaks pole põhjust!
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/juri-ratas-id-kaartidega-seotud-probleemidest-paanikaks-...
Valitsuse pressikonverentsil uuriti Jüri Rataselt, kas paanikaks on põhjust. "Ma arvan, et praegu on olulised signaalid, küsimustega peab tegelema," viitas ta murekohtadele. "Tahan PPA-d tunnustada, et nemad töötavad päris viimasel piiril. Küsimus pole inimressursis, vaid selles, kuidas on infotehnoloogilised võimalused, kas saame piisavalt kiiresti uuendada. Usun, et PPA on valmis lähiajal andma infot, kas kontorite lahtiolekuajad pikenevad," märkis ta ja lisas, et võib-olla ollakse näiteks nädalavahetusel kohal eri kaubanduskeskustes ."Eesti inimesed paanikas olema ei pea," toonitas Ratas.
d
digikongress/ 2. november 2017, 20:21
n
no miks te peatate/ 2. november 2017, 20:01
n
noh/ 2. november 2017, 20:40
aru ei saa või- e-riik lakkas olemast- kodanikud on seoses turvariskiga paljad, nagu kirikurotid!! Homsest alates saadab maksuamet teile E- kirju välja, et olete võlgu maksmata arevete tõttu ja seda teevad ka pangad- poole aasta pärast oled paljas nagu püksinööp ja supiköögi järjekorras- selle nimi on e- riigis elamise turvarisk!
Nädala pärast käi ja tõesta, et elad siin riigis ja otsi paberkandjal sünnitunnistust taga- palgatõendit, et tööl oled käinud pole mõtet taga otsidagi, sest seda lihtsalt pole, sest kogu infosüsteem on kokku kukkunud!
p
psihho/ 2. november 2017, 19:57

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee