Eesti uudised

Izmailova: Bänd Neoonrohelised mõtleb juba uuele laulule

ÕHTULEHE VIDEO | Kas Züleyxa Izmailova oleks valmis ka abilinnapeana puu otsa ronima, et seda saemehe eest kaitsta? (63)

Geidi Raud | Video: Stanislav Moškov, 2. november 2017 13:35
Foto: Stanislav Moškov
Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas ja Erakonna Eestimaa Rohelised esimees Züleyxa Izmailova kirjutasid täna Tallinna botaanikaaias alla koalitsioonilepingule. Izmailova kinnitas, et tema on valmis võtma erakonna esinaisena vastutuse ning asuma Tallinna abilinnapea kohale. 

Züleyxa Izmailova tunnistab Õhtulehele, et mingis mõttes saavad Rohelised koalitsioonis tõesti olema vaid Keskerakonna käepikenduseks. "Seda võib vaadata nii üht- kui teistpidi. Loomulikult mingis mõttes see nii on. Aga Keskerakond on valmis Tallinnas muudatusi läbi viima ja nad tahavad värskemat vaadet linna elule. Meil on seda pakkuda."

Tänavusest valimiskampaania virrvarrist jääb kindlasti meelde Eestimaa Roheliste bändi Neoonrohelised lugu "Kapten Zuzu", mille süžees peaks  Züleyxa Izmailova kehastatav Kapten Zuzu päästma lendoravad ja aitama "taime legaliseerida". 

Izmailova kinnitab, et Neoonrohelisi ei loodud vaid valimiskampaaniaks. "Meil  on enda bändiga kindlad plaanid ja me tegutseme edasi! See ei olnud ainult ühekordne projekt. Juba mõtlemegi järgmise loo peale," räägib ta ja lisab naerdes, et Eesti Laulul nad ei osale. 

Ka ütleb Roheliste juht, et ta on ka abilinnapea ametikohal valmis puu kaitsmiseks sinna otsa ronima. "Kui tõesti puu oleks mulle väga armas ja seda tahetaks maha võtta minu kodu eest, siis ma oleksin valmis puu otsa ronima ja seda kaitsma. Jah, ka abilinnapeana."

Vaata pikemat intervjuud Õhtulehe videost!

Samal teemal

03.10.2017
ÕL VIDEO | „KES SEE ON?“ ehk kuidas volinikud „Kapten Zuzut“ ei tea
02.10.2017
Roheliste juht Züleyxa Izmailova: roniksin ka abilinnapeana puu otsa!
02.10.2017
Politoloog: Keskerakonnaga ühteheitmine aitab rohelisi ka riigikogu valimistel
02.10.2017
Taavi Rõivas: Keskerakonna ja Roheliste jõudude vahekord on 40:0