Eesti uudised

Mees suri haiglas

FOTOD JA VIDEO | Vabaduse väljakul tulistas politsei nugadega vehkinud meest, mees suri haiglas (206)

Õhtuleht.ee, 31. oktoober 2017 13:31
Kella 11.20 ajal tulistas Tallinna kesklinnas Vabaduse väljakul politsei meest, kes vehkis noaga. Mees suri hiljem haiglas. 

Täna Tallinna vanalinnas nugadega vehkinud mees, kes politseid rünnates surmavalt haavata sai, oli 33aastane Eesti kodanik Jaanus Käärmann.

Siseminister Andres Anvelt tunnustas politsei kiiret reageerimist seoses täna Vabaduse platsil toimunud noarünnakuga. „Politseinikud tegutsesid sündmusel väga operatiivselt ning oht kõrvaldati kiiresti. Juba praegu võib öelda, et tegu oli üksikjuhtumiga ning seosed igasuguse äärmuslusega on välistatud. Juhtunu täpsed asjaolud ja tausta selgitab uurimine ning siis teavitame sellest ka avalikkust,“ ütles siseminister. „Toimunu kinnitas taas seda, et Eesti politsei tegutseb meie kõigi turvalisuse kaitsmisel otsustavalt ja kiiresti. Inimesed võivad rahulikult jätkata oma igapäevaseid tegemisi ja avalikus ruumis mingit ohtu ei valitse,“ rõhutas Anvelt.

Pressikonverentsil ütles Põhja prefekt Kristjan Jaani, et häirekeskus sai esimese väljakutse kell 11:04 ning kõnesid tulid rohkem kui üks. Samal ajal kui patrull reageeris väljakutsele, jälgis häirekeskus jälgis kaamerast isiku liikumist. Politsei jõudis sündmuskohale vähem kui kümne minutiga ja sai mehega kontaktki Harju tänava ja Vabaduse väljaku nurgal. Mees oli politsei ees kahe noaga, politsei andis korduvalt hoiatusi, et ta noad maha paneks, mees ei allunud korraldustele ja mingi hetk hakkas liikuma politseiametnike suunas. Politsei tegi kolm hoiatuslasku ja ühe lasu isiku suunas.

Põhja ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Taavi Perni sõnul alustati vahetult pärast sündmust kriminaalmenetlust tapmiskatse paragrahvi alusel. Tundmatu mees üritas tappa kahte politseiametnikku. „Püüame tuvastada ründaja tausta, teha uurimistoiminguid mehe kodus, selgitada, kas rünnakul võis olla seos tema tervisliku seisundiga,” rääksi Perni, et soov on välistada, et sündmusega oli seotud kaasosalisi.

Jaani kinnitas, et Tallinna inimestele oht puudub. Prefekt selgitas ka, et politseinikud, kes ründajat tulistasid, saavad igakülgset abi, ka psühholoogilist. 

Ajakirjaniku küsimusele, miks politsei ei kasutanud mehe peatamiseks kumminuia või mingit muud vahendit peale tulirelva, vastas Jaani, et nii on politsei väljaõppes määratud.

"Meie väljaõppe sisu on, et kui rünnatakse lühikese distantsi pealt külmrelvaga, siis vastumeede on tulirelv," selgitas Jaani.

Täna kella 11.10 ajal sai häirekeskus teate, et Tallinnas Harju tänaval kõnnib mees, kellel on käes kaks nuga. Sündmusele reageerinud politseinike korraldustele mees ei allunud. Politseinik kasutas mehe peatamiseks teenistusrelva ning sooritas esmalt hoiatuslasud ning seejärel lasu mehe pihta.

Mees sai raskelt vigastada ning viidi haiglasse, kus ta kella 12 ajal suri.

 Politseinikud ega keegi teine vahejuhtumis vigastada ei saanud. Ohtu inimestele ei ole.

13:57
13:56
Marge Sillaots
13:41

Küsimus: Kas mehel oli midagi otsaette kirjutatud, nagu "loll"? 
Jaani: Jah, tal olid eri märkmed markerpliiatsiga joonistatud.

13:36

Jaani: igasugune oht Tallinna elanikele puudub. Tegemist oli 33aastase Eesti kodanikuga.

13:36

Taavi Pern: Alustaiti kriminaalmenetlust tapmiskatse paragrahvi alusel. Tundmatu isik ähvardas tappa kaht politseiametnikku. Püüame tuvastada, kas tegemist võis olla inimese tervisiliku seisundiga. Tahame välistada selle, et inimesel oli mingeid kaasosalisi. 

13:33
Kristjan Jaani ja Taavi Pern pressikonverentsil.
13:31

Algas pressikonverents, kus politsei selgitab juhtumi täpsemaid asjaolusid. 

13:30

Mees sai raskelt vigastada ning viidi haiglasse, kus ta kella 12 ajal suri.

13:29

Politsei sai 11.10 teate, et mööda Harju tänavat liigub Vabaduse väljaku suunas nugadega vehkiv mees, rääkis Põhja prefektuuri pressiesindaja Marie Aava Õhtulehele.

Sündmuskohale saabunud korrakaitsjad käskisid mehel noad maha panna, kuid viimane eiras käsku ning hakkas nugadega politsei poole liikuma. Politsei tegi hoiatuslasud õhku,  millele mees ei reageerinud ja seejärel pidid korrakaitsjad kasutama teenistusrelva mehe peatamiseks.

13:29
Kristjan Väli

Politseinikud ega keegi teine vahejuhtumis vigastada ei saanud. Ohtu inimestele ei ole.

"Mees ei allunud politsei korraldusele ja hakkas tormi jooksma politsei poole. Kaks kodanikku filmisid seda, see on nüüd tõendusmaterjal number üks," rääkis sündmuspaigal olev ametnik Õhtulehele. 

"Üks vend oli paljajalu, kaks nuga käes," rääkis pealtnägija Õhtulehele. "Alguses jäi seisma, politsei käskis noad maha panna, siis võttis asendi sisse ja jooksis politsei poole." 

„Siin on nii kiirabi ja politsei,“ rääkis Vabaduse väljakult töötav naine. Ta lisab: „See kõik toimub siin R-kioski juures. Politseinikud on igal pool lihtsalt.“ Ta ei oska täpsustada, mis juhtus, kuid kinnitab, et kuulis lasku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee