Keskerakond on astunud rohelisi Tallinna linnavalitsusse kampa võttes sammu, mille peale poleks ka kõige fantaasiaküllasema mõttelennuga analüütikud tulnud ja mis on ka pretsedenditu ka maailma mastaabis. Kuna roheliste erakond jäi 2,4 protsendi häältega kaugele künnise taha ega oma volikogus ühtegi kohta, siis ei ole ülinapi ülekaaluga Keskerakonnal neist volikogus kriitilisematel hetkedel mingit abi loota.

See aga tähendab omakorda, et keegi volikogus esindatud jõududest toetaks vajalikul hetkel Keskerakonda. Millegipärast levib arvamus, et sellist toetusteenust hakkab neile pakkuma EKRE. Rohelistega koalitsiooni sõlmimine kindlasti ei suurenda usaldust Keskerakonna ja nende Toompea koostööpartnerite vahel.  

On hinnangute asi, kas rohelised saavad olema võimuteerulli varjavaks viigileheks (nagu arvas sots Rainer Vakra), hakkavad Keskerakonna vargusi ilusaks tegema (nagu arvas endine roheline Marek Strandberg) või on lihtsalt puudliks. Kindlasti hakkab ainus roheline abilinnapea oma tegemistega rohkelt tähelepanu tõmbama, võimaldades Keskerakonnal segamatult omi asju ajada. Panna roheliste esindaja abilinnapeaks Reidi tee ehituse alal oleks Keskerakonna poolt geniaalselt küüniline käik.

Rohelisema elukeskkonna vastu poleks enamikul meist ilmselt midagi, kuid praeguses kontekstis ei tundu Keskerakonna samm kuigi siiras. Rohelised oleksid aruandekohustuslikud ainult Keskerakonna ees. Tülikaks muutumise korral oleks neist lahtisaamine sama lihtne kui sotside minemalöömine võimuliidu väikese venna kohalt 2013.aastal.

Vaadates aga rohelistest põhimõtetest kubisevat Tallinna koalitsioonilepet, on see kõik liiga ilus, et olla tõsi. Vaevalt oskasid pealinlased loota, et Tallinn viiakse pestitsiidivabade linnade kaardile või et linnahall hakkab tulevikus toimima taastuvelektri abil. Valimisdebati ajal kanepi tarvitamise poolt välja astunud rohelistele võib abilinnapea koht avada rohelise tee sellegi ideega tegelemiseks.

Jaga artiklit

9 kommentaari

R
Risto Tanner  /   20:47, 3. nov 2017
Ma pole küll Keskerakonna valija, aga pean au andma värske täieõigusliku linnapea poliitilisele osavusele. Vastuseis teoksil olevale Reidi tee projektile on nüüd ilmselt murtud kosmeetiliste järeleandmiste hinnaga mõne puukese osas, vastu on aga pakutud uduseid lubadusi kaugemaks tulevikuks, mida pole raske täidetuks lugeda nagunii millalgi tehtavate tööde näitel. Heakord ei kao ju linnast kuhugi ja midagi selles liinis ka nagunii tehakse. Oleks ju vägagi teretulnud, kui mõni üsna diletantne "haljastaja" siin linnas roheliste abiga asjatundlikuma spetsialistiga asendataks. Ehk saab siis ka Lasnamäe Pae park oma "rjabina"-alleedele mõne eestimaise kasekese seltsiks.
T
Tõnu  /   12:52, 3. nov 2017
Taas kord rumal ja ässitav juhtkiri! Üleriigilise levikuga ajaleht võiks siiski ringi vaadata kogu Eestis, kuidas pärast valimisi koalitsioone moodustatakse, kes kampa võetakse, kes välja lüüakse, mitte ainult Keskerakonna ründamisega tegelda. Mis mõttes peaks koalitsioon ühes omavalitsuses rohelistega halvendama Keskerakonna ja tema praeguste partnerite suhteid Toompeal? Vaadake ühtlasi, kui mitmes kohas on need partnerid koalitsiooni teinud nt Reformierakonnaga - kas see pole siis seesama? Kui Keskerakond Tallinnas võimu ei jaga, on hala lahti, kui jagab, pole asi jälle õige! Rohelist mõttelaadi toetasid ju rohkemal või vähemal määral kõik teisedki erakonnad - kui see nüüd linna valitsemises väljundi saab, mis selles siis halba on? Ajalehe asi oleks tõepoolest rohkem informeerida ja vähem ärapanemisega tegelda. Tahate aga viimast, pange ajaleht kinni ja minge ära poliitikasse.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis