143 kommentaari

  /   11:49, 6. nov 2017
see teeb järjekordselt Eestile häbi ja paska,miks see Antsip seal küll istub ja palka saab-vaja uurida
I
Inger Stanko  /   23:55, 3. nov 2017
ID -kaart tehtigi korda. Vähemalt tundub nii, et see viga mis tal enne oli on korras. Võttis ikka aega. Ma arvan et see jutt mis meile aeti, et murdmiseks on vaja suurt ressursi, on S jutt. Tegelikult oleks saanud suht kiiresti kaardi lahti. Aga selleks on vaja kaarti ennast.
J
Jüri Jürnas  /   20:10, 3. nov 2017
oh-oh,ID-pahavarast vaikimine aitas...ikkagi 7 kuud suutsime vaka all hoida,sai ka kohtunikele mainitud,et nad EKRE kaebust arutama ei hakkaks.Nüüd oleme ilusti pahavara abil volikogus enamuses,Moskva ka saatis tervitusi,samuti trump õnnitles läbi FSB Pihkva osakonna!Hea on vaadata tolgusekarja,kes juhmilt ootavad-vaatavad kuidas me 4 ööd-päeva enne valimisi hääli jaotasime netis.IH-IH-IHII
V
Vello.  /   09:25, 4. nov 2017
Sobiliku pahavaraga ID kaardi tellis siiski eelmine valitsus!
H
hea riik  /   13:03, 3. nov 2017
kes põhjustab niivõrd suuri probleeme oma rahvale. Niigi näed siin ellujäämisega kurja vaeva, nüüd veel see jama ka otsas. Ei ole kusagilt vabandust ka lugenud. Ja õige ka, et raha on makstud, järjekorras seistud. Ja mis nüüd siis veel?
H
Huvitav, et   /   12:31, 3. nov 2017
enne 2014. aasta 16. oktoobrit väljastatud kaarte turvarisk ei ohusta. kuid miks üldse mindi üle kehvemate kiipide peale? Kas sellest ei olnud mitte omal ajal juttu, et uus süsteem pole nii hea ku ivana, kuid ikka tehti oma järgi? Omal ajal kehtis id-kaart 10 aastat, nüüd vaid 5 aastat. Kuid ikka jamad.
A
ametnikule  /   12:22, 3. nov 2017
Inimesed pole siin küll milleski süüdi, et siis äkki lõpetaks oma vigade ajamise kodanike kaela!
E
eu  /   12:06, 3. nov 2017
Id-kaardi trikiga venitati valimiste lõpuni välja! Huvitav kokkusattumus!
Ka pole kuulnud, et keegi riigiametnikest oleks süüdi tunnistatud.
Kui id-kaardi kiip oli vigane/tagauksega, siis peaks tootja/müüja vastutama sellise rämpsu müügi eest Eesti Riigile!!! Pole kuulda olnud, et miskit trahvi id-kaardi tootjale oleks kavas teha?
Lõhnab selle järgi ,et reformipartei öökappi sai kilekott sulaga Šveitsi ettevõttelt - id-kaardi müüjalt.
N
Njahh  /   12:04, 3. nov 2017
Kaart ei jookse, ehk veab siis armastuses...
  /   13:14, 3. nov 2017
Sõida Malaisiasse.
V
Võta   /   13:19, 3. nov 2017
rõivaga kontakti, tema teab.
M
Mida Juku ei õpi- seda Juhan ei tea...  /   12:02, 3. nov 2017
A
auk jäeti  /   11:44, 3. nov 2017
sptetsiaalselt valmimistulemuste kallutamiseks
E
Eesti maine kahjustamine  /   11:43, 3. nov 2017
rahav raha kantimine halvasti tehtud töö eest
korruptsioon - tavaline tänase päeva märksõna ja asi läheb aina hullemaks
I
inimestele tulebki  /   11:08, 3. nov 2017
kaua ja kannatlikult selgitada kui on midagi öelda, inimesed ei ole süüdi kui Sa seda ei taha või ei oska teha.
S
Skeptik   /   10:44, 3. nov 2017
Olen küll progressi poolt, kuid kõike uut ei kipu ka kohe pimesi 100% usaldama . Räägitagu mida tahes, virtuaalsus on siiski abstraktne nähtus, kuid väga konkreetsete tagajärgedega reaalsuses... Kui süsteem töötab , võib selle kiiruse ja mugavusega kiiresti harjuda , kuid apsakate korral...väljub asi täiesti kontrolli alt. Hirmsalt promotakse ka sularahavaba elu. Laske käia ! ID-kaart on kasutmiskõlbmatu, seda va kõlisevat ka sukasääres pole- leiba ka ei osta. Imedki käppa ja või oma e-edust edasi soiguda. Hirmus bläkk nii ehk naa, et selline jama just eesistumise ajal ilmsiks tuli.
  /   10:40, 3. nov 2017
seoses kõige selle jamaga on ka e-valimised muutunud täielikuks farsiks!
  /   13:15, 3. nov 2017
Lõpuks see tuli ilmavalgele. Ja konkreetselt.
S
salliv tolerast  /   10:34, 3. nov 2017
Kui süsteem on nii nilets, et ei suuda suuremat hulka kaarte teenindada ja lisaks ei pea kõike kaarte uuendama, siis MIKS te ei ole ehitanud võimaluse, et uuendada saavad ainult need, kes seda peavad tegema ja teised ei saaks praegu uuendada? Miks te ei tee asju mõistlikult ja miks te nimetate inimesi ollideks, sest nad ei saa aru, et kõik ei pea kaarte uuendama? Te olete ise ollid!
I
info jagamine my a$$  /   11:10, 3. nov 2017
Täiesti nõus. Tooksin lisaks välja, et on veel 18000 id kaarti, mida ei saagi tehnilistel põhjustel uuendada- kusjuures see on väljaandmise aja järgi kontrollitav. AGA puudub info selle kohta, millisest perioodist käib jutt. Samuti ei kontrollita seda perioodi ID kaardi uuendamise käigus, mistõttu pahaaimamatu kodanik saab alles keset uuendamist et see on võimatu (krt teab mis põhjusel) ja pöördugu ta PPA esindusse. ID kaart on aga kasutuskõlbmatuks muudetud.
K
Kuidas on RIik raha investeerinud !  /   10:28, 3. nov 2017
see oleks huvitav teada. Serverid ei saa olla nii haavatavad, nagu nad praegu välja näevad !
Meie riik on haavatav , sest e-riik pole õigel ajal tehnikasse investeerinud. Ja inimestele aetakse häma !
  /   12:08, 3. nov 2017
Maksuameti serverid ei pidanud kah algusaastatel koormusele vastu ja maksudeklaratsioonide esitamine oli aeganõudev. Nüüd töötavad ladusalt.
u oleks RIK-i ka pädevamaid ametnikke vaja, kes oskaksid tekkivaid probleeme jooksvalt ja kiiresti lahendada ja tõesti tekib küsimus, miks pole õigeaegselt serveritesse invensteeritud.
C
Chh  /   10:25, 3. nov 2017
Pornhube’i lehte kylastab päevas väidetavalt 8,7 miljonit (!) inimest ja teie ei suuda ära katta 1miljonit id kaardi kasutajat ilma, et teie systeem kokku jookseks.
K
Kasutajaid  /   10:37, 3. nov 2017
on isegi vast kuni 200 tuhat...
M
maakas  /   11:25, 3. nov 2017
Ja palju külastajaid on iga päev E-bay lehtedel, ilmselt mitmeid miljoneid. Lehed töötavad, inimesed ostavad ja kõik toimib. Siin nagu mingi paskale läinud lehmakook, mis sabaalt karjamaale plärtsatas ja laiali lendas....
E
ei  /   09:58, 3. nov 2017
e-riigipööre, nüüd võtab keskerakond enamus e-hääled.
  /   09:52, 3. nov 2017
Ajakirjanduses keerati kah kõva paanika kokku ja kõik tormasid üheaegselt oma sertifikaate uuendama. Tulemus: serverid ei pidanud koormusele vastu, ja jama missugune. Paljud sõbrad ütlesid, et nemad kah uuendasid sertifikaadid ära (kes kontoris, kes internetis). Samas tuli välja, et nad ei kasutagi üldse oma id-kaarti e-teenuste jaoks. Neil poole id-kaardi lugejatki... Kuid vähemalt sertifikaadid on uuendatud!
.
...  /   10:16, 3. nov 2017
Täiesti õige ja selles ei ole süüdi need konkreetsed inimesed, vaid esiteks riik ise, et nad ei suutnud kohe alguses alustada kommunikatsiooni sõnadega, et enamusel pole praegu vaja midagi teha, vaid selle asemel ütlesid, minge kõik ruttu uuendama, varsti tühistame ära. Siis keskmine it-kauge inimene ongi paanikas, eriti veel kui sealsamas on artiklid pealkirjaga "idkaardi tragöödia" jms.
P
Pealiskaudsus ja asjatundmatus  /   10:32, 3. nov 2017
Kas seda serverite ülekoormust siis prognoosida ei osatud?
Nüüd on ju kapitalism, kus toimitakse vastavalt nõudlusele!
B
bürokraatia  /   12:13, 3. nov 2017
kui tahad servereid juurde osta, siis seaduse järgi tuleb esmalt välja kuulutada riigihange. Siis tulevad pakkumised, millest selgub, et servereid ei saagi kohe kätte, vaid need on ettetellimisega. Kuid vahepeal on selgunud, et keegi on hange võitja vaidlustanud, ja hange venib aina pikemaks ja pikemaks. Uusi servereid pole aga ikka. Muidugi võib küsida, et miks serverite mahtu juba varasemalt pole ette nähtud. Kuid eks siis ei olnud jälle rahasid eraldada. Nokk kinni, saba lahti.
B
Buratiino  /   09:51, 3. nov 2017
Usun meie peaministrit, muretsemiseks ei olevat põhjust? Lihtsalt mingi väike segadus, noh nagu seal Buratino lugudes ähel maal toimus?
N
Nipik  /   09:49, 3. nov 2017
ID-kaart ja e-teenused on imehead asjad! Mina ei kujuta enam elu ette, kui see süsteem kinni panna. Mingid pankade koodkaardid jm selline jama, et isegi panka leti taha asju ajama minna - tundub võimatu! Praegune viga seisneb hüsteeria õhutamises: kõik mutikesed ja taadikesed, kes sertifikaatidest halligi ei tea ega neid ei vaja, tormavad teeninduspunktidesse uuendama. Teine häda on tehnilise teeninduse üksustega: kui sertide protsessis on 4 osapoolt, siis peab olema tagatud neis kõigis üksustes 24h teenindus, et kõikide serverid töötaksid. Järelevalve peab töötama 24h kriitilisel perioodil, et tõrke korral koheselt restart teha. Küll see kiire aeg peatselt mööda saab!
A
aga  /   10:08, 3. nov 2017
kõik mutikesed ja ätikesed peavadki serte uuendama. Nemad ju meil kõige arvukamad e-valimistel osalejad. Eriti hooldekodude asukad.
E
ega  /   10:17, 3. nov 2017
Enne märtsi ei tule ühtegi valimist, neil on aega uuendada küll...
N
Nipik  /   10:31, 3. nov 2017
See ongi e-hääletuse ainus õige probleem: protsess pole füüsilises mõttes turvaline ega kontrollitav. Häkkimine-käkkimine pole üldse põhiküsimus. Samas jätaks praegusel juhul suur osa noorematest inimestest üldse valimata, kui seda e-teel teha ei saaks. Hooldekodude teema on küll problemaatiline, taoliste küsimustega peaks tegelema ja jälgima kaitsepolitsei.
V
vanainimene  /   10:26, 3. nov 2017
Mäletan, kui olin 17 ja me itsitasime bussis. Üks vanem naine ütles, et nad arvavad, et jäävad igavesti nooreks.
Mina kasutan kaarti maksmiseks - ühistule, internetipoodidele ja raha ülekandmiseks järeltulijatele. Vahel on vaja seda digiallkirja andmiseks. Ise ei oska, nooremad aitavad. Minust vanem abikaasa oskab ka.
Inimesed ei jagune tänapäeval vanuse järgi, vaid selle järgi, mida ta oskab või ei oska - arvutit, autojuhtimist, võõrkeelt jne.
N
Nipik  /   10:34, 3. nov 2017
Võib ju ka nii olla, aga väga paljudel juhtudel on see lihtne paanika...
K
Kes tu lellist tunnistust annab ?  /   09:38, 3. nov 2017
Kui valitsust juhib mees kes veel eile rääkis üht juttu ja täna lausa vastupidist , siis siin ei pane rahvast enam miski asi imestama. Kui just et homme hakkab uuenenud Keskerakond rääkima sellest,
kuidas lähipäevil kukub Kuu Maale.
N
Njahh  /   09:32, 3. nov 2017
Hakkame inimesi eristama kaardi vajaduste järgi. Sina võid uuendada, aga sina hoia ennast kaugemale, jobu sihuke. Alles räägiti, et seaduse ees olevat kõik kodanikud võrdsed, aga paistab, et mõned on siiski võrdsemad. Orientatsioonist ei hakka rääkimagi...
L
lõpeta ommeti ?  /   09:40, 3. nov 2017
Võta arvesse, et uuenenud Keskerakond teab lahendusi ja just tema ainukesena hoolib.
M
matsu  /   09:48, 3. nov 2017
Mis sa virised, loomulikult on keegi eelistatud, arstid on kõigi inimeste jaoks ja sinu vigin näitab, et las pealegi mõned surevad, sinul peab ikka sama kiire olema, kui nendel, kellest sõltuvad teised.
M
miks peaks kõik võrdsed olema?  /   10:18, 3. nov 2017
Aga miks ei peaks? Loogiline, et inimene, kes oma töös idkaarti igapäevasel kasutab, peabki olema eelistatum võrreldes sellega, kes kasutab idkaarti kord aastas tulude deklareerimiseks või sellega, kes idkaardi serte nagunii ühtegi korda kasutanud ei ole!
A
Aga  /   14:02, 3. nov 2017
kaardi hind on kõigil võrdne! Ära jahu! Kui makstud, olgu ka teenus!
S
seega on nädalapäevad tagasi  /   09:19, 3. nov 2017
toimunud e-hääletus turvariskide tõttu ikkagi õigustühine!!
Headaega e-riigi maine, headaega it-mull ja tiiger.
E
e- laiskloom  /   09:40, 3. nov 2017
E-tiigrist on saanud e-laiskloom! Nõrk
M
matsu  /   09:50, 3. nov 2017
E-hääletus on ammu läbi, mingit riski ei olnud ja olematu risk ei realiseerunud. Sinu ekre lihtsalt kaotas valimised.
J
ja kust sa seda tead, et riske polnud  /   10:58, 3. nov 2017
Kas usud Jüri jutukesi ?
E
eu  /   11:40, 3. nov 2017
Ole nüüd matsu, id-kaarditrikki venitati lihtsalt niikaua, et valmistel reformipartei võidu võtaks. Mis ka niimoodi läks. Vanadekodudest said "õiged" parteid vajalikud e-hääled. Lisaks valimisserveri "hangumine"/tagaukse kasutamine tõi "õige"partei taas võimule.
L
loe  /   09:50, 3. nov 2017
mida kirjutatakse. Turvarisk on selles, et kui su kaart jääb sulgemata, siis pahavara kasutades võib keegi teine minna sinu pangakontole. Vbl jah töötasid ref-id pahavara välja valimistulemuste võltsimiseks. Naerukoht. Mina hääletasin ID-ga (vana ja turvalisega) ja REF-i. Seega minu tulemust ei olnud võimalik võltsida. Olen siiski kaartide sulgemise pärast tige, aga põhjus on hoopis selles, et pass ja kaart vahetati vaid kolm nädalat tagasi ringi ja kui küsisin, et kas saab vahetada ainult passi, sest minu vana ID oli turvaline (oleks kestnud 17.nov.), siis vastati, et ei saa. Kui pangamaksed hilinevad nii palju, et neilt hakatakse intressi nõudma, siis oleks otstarbekas riik kohtusse kaevata, sest ID-d pole suutnud uuendada.
PPA ja riigi tegemata töö on selles, et alates turvariski ilmnemisest uuendati sadu ID-kaarte, mille kasutustähtaeg ei olnud läbi ja mis olid samas ka turvalised. Selle peale oleks pidanud mõtlema, aga tundub, et mõtlemisvõimelisi tegelasi enam eriti palju ametkondadesse ei ole jäänud. On ainult kuulekad käsutäitjad.
K
kui su kaart jääb sulgemata   /   11:00, 3. nov 2017
siis võib keegi teine sinu, eest ükstama kõik kellele sinu häälekese kinkida .
V
vada vada  /   11:01, 3. nov 2017
hääletamise riskidest rääkida siin ei tohi
H
hääletamine   /   18:57, 3. nov 2017
ammu läbi.
  /   09:11, 3. nov 2017
Haapsalus on nt reedeti migratsiooniamet kinni üldse :D:D:D ja server on eilsest saadik maas! Palju õnne tolakari
M
Mõtlik  /   09:17, 3. nov 2017
uuenenud Keskerakonna juht Ratas rääkis paar nädalakest tagasi, et E -riik toimib ja pole hullu midagi. Kas mehepoeg siis valetas rahvale ?
  /   09:39, 3. nov 2017
Ei ole vahet, kes eesotsas on ja räägib. Seni kuni ei tehta seaduseid neile endile, ei panda vastutama oma tegude ja ütlemiste eest, ei muutu midagi. Ratas võib rääkida, aga kõik on alguse saanud juba varem-igaühel neist oma osa seal.
A
arvad tõesti nii  /   11:02, 3. nov 2017
et pole vahet millest Riigi peaminister räägib. Kas räägib rahvale tõtt või suisa valetab rahvale?
E
Elu nagu seebikas  /   09:07, 3. nov 2017
Iga mull ükskord lõhkeb .
M
Maamiis  /   08:53, 3. nov 2017
Lahendus oleks kui riik kaotaks mobiilID teenustasu või siis tehku koodikaarti limiit normaalseks.Praeguse 200 euriga ei saa ju maksegi maksta!
T
Tee omale  /   09:52, 3. nov 2017
Smart ID
L
liuxfc  /   08:48, 3. nov 2017
Inimesed on ise süüdi ja vastutajat ka pole? Selline tunne, et kui riigi poolt tuleb veel üks kena ÄMBER, siis peab kodinad kokku korjama ja häbi pärast ära sõitma. Kas on üks asi ka, mida suurel tasandil riik korralikult oskab ajada? Üks jama teise otsa nagu mingi alustav pisike ettevõte, kel pole proffessionaalseid töötajaid, vaid mingid isehakanud spetsialistid. Jutt on küll kena ümmargune mull, aga tegusid taga pole. Usaldus on 0. Lihtsalt on mingid asjad, mis peaks toimima tõrgeteta, et säiliks mingigi lugupidamine... Kala mädaneb peast või kuidas see ütlus oli? Eesti riik on nagu paljud meie ettevõtted, kus töötajad tunnevad, et ettevõtet ei osata juhtida...
N
no ära muterse  /   09:24, 3. nov 2017
Uuenenud keskerakond taastab rahva usalduse ja siis läheme koos edasi rikaste riikide esikolmikusse.
K
Koonud kinni!  /   08:30, 3. nov 2017
Nende arvates on inimestel "tagajalad". Pangu oma koonud kinni!
M
mina  /   08:20, 3. nov 2017
Kõige selle loo valguses hakkab lihtsalt paha....
M
Muki  /   07:24, 3. nov 2017
Ametnikud ei saa , ja ole tänase päevani aru saanud, et info jagamine on olnud üli nõrk. See et kodulehel on kõik kirjas ei ole lahendus. Peaks olema teles ja raadios lühike ja konkreetne infoklipp. Telest ja raadiost tulev info on meedia poolt hägustatud. Räägitakse , ja räägitakse aga ajakirjanik keerab märkamatud tavainimese jaoks segaseks. kas tõesti on raske lasta eetrisse ilma ajakirjanike kommentaaride ja küsimusteta lühike tegevusjuhend?
N
nimi  /   10:23, 3. nov 2017
Jah, tehku üks selge tabel kastikesta ja nooltega ja esimese asjana näidaku alati seda.
Midagi:
1. Kas su idkaart on välja antud enne okt 2014?
2. Kas sul on mobiilid?
3. Kas sa oled kunagi kasutanud pin1 parooli, et idkaardiga kuskile sisse logida?
4. Kas sa oled kasutanud pin1 parooli viimase aasta, kuu, päeva jooksul?
5. Kas sa tead kindlat põhjust, miks sul on oma idkaarti elektrooniliselt vaja vältimatult kasutada järgmise nädala jooksul?
See, kes vastab ei kahele esimesele ei ja jah kolmele viimasele, mingu uuendama. Teised ärgu tehku midagi.
Pole nii raske ju?
R
rs  /   06:33, 3. nov 2017
Sellist strateegia on silmadel valus lugeda...
N
n**4logn  /   04:11, 3. nov 2017
Kõik kes tahavad sertifikaate uuendada:
1) kirjutage endale otsa ette L0LL
2) pange endale pael kaela
T
Tubli töö!  /   02:26, 3. nov 2017
Loodetavasti see Klaid Mägi saab ikka suure jõulpreemia. Tore, et kiiret pole uuendamisega, aga homsest kaotavad ID-kaardid kehtivuse. Kas ta ise teab üldse seda?
H
hmm  /   10:24, 3. nov 2017
Nii ja mis siis? Mida sul täpselt on vaja homme või järgmise nädala jooksul selle idkaardiga teha, mille tegemata jätmine maailma lõpuga võrdub?
T
tõele näkku vaadates  /   02:24, 3. nov 2017
Kohe-kohe on ilmumumas korraldus suurte jõulupreemiate maksmiseks ID-kaardi gurudele, ministritele ja kõigile asjaga seotuile. Tundub nagu Eesti riiki valitseksid sabotöörid ja diversandid, et mida enam suudab keegi riiki kahjustada, seda suuremat preemiat saab.
Kindel võib olla ka Ossi premeerimises, et ta mitmeidkümneid miljoneid eurosid kahju on Eesti riigile suutnud tekitada. Läti leiab aga kindlasti võimaluse teda vähemalt sõnades tänada tehtud töö eest. Irw.
Sama toimub lennunduses, laevanduses, raudteetranspordis, energeetikas, transiidis, tervishoius, panganduses jne jne. Kahjud on Eesti riigile ja maksumaksjatele sadades ja sadades miljonites, aga edutamised ja premeerimised käivad täie hooga ning seda suuremalt, mida suuremat kahju on mingis sektoris suudetud tekitada.
Mõned esikahjurid on aga suudetud edutada Brüsselisse ja Luksemburgi üüratute palkade (20 000+ €) peale vaikselt tiksuma, selmet neid trellide taha saata.
N
no mida selle peale õelda  /   09:26, 3. nov 2017
vast ehk seda, et kerge , nii kerge on olla !
O
Otse loomulikult  /   09:48, 3. nov 2017
kopsakas preemia ka Taavile Eesti majanduse arendamise eest Malaisias naise kabistamise näol ning kelmide olematu kontori avamise eest. Esimest sündmust kajastas ka välismeedia. Samuti preemia EAS le püramiidskeemile heakskiitmise, kaasaaitamise ning toetamise eest.
  /   02:02, 3. nov 2017
Kohe on ilmumumas korraldus suurte jõulupreemiate maksmiseks IDnkaa
I
ise oma nupuvõttest selili  /   02:00, 3. nov 2017
Lihtne tõde on see, et üks miljoniline rahvas ei saa kuidagi olla targem kui 7 miljardit inimest ning neid õpetada, et kuidas oma e-elu korraldada.
K
küsimus  /   01:52, 3. nov 2017
Kas keegi selle jama pärast nüüd jalajälje tagumiku peale ka saab?
T
Tubli töö  /   01:57, 3. nov 2017
Jõulupreemiat saavad.
L
loodame  /   09:44, 3. nov 2017
et tulemustasud ,mis on vähemalt kuue kohalised ei jää sellest kõigest hoolimata tulemata. Tehtud on ju oi,oi kui palju ja meie "imed" on viidud ju maailmakaardile ,kust maailma paljud riigid lausa õppimas käivad !
M
Mägile  /   00:38, 3. nov 2017
Suurim süü on sinusugustel, antud juhul rahva infosulus hoidmisega.
A
asi tõsine  /   23:28, 2. nov 2017
Mehed piltidel hoiavad käsi nii nagu palvetaks või paluks andeks.
A
Aigar  /   23:25, 2. nov 2017
Tule taevas appi! Inimesed ise süüdi. Palgake endale mingi kommunikatsiooni inimene, kes suudaks normaalsel kujul infot edastada ja hoolitseda ka selle eest, et see info ka eri kanalites inimesteni jõuaks. Igal ühel on olemas email isikukood@eesti.ee. Kas sinna on tulnud teavitust, mida, millal ja kuidas teha? Ei, ümmargune null. Riik ei suhtle oma kodanikega. Kogu info tuleb ainult ajakirjandusest, et täna tehke nii, homme tehke hoopis nii ja ülehomme ärge tehke üldse midagi. Kus on Urve Palo, kes peaks hoolitsema selle eest, et õiged inimesed infot jagaks? ID-kaardi süsteem on minu silmis kaotanud igasuguse maine, sest selle süsteemi taga on käpardid.
S
süüdi jah  /   08:31, 3. nov 2017
Inimesed on süüdi selles, et tõusid tagajalgadele.
K
ka tänases  /   09:57, 3. nov 2017
neti Postimehes on nupp - ID kaardid kaotavad kehtivuse homme õhtust. Kuupäev puudub. Aga kui ma alles täna sattusin seda teksti esimest korda lugema, siis minu jaoks homme algab laupäeva õhtust. Seegi on lausa norm, et avaldatud info juures puudub selle avaldamise kuupäev. Võiks ju olla.
S
Siil  /   22:54, 2. nov 2017
siilidele on selge, et seda vana kiipi ei vahetata, vaid minnakse, nn turvaaugust mööda, seega on oht siiski ka uuesti auku sattuda, aga meie riigijuhid on nagu ära nõiutud , et räägivad nüüd veel tugevamast ID keskonnast. Selle asjaga on ühel pool, sellisel kujul asi ei toimi ega saagi toimima, sest pidevalt joostakse võidu häkkeritega, kes paraku on ka taibukad poisid ja meie loll rahvas jääme ikka kaotajateks, kuna kellelegi on oma e riigiga kekutamine tähtsam kui rahva lollitamine.
J
Juku  /   22:47, 2. nov 2017
Sain Internet Exploreriga täna serdid uuendatud
S
Sertide  /   23:03, 2. nov 2017
uuendamiseks pole ju veebilehitsejat tarvis.
T
tšapai  /   23:31, 2. nov 2017
noh IE-ga oskab igayks, aga mina tegin uued serdid Exelis valmis
E
ehh  /   09:52, 3. nov 2017
Ma uuendasin pastakaga :D
K
kell 12:34:56  /   22:32, 2. nov 2017
seega ligi poolel eestil pannakse virtuaalteenused sunniviisiliselt kinni, kelledest paljud saavad sulgemisest vb alles haldusvahendi vahendusel teada.
L
linnamees  /   22:32, 2. nov 2017
Ma ei saa aru, kus on infotehnoloogiaminister Urve Palo? Alles ta rääkis pressikonverentsil kui turvaline kõik ID kaardiga seotu on aga nüüd on vait kui kult rukkis.
  /   22:50, 2. nov 2017
paljud kes sellise turvalisuse kaitseks ambrasuurile tormasid, on vait nagu kuldid rukkis.
T
Ta  /   23:04, 2. nov 2017
ju lubas ak saates kandlele,et kõik om kõrran.
D
delirium tremens  /   13:46, 4. nov 2017
Ministrite asi on käia aupaistes kumamas ning jamadega tegelemine jäetakse alama astme seltskonnale. Poliitilise mainekogumise esimesi algtõdesid ju...
O
olgem ausad  /   22:32, 2. nov 2017
kiiruga klopsiti e-hääli kokku ja see viis süsteemi rivist välja.
T
tõde  /   22:28, 2. nov 2017
muidugi on turvarisk otsene ja kasvava ohuga, kui meedias sellest pidevalt pasundatakse - ega küberpätid ju samuti internetita arvutit kasuta!
P
paras kammajaa  /   22:18, 2. nov 2017
miks kodanik peab serte ise uuendama? riik võiks ju lihtsalt ise asendada vanad serdid uutega!
E
ebaturvalised  /   10:00, 3. nov 2017
kaardid uutega, kullake. Mis see maksab? Serte uuendab igaüks ise, iseküss, kas see kaardid turvaliseks muudab, või jääb ikka mõni viga sisse.
M
Marx  /   22:10, 2. nov 2017
It riik my ass, las need nii nimetatud it spetsialiatid käivad sinnasamusesse koos oma id kaartide pideva uuendamisega
6
6899  /   21:57, 2. nov 2017
pidin riigilõivu tasuma ja eeldan,et riik uuendab minu eest!
M
miks  /   21:41, 2. nov 2017
mina pean midagi,mille eest makstud uuendama?...
miskrdi kaup see selline on?...
tahan raha tagasi ja siis uuendan!
S
salliv tolerast  /   21:33, 2. nov 2017
Rõivas ütles ju kohe, mis tuleb, piisab kõigest uuendamisest ja ongi kõik. Nüüd kõik uuendavadki. Kas Rõivas võis natuke valesti ennast väljendada? Ja kuidas on valimistulemuste legitiimsusega? Tulevad uued valimised?
A
Aga  /   21:54, 2. nov 2017
minul tuli kiri,et ei tohi kaarti enne uuenduse lõppu välja võtta kaardilugejast.Kaua seda ootama peab?Tahaks arvuti kinni panna ,varsti vaja magama minna.Ei saaju uuendada niimoodi.
V
valimised toimusid   /   21:18, 2. nov 2017
kaartidega mis olid juba siis tuksis...ausad valimised?
A
Arvan  /   21:15, 2. nov 2017
... kui saekaatrimees eksiks , oleks ta sõrmedest ilma ...
S
sssss  /   21:03, 2. nov 2017
Aga kõrget palka on need IT harakad meistrid küsima
M
maali  /   20:32, 2. nov 2017
ikka paras jama küll, kui täna rahu olukorras ei suudeta tagada tuhandete inimeste üheaegset suhtlust riigi ja sertifitseerimissüsteemiga. Mis siis saab, kui ümberringi kärgatavad plahvatused, elektrivarustus on pisteline ja vaenlasel on õnnestunud süsteemi häkkida ? kui tekkib vajadus kiiresti muuta juurdepääsuvõimalusi elutähtsatele süstemidele või virtuaalsetele säästudele ? on meil vajalik varuplaan ja ressurss olemas ?
H
hyperthreading p00  /   03:54, 3. nov 2017
Et mis siis või kui seda clani p0wnitakse ja ei saa enam spawnist välja spawncampi tõttu?
Siis isand Mägi äkki koos oma claniga
floodib global chatis "this map sucks" ja ütleb "fck this sht, i go to sleep" ja siis ragequittib?
:D
J
Juuli  /   05:52, 3. nov 2017
Tegin juba enne valimisi SEBi konto tühjaks, vähemalt on matuseraha päästetud.
S
salliv tolerast  /   20:21, 2. nov 2017
Aga kas valimistulemused on ikka õiged jah?
M
Muigega  /   20:43, 2. nov 2017
Ära nüüd riigisaladust välja too!
@
@ muigega  /   22:21, 2. nov 2017
päeva parim kommentaar :D
M
Mittesalliv  /   20:46, 2. nov 2017
On, on!
T
Tõnu  /   20:07, 2. nov 2017
Eks tuleb nüüd maailma saja mõjuvõimsamate naiste punti valitud K. K.-l asi korda teha. Ta ju pidada Eesti digirevolutsiooni vaikselt juhtima!
J
Ja  /   20:17, 2. nov 2017
Sa usud iga väljamaa leheneegri juttu, kes ise ka teemat ei valda?
N
nüüd on siis inimesed ise süüdi,  /   19:55, 2. nov 2017
no anna armu! kas siis ei teadnud, et kõik tormavad? pank saadab kogu aeg teateid, ajakirjanduses kõlab, et ruttu ruttu uuendama ja nüüd on puuks, rahvas süüdi!
K
kolm päeva sai täis  /   19:52, 2. nov 2017
ja süsteem ikka maas. ei mingit lahendust.
ainus lahendus, vastukäivad laused võeti maha.
enne oli ikka eriti koomiline, et ei saa uuendada proovi uuesti ja teine ütles, et uuendamine käib.
räige ämber.
ria või pria või lia või mis iganes, ämber ämber kolinal.
M
mari  /   21:15, 2. nov 2017
pole need vastukäivad laused kusagile kadunud, oksele ajab juba see jant, arved jäävad tasumata, viivised hakkavad tiksuma....
  /   21:51, 2. nov 2017
mul kadusid pärast seda ära, kui id kaardi tarkvara ennast uuendada tahtis. see vägisi uuendamine toimub pidevalt. aga süsteemi ikka tööle ei saa.
J
jüri marile  /   10:27, 3. nov 2017
Täna vana idkaart veel töötab. Äkki oleks aeg püsikorraldused sõlmida ja arved ära maksta vingumise asemel!
p.s. Arved on enamsti kuu lõpu tähtajaga, nii et maksmiseks aega küll.
M
mari  /   13:43, 3. nov 2017
Tead, jüri, eile 23:30 sain uuendatud nagu naksti :)) vinguda ju hea mõnikord :D
M
Mina.  /   19:47, 2. nov 2017
Ma olen id kaardi eest maksnud raha nagu iga teise toote eest ning soovin töötavat toodet. Reaalselt on minu julgeolek ohtu seatud, kuna keegi saab põhimõtteliselt esineda minuna. Ja kujutad sa ette, et id kaardi omamine on ka veel kohustuslik öeldi mulle riigiasutuses, kui esitasin isikuttõendava dokumendi nõudmisel juhiloa, sest idkaart oli viimased 2 aastat kehtetu. Seejärel ähvardas ametnik, et vaadake, et te veel trahvi ei saa!! Aga mul ei olegi vaja ja ma ei tahagi seda id kaarti omada, kas te sellest saate aru? Millal ükskord keegi vastutama hakkab?!??
N
Nissugust trahvi?  /   12:00, 3. nov 2017
Kuna EV-s kehtestatud ID-kaardi omamise nõue on ülimuslike EU nõuete kohaselt õigustühine, siis pole ka sanktsioone, millistega kedagi karistada.
Taas suur häma EV ametnike poolt.
N
nh  /   19:44, 2. nov 2017
See jama peaks nagu riigipoolne, aga mitte kodaniku probleem olema-miks ID kaartide omanikke nüüd peedistatakse, kes peavad jooksma keel vesti peal!
See hullem, kui veneaegne rahareform!- vähe sellest, et rahast ilma jääd, homme avastad, et kodu ka pole enam oma ja tuleb välja kolida- ainult laenumakse on jäänud!
T
tahan teada  /   19:43, 2. nov 2017
Milline minister võtab poliitilise vastutuse ja astub tagasi?
N
näiteks ulve maru võiks võtta  /   19:51, 2. nov 2017
ta selline äge naine.
K
külamees  /   12:10, 3. nov 2017
Siin ei ole kahtlustki: vastutuse peab võtma nii ID jama kui viimase miili jamaeest Urve Palo!
P
Pensionàr  /   19:40, 2. nov 2017
Nii vahva ju! Suudlased leitud. Tavainimesed on suudi, et RIA "targad" ei oska màngida arvutimànge. Votke koogist moned riistad ja politsei opetab.
S
sertifikaat  /   19:40, 2. nov 2017
väga ropp sõna.
8
89989  /   22:25, 2. nov 2017
lD-kaart ehk lDiootsust tõendav dokument.
S
salliv tolerast  /   19:34, 2. nov 2017
Väga hea suhtumine ju, kuidas te ollid aru ei saa, et süsteem jookseb ju kokku! Ei saa aru kuidas inimene saab nii oll olla! Kõik ju teavad, mis järjekorras keegi peaks oma kaarti uuendama, et süsteem kokku ei jookseks, aga te olete nii ollid!
A
Aga  /   19:29, 2. nov 2017
Eks siis makske pool palka tagasi, töö juu lohakas ja avalikult tunnistatud.
N
nägin oma silmaga  /   19:29, 2. nov 2017
kuidas ühe digiallkirja juures vahetusid päeva jooksul kolmel erineval korral selle juures olevad paberid.. ja asendusid aina uue sisuga dokumentidega. Paraku vastati mulle isegi prokuratuurist, et keiser ei saa paljas olla, keisril on uued rõivad!
  /   22:15, 2. nov 2017
nägid sa jee:)
N
nuia  /   19:25, 2. nov 2017
oleks siis kasvõi numbri järgi ära jaganud kaardid kes millal uuendada saab aga ei, laseme mitusada tuhat inimest pommitama korraga servereid
  /   19:53, 2. nov 2017
jagamine või järjekorda panemine on kõrgem pilotaaž. selle peale ometi ei tule.
J
Ja nii ta kokku kukkuski  /   19:25, 2. nov 2017
E-riik Eesti võtab nüüd kasutusele kivitahvlid ja koopajoonised, ID kaardi võib aga pista sinna, kus päike ei paista.
V
valitsus  /   19:25, 2. nov 2017
koodikaart on saatanast
K
Kurt Tumm  /   19:16, 2. nov 2017
Kuidas sai kohus tunnistada e-valimised seaduslikuks kui turvaaugud lekkisid?Kas mitte kohus ei peaks igat viga otsima ja selle siis keelama kui on väiksemgi võimalus seda rikkuda?
A
Aga ütle  /   19:18, 2. nov 2017
ükski asi, mis on Eestis inimlik?
  /   19:54, 2. nov 2017
eestis on ebainimlikkus inimlik asi.
K
kurt ja tumm  /   19:21, 2. nov 2017
Pabervalimised tuleb keelata, sest nende võltsimiseks on suur võimalus.
K
kohus ise korrigeerib ka oma kuritegusi e. pehmelt öeldes vigu  /   19:30, 2. nov 2017
läbi nende turvamata aukude
M
muide,  /   19:50, 2. nov 2017
ma arvan,et Kartaago ,vabandust, e-valimised tuleb keelata!
I
IRW  /   10:05, 3. nov 2017
Kas e-vaalimisi oli raskem mõjutada ja arvad, et selle pärast kaotasidki?