17 kommentaari

H
haiguste raviga  /   21:53, 2. nov 2017
ei kaasne keeldu oma nõrgemaid geene edasi anda, seepärast järjest hullemaks läheb..
N
N  /   17:43, 1. nov 2017
Kuidas saab üks meditsiiniteaduste doktor nii nõdrakat juttu rääkida,ilma oma sõnade eest vastutamata.Sel juhul isehakanud doktor või kinni makstud,et sellist juttu ajab.
O
Oschinofsky toetuseks  /   14:16, 1. nov 2017
Meil Daugavpisa sepoos magusat ei tarbita. Ikka kesvam@rjukest - Aldarise Zelta ja Pimpa.
R
Ravi LSD ja ravikanep avalikku myykki !!!!!!  /   14:14, 1. nov 2017
See oleks probleemi lahendus, kui haige saaks osta kaubakeskusest vajaliku koguse ravinarkot. Teises osakonnast saaks kohe osta ka paar suuremat lauanuga, millega vehkima asuda.
T
Tase  /   13:35, 1. nov 2017
On ikka nahaalsus autoril. Kuna tema diabeetikuna ei saa suhkruga tooteid tarbida siis tuleks need kõik täiendavalt maksustada ja kohe kõvasti. Las teised maksavad siis taskud tühjaks ja ehk talle sealt maksudest ka midagi täiendavalt pudeneb. Ühes on tal õigus, paljud asjad on geenide poolt määratud ja tema tausta vaadates tuleb see ka ilmekalt välja.
J
Jüri  /   11:27, 1. nov 2017
Võiks autori juttu hinna ja tarbimise sõltuvusest isegi uskuda, kui müüa oleks igas kaubaklassis ainult ühe hinnaga tooted. Aga suhkru hinnad poes erinevad kordades, samuti igasugused suhkrut sisaldavate toodete hinnad. Kui keegi nüüd tõesti hinna tõusu tõttu valib seni ostetud toote asemel suhteliselt odavama (vähemkvaliteetse?) toote, kas tõesti see on tervisele parem? Kindlasti on see parem riigikassale, kelle huve paistab autor esindavat.
M
Miks  /   10:27, 1. nov 2017
Miks on diabeedihaigeid nüüd rohkem? Ilmselt sellepärast, et omal ajal talupoegadel insuliini polnud ja suhkruhaiged lihtsalt surid, üleüldiselt oli suremus suurem. Selle loogika jägi polegi ju diabeedikuid rohkem, lihtsalt nüüd on neil võimalik elada selle haigusega ning saada vajalikku ravi.
  /   08:06, 1. nov 2017
Häbi peaks sel pensionäril olema siin riigi ees koogutada. Olen eluaeg korralikult makse maksnud ja ei ole kordagi haige olnud. Nüüd kuuekümnesena sain ka mina diabeedidiagnoosi. Ja siis? Kui kallid need diabeediravimid siis on, mille eest pean riigi ees koogutama? Maksan siiani ise makse ja need ravimid ei ole kallid võrreldes paljude muude ravimitega. Ja kuidas üks arst üldse saab öelda, et diabeet on seotud magusasöömisega? Jeerum
I
Indrek2  /   21:19, 31. okt 2017
Ma oleks isegi suhkrumaksu poolt aga ainult juhul kui maksustataks ka kõik muu keemia mida magustamiseks kasutatakse võrdväärselt (magususe ekvivalendi alusel näiteks). Muidu on peagi keemiakombinaat igas pudelis.
A
Ants Tutt ants.tutt@gmail.com  /   18:38, 31. okt 2017
Hinges on mul sügavalt kahju, et kunagi nii hea pediaater, ajab sellist omakasupüüdlikku (!?) jama.
Dr. A. Levin teab suurepäraselt, et diabeedi (tüüp 2) tekkimine ei ole ainult suhkru tarbimisest.
Kahju. Aga edu talle oma äri ajamisel.
Lugupidamisega.
D
diabeed  /   21:46, 31. okt 2017
Olen täiesti sinuga nõus .,et diabeet ei ole ainult suhkru tarbimisest....Kahjuks kõik toidut on kemikaale täis ja sööme sisse.... Kuna olen suhkruhaige ja ei tarbi magusat otseses mõtes...Igas söögis on teatud kogus kõike seda, mis meid tabab ...
J
Jauram  /   18:29, 31. okt 2017
Kas peab hakkama tegelema suhkrupeedi kasvatusega ....!?
No nii lolli iba ikka ühe ,,teadlase" suust kuulda on liig mis liig ! Tegele oma suhkruhaigustega ja jäta teised rahule ... ! Sel sossinovskil on muud hädad, isa-ema tööõnnetus, pooleks sellesamuse ... pissiga pooleks tehtud....!
N
N  /   17:38, 1. nov 2017
Jauram,paganama hästi öeldud.
N
Narr  /   18:27, 31. okt 2017
Ühest küljest väidab Levin, et diabeet on geneetiline haigus. Kuid siis jätab selle sinnapaika. Geneetised vead kanduvad edasi ja vōimenduvad kui mōlemal vanemal on soodumus olemas. Seetōttu on ka aina enam inimesi kellel on geneetiline soodumus olemas. Suhkrumaks on aga täislollus. Maksustada tuleks igasugu kuntlikud suhkruasendajad ja muud kahlased ebavajalikud lisandid, samuti keskkonnaohtlikud taimemürgid.
K
Ka teadja  /   18:11, 31. okt 2017
Diabeet pole seotud suhkru tarbimisega,ikka aspartaam ja muud magustajad on süüdi.Kaalium ja vanaadium on mineraalid,mis aitavad diabeedist vabaks.Nende kahe mineraali puudus soodustab diabeeti.
S
see  /   17:37, 31. okt 2017
magusamaks on ikka riigi rahakoti täitmiseks mitte tervise säästmiseks.
A
Aru ma ei saa  /   17:29, 31. okt 2017
Et kui olen suhkruhaige ja ei saa tarbida magusat, siis teistele maks selga. Et kui olen vegan, siis soovitan liha maksustada. Vanadusnõtrus ei ole voorus.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis