2
fotot

Kuna pealtnägijate filmitud videod teisipäevastest sündmustest Tallinnas Vabaduse väljakul on meedias kõigile vaatamiseks, on liikvele läinud mitmeid erinevaid tõlgendusi, kuidas politsei nugadega ründaja kahjutuks tegi. Politsei lükkab need teooriad aga ümber. 

Üks rahvasuus liikuv versioon on, et politseinik tegi õhku ühe hoiatuslasu ning ülejäänud kaks lasku lasi ta juba noamehe suunas, kuid need läksid mööda ning seetõttu pidi sekkuma tema paarimees. Ka usuvad mõned, et politseiniku kolmas lask tabas noameest, misjärel ta maha kukkus ning neljanda lasu tegi paarimees maaslamajale selga.

Põhja prefekt Kristian Jaani märgib, et politseinikud ja prokuratuur alles selgitavad, mis Vabaduse väljakul täpselt juhtus, kuid kirjeldatud versioonid lükkab ta ümber. "Hetkel teame, et üks Vabaduse väljakule jõudnud patrullpolitseinikest käskis mehel noad maha visata. Politseinik kordas mitu korda käsklust, kuid mees neid ei täitnud. Nugadega mees sööstis teda relvaga sihtinud korrakaitsja suunas ja asus teda ründama," räägib Jaani.

(Erakogu)

"Politseinik taganes ning tegi õhku kolm hoiatuslasku. Seejärel sekkus paarimees, kes järgnes, kui oli politseisõidukist kilbi võtnud. Korrakaitsja heitis kilbi käest, kui ründaja jooksis teise politseiniku suunas ning sooritas pärast paarimehe hoiatuslaske ühe lasu mehe rindkeresse," selgitab Jaani ning lisab, et rohkem laske ei sooritatud.

Jaani sõnul kinnitavad seda infot ka lahkamistulemused – meest tabas ülekehasse üks kuul. Ka ütleb ta, et kriminalistid rekonstrueerisid hoiatuslasud ning nende laskesektorisse hooneid ei jäänud.

Jaga artiklit

203 kommentaari

1
12  /   19:16, 3. nov 2017
Eestlased ühed huvitavad vennikesed. Kahe noaga kesklinnas kõndiv mees lastakse maha, "oioi, nii ei tohi, oleks pidanud silitama paitama". Paar pagulast tuleb eestisse - "ei taha neid verdijaid siia, vaata mis mujal toimub".
N
No   /   19:01, 3. nov 2017
miljoon kommi, mida hädaldate ?
Politsei poole norm inime ei jookse külmrelvadega ja jutul lõpp.
Kui jooksis siis tuli see, mis tulema pidi ja jutul lõpp.
Hädaldage edasi heaolu t,ohmanid.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis