Maanteeametis toimunud talvise teehoolduse pressikonverentsil tõdesid nii amet kui teehooldajad ühiselt, et turvaline liiklemine talvistel teedel on kõigi ühine vastutus. Teehooldajad panevad liiklejatele südamele olla lume tulekuks valmis ja liigelda vastutustundlikult. 

Eesti keskkonnateenused Lääne piirkonnajuhi Jaan Viljase sõnul oli möödnud nädalal teehooldajatel hea võimalus talveks valmisolekut testida.

“Olime lume tulekuks valmis juba septembris, kui täiendasime oma nn talvevarusid. Täna on meie ladudes 3200 tonni soola, 200 tonni graniitkillustikku ja 1500 tonni peenliiva. Viljandi maakonna riigiteede heaks töötab talvisel ajal 32 erinevat masinat ja talvehooldusesse panustavad ligi 30 töötajat,” loetles Viljas.

Siiski paneb teehoolduse korraldaja viljandimaalastele südamele olla ka liiklejana talveks valmis. “Hea meel oli möödunud nädalal kuulda, et varajase lume tulekul jätsid mitmed autoomanikud oma suverehvidega masinad lumesaju möödumist ootama. Talv toob meile teistsugused teeolud ja see nõuab meilt liiklejatena samuti teistmoodi käitumist,” rääkis Viljas.

Ta lisas, et inimeste teadlikkust ja vastutustundlikku käitumist saamegi kujundada koostöös erinevate osapooltega, nagu näiteks maanteeamet, politsei ja teehooldajad. 

Manteeameti Lääne regiooni hooldevaldkonna juhi Hannes Vaidla sõnul on amet rahul piirkonna teehooldajaga ning loodab, et ka liiklejad ise pööravad tähelepanu ohutule käitumisele. Lisaks soovitab ta liiklejatel enne teele asumist tutvuda teeoludega veebilehel tarktee.ee.

Jaga artiklit

2 kommentaari

L
liiv  /   15:50, 1. nov 2017
RB aitab välja ,RB annab tiivad,võtke raha RB-EV Valitsus garanteerib
X
XXX  /   13:20, 1. nov 2017
Tuleb valida õige sõdukiirus ja mingit hullikest pole mõtet mängida.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis