3
fotot

Eestis viidi läbi küsitlus, mille kohaselt on 23 protsendil eestlastest telefonis materjali, mida nad oma lähikondsete eest varjavad ning 18 protsenti on oma kaaslase telefonis nuhkinud.

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul näitab uuring, et nii varjamisväärset materjali omavad kui ka nuhkimisega tegelevad kõige enam noored naised. “Siinkohal vastab stereotüüp tõele, et naised on uudishimulikumad,” ütles Seliov.

Uuringu kohaselt oli varjamisväärset materjali 19 protsendi meeste ja 26 protsendi naiste telefonides. Eestlastest ja venelastest soovisid oma telefoni sisu peita vastavalt 21 ja 28 protsenti. Vanusegruppidest on kõige enam, 53 protsendil varjata 16–24-aastastel noortel. 25–34-aastastest on telefonis valgustkartvat materjali 33 protsendil.Kõige aktiivsemalt luuravad noored

Kaaslase telefonis on nuhkinud kümme protsenti meestest ja 26 protsenti naistest. Kõige aktiivsemad luurajad on samuti noored – 36 protsenti 16–24-aastastest ning 32 protsenti 25–34-aastatest piilub loata võõrasse telefoni.

Seliovi sõnul võib koduste spioonide osakaal reaalsuses ka kõrgem olla, sest inimesed ei taha seda tunnistada ja pigem mõtlevad, et “korra lihtsalt vaatasin”.  „Seaduse järgi on see illegaalne jälitustegevus.

Inimesed teevad selle ise ka väga lihtsaks, sest 38 protsenti uuringule vastanutest ei lukusta oma telefoni ekraani,” lisas Seliov.

Jaga artiklit

12 kommentaari

  /   12:52, 2. nov 2017
Kui politsei uurima hakkab mehe äriasju siis eeldatakse küll, et naine peab teadma tema sissetulekute suurust, sissetulekute allikaid aga ka kõiki suhteid jne. Mida te siis õigupoolest tahate? Niisama ei räägita enam ammu isegi abikaasale selliseid asju. Teine variant on üldse mitte kooselu alustada, vastutad ainult oma tegemiste eest.
L
Leningraadi maantee tagant  /   12:15, 2. nov 2017
Nuhivad igatsorti n@rilised. Oravad ja EKRO-idid.

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis