Eesti uudised

ABIKS SOHVRITELE: tänasest alustab tööd liiklusjuhtimiskeskus (6)

Toimetas Denes Kattago, 1. november 2017, 15:11
Foto: Teet Malsroos
Tänasest, 1. novembrist alustab maanteeametis tööd liiklusjuhtimiskeskus, mis hakkab tegelema maanteealase teabe haldamise ja liiklusjuhtimisvõimekuse suurendamisega maanteedel.

„Liiklusjuhtimiskeskuse eesmärgiks on anda liiklejatele operatiivset teavet riigiteede sõiduolude muutuste kohta ning hakata juhtima liiklust muutuva teabega liiklusmärkide abil. Lõppeesmärgiks on suurendada liiklejate ohutust ja vähendada liiklejate ajakulu,“ sõnas liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa.

Tema sõnul kuulub liiklusjuhtimiskeskuse ülesannete hulka liikluspiirangute ja sõiduolude info kogumine, nende avalikustamine portaalis Tark Tee ning olulisemate liikluspiirangute kohta info edastamine meediaväljaannetesse. Lisaks tegeleb LJK eriveoste ja massipiirangute lubade väljastamisega.

Järgmisel aastal lisanduvad projekt Smart E67 raames rajatavate muutuva teabega märkide juhtimine, samuti liiklust jälgivate videokaamerate ning muude liikluskorraldusvahendite operatiivne juhtimine.

LJK haldab ka teekasutustasude süsteemi, mis rakendub alates 1. jaanuarist 2018.

Maanteeinfokeskus lõpetab oma töö senisel kujul ning teeinfo telefoni 1510 teenust pakub tänasest häirekeskus, mis võtab liiklejatelt vastu infot võimalike takistuste kohta teedel ning korraldab liiklusõnnetuste jmt info edastamise avalikkusele.

Liiklejatele ei too infotelefoni teenusepakkuja vahetus kaasa muudatusi.

Samal teemal

21. detsember 2017, 09:53
Tallinna–Ikla maanteel testitakse nutikaid liiklusmärke
1. november 2017, 12:33
TALVINE OHUTU SÕIT: üksnes soolast ja liivast jääb väheseks
1. november 2017, 10:05
FOTOD | Libeda tee tõttu kaotas auto juhitavuse ja põrkas vastu teepiiret
1. november 2017, 07:57
OHTLIK! Bussis kinnitab turvavöö vaid iga teine reisija

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee