Jüri Ratas, Taavi AasFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Kristin Aasma 1. november 2017 20:47
Täna otsustas Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu kinnitada erakonna esimehe Jüri Ratase ettepanekul kandidaadid linnapea, linnavolikogu esimehe ja aseesimehe ning Keskerakonna volikogu fraktsiooni juhtkonna kohtadele. 

Nõukogu kinnitas Tallinna Linnavolikogu esimehe ja Keskerakonna volikogu fraktsiooni juhi kandidaadiks Mihhail Kõlvarti. Jüri Ratase sõnul on Mihhail Kõlvart Tallinna Linnavalitsuses paistnud silma oma töökuse ja tasakaalukusega, mida tunnustasid ka linnaelanikud, kes andsid talle valimistel väga tugeva mandaadi. 

Linnapeakandidaadiks nimetas Keskerakonna Tallinna nõukogu Taavi Aasa, kelle puhul tõi Ratas välja aastatepikkuse töö linnaelanike heaks abilinnapea ning tegevlinnapeana. Tema tulemuslikku tööd näitavad ka mitmed rahulolu-uuringud, milles tallinlased hindavad pealinna elukeskkonda väga kõrgelt. 

Volikogu aseesimehe kandidaadiks nimetati varasemalt Keskerakonna volikogu fraktsiooni juhtinud kogenud poliitik Toivo Tootsen. 

Lisaks toetas Tallinna Nõukogu ettepanekut valida Tallinna Linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimeeste kohale Toivo Tootsen, Margarita Tšernogorova, Leonid Mihhailov ja Tiit Terik.