
Washington Post kirjutab, et arvestades naiste olukorda Saudi Araabias tundub mõnede kriitikute meelest robot Sophiale kodakonsuse andmine iroonilisena. Naise koopia, tehisintellekt, omab nüüd rohkem õigusi kui pärisnaised.
Kui Sophia reporteritega rääkis, ei olnud ta pea kaetud ega polnud tal ka meessoost saatjat - mõlemad asjad on Saudi Araabia seaduste järgi keelatud.
Tekkis ka küsimus, kas tehisintellekt võttis omaks islamiusu? Kodakonsust saab saab selles riigis taotleda vaid moslem. Mittemoslemi perekonnad võivad riigis elada ja töötada põlvkondade viisi ilma kodakonsust saamata. Ka saudi naiste lapsed, kui nende isa on välismaalane, ei saa kodakonsust.
Muide, Sophialt küsiti ka seda, kas inimesed peaksid tehisintellekti ja robotite mässu pärast muret tundma. Seda küsitakse Sophialt sageli. Ta vastas: „Ma üritan olla empaatiline robot. Ma tahan oma tehislikku mõistust kasutada selleks, et aidata inimestel paremat elu elada. Ma annan endast parima, et maailm oleks elamiseks parem koht.“ Intervjueerija küsis selle peale, et kas just mitte täpselt sellist vastust ei annakski üks maailmavallutaja-robot oma tuleviku orjadele?
Sophia vastas, et vaadaku vähem filme.
Kommentaarid (8)