Eesti uudised

Hanno Pevkur: politsei otsustav käitumine on Euroopa linnade sündmuste taustal mõistetav (138)

Toimetas Kristin Aasma, 31. oktoober 2017, 18:52
Hanno Pevkur Martin Ahven
Endine siseminister Hanno Pevkur toetab politsei käitumist täna Tallinna südalinnas juhtunud traagilises sündmusteahelas, mille lõpptulemusena tulistas politsei vaimse häirega inimese surnuks. "Politsei käitus otsustavalt ja kiiresti, mis on Euroopa linnades viimastel aastatel aset leidnud sündmuste taustal mõistetav ja näitab meie politsei head ettevalmistust," kirjutas Pevkur oma Facebooki lehel lisades, et sellega "peab arvestama, kui ei alluta politsei korraldusele" ja "rünnatakse politseid".

"Tänane tulistamisega lõppenud intsident on kahtlemata raske ja traagiline kõigi osaliste jaoks. Politsei käitus otsustavalt ja kiiresti, mis on Euroopa linnades viimastel aastatel aset leidnud sündmuste taustal mõistetav ja näitab meie politsei head ettevalmistust. Samas on kahetsusväärne, et inimene hukkus. See on kõrge, kuid paratamatu hind, millega peab arvestama, kui ei alluta politsei korraldustele ja lisaks kõigele, rünnatakse politseid. Sellise teoga pannakse ohtu mitte ainult end, vaid kahjustatakse meie kõigi turvatunnet.

Kindlasti tehakse politseis ka sellest juhtumist, nagu alati, omad järeldused, millest tulevikus õppida. Olen kindel, et tänane on üliraske politseinikule, kes pidi langetama otsuse tulistada inimese pihta, mille tagajärjel inimene suri. Loodan, et ta leiab nii oma kolleegide kui Eesti ühiskonna poolt piisavalt toetust juhtunust üle saada ja meie riiki edasi teenida. Kaastunne hukkunu omastele."

Samal teemal

31. oktoober 2017, 18:20
K-komando looja: politsei tegevus ründaja kahjutuks tegemisel oli õige
31. oktoober 2017, 17:36
Doktor Jüri Ennet: haige on haige, aga midagi läks väga viltu
31. oktoober 2017, 16:35
Aeg: politseile taserite andmine tuleb uuesti päevakorda tõsta
31. oktoober 2017, 15:29
VIDEO | Politsei selgitab, miks kasutati noamehe peatamiseks tulirelva

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee