Krimi

Kohus mõistis õigeks 3 alaealiselt seksi ostnud meest (20)

Marvel Riik, 2. november 2017, 18:20
Kohtuistung toimus Harju maakohtu Liivalaia kohtumajas. ARNO SAAR
Harju maakohus mõistis täna kinniste uste taga süüdi 2 meest, kes alaealiselt seksi ostsid. Samal kohtuistungil mõistis kohus aga 3 meest õigeks.

„Prokuratuur oli kohtu alla andnud kokku 5 meest, kellest kolme süüdistati alaealiselt seksi ostmises ning kahte inimkaubanduses ja alaealiselt seksi ostmises. Kohus mõistis õigeks kolm alaealiselt seksi ostmises süüdistatud meest ning süüdi kaks inimkaubanduses ja alaealiselt seksi ostmises süüdistatud meest,“ kommenteeris riigiprokuratuuri pressinõunik Kaarel Kallas Harju maakohtu otsuse resolutiivosa. „Resolutiivosa tähendab seda, et kohus annab teada, kas mõista süüdistatavad õigeks või süüdi ning süüdimõistva otsuse korral teeb kohus teatavaks ka karistuse. Resolutiivosa ei sisalda kohtu põhjendust otsusele, mistõttu prokuratuur plaanib esitada apellatsiooniteate. Pärast apellatsiooniteate tegemist teeb kohus teatavaks ka otsuse põhjendused ja pärast nendega tutvumist otsustab prokuratuur juba edasised sammud.“

Süüdimõistetud meestele määrati liitkaristusena 4 ja 5 aastat vangistust, millest esimesed 6 kuud kuuluvad kohesele kandmisele. Ülejäänud tuleb neil ära kanda tingimisi 5-aastase katseajaga. Lisaks tuleb neil mõlemal tasuda 1175 euro ulatuses menetluskulusid.

Kohtu all olnud mehi pole varasemalt karistatud.

20 KOMMENTAARI

K
??? 3. november 2017, 14:30
Kas vaba turumajanduse põhimõtteks polegi siis vaba turg? Pakkumine ning nõudmine. Ostmine ning müümine.
a
Andu. 3. november 2017, 12:23
Ma küll ei tea mis see on, aga KOHTUNIKKUDEL pidavat olema sisemine veendumus, mille põhjal otsuseid tehakse.
Loe kõiki (20)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee