Kui mu laps käis esimeses klassis, tuli tema klassivend kooli, kaasas suur lauanuga. Ohtlik terariist võeti lapse käest muidugi ära. Keegi ei hakanud poisikest tulistama. Olukord lahendati tookord inimlikult: ravida, mitte tappa! Seekord realiseerus Vabaduse väljakul aga kurbmäng, kus komakoht nihkus teisale: ravida mitte, tappa!

Paljasjalgne silmanähtavalt ebastabiilne mees, kaks nuga käes, südalinnas politseinike poole liikumas. Kahtlemata tuleb see ohtlik olukord lõpetada. Ent miks politseinik teda seepärast rindu tulistas, surmavalt haavates? Ehk saanuks olukorra lahendada ka inimlikumalt: lüüa mees oimetuks või tulistada jalga, panna käed raudu ja anda arstide hoole alla.

Tibake turgutamist ja ehk saanukski 33aastane mees päris terveks. Või siis oleks negatiivsema stsenaariumi korral veetnud oma edasise elu napoleoni ja einsteini seltsis rohelise plangu taga. 

Jaga artiklit

76 kommentaari

M
Mingi  /   16:00, 2. nov 2017
Õhtulehe tibinast ajakirjanik on spetsialist politseitöö asjus, äkki tuleks siis arvuti tagant välja ja elaks natuke reaalses maailmas!?
K
kreet  /   10:28, 2. nov 2017
Päriselt saab keegi pidada heaks lahenduseks võimalust "veeta oma edasine elu napoleoni ja einsteini seltsis rohelise plangu taga"? Ma olen täiesti kindel, et kui inimene täie mõistuse juures olles saaks kuidagiviisi oma tulevikku ette näha (seda siis, et katus lootusetult sõitma hakkab) ja tal oleks võimalus ise valida, kas surra või elada seal plangu taga, siis ta valiks esimese võimaluse.

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis