Eesti uudised

Leedu terviseminister: kui eestlastel pole alkoholiprobleeme, siis miks nad sõidavad odava napsu ostmiseks lausa teise riiki? (140)

Geidi Raud, 30. oktoober 2017 20:27
Leedu terviseminister Aurelijus VerygaFoto: Teet Malsroos

„Kui inimesel pole alkoholisõltuvust, siis ta ei sõida napsi ostmiseks teise riiki. See ju juba näitab midagi,“ hindab olukorda Leedu terviseminister Aurelijus Veryga. 

Minister ütles Õhtulehele, et alkoturism Lätti pole tegelikult nii suur probleem, kui seda meedias esitletakse. „Kas ikka saab öelda, et paljud eestlased käivad Lätis ainult alkoholi ostmas? Kui üldiselt Euroopa riikidest rääkida, siis ei sõideta ju naaberriiki ainult napsu ja tubaka järele, vaid sealt ostetakse ka odavamat toitu, kütet ja riideid. Meil on Leedus sama seis,“ sõnab ta. 

Minister selgitab, et kui üks riik tõstab tarbimise vähendamiseks mingite kaupade hinda, siis loodetakse, et ka naaberriigid tulevad maksutõusuga kaasa. „Naaberriikidest, kes tervisele kahjulike toodete maksutõusuga kaasa ei lähe, on väga raske uskuda, et nad arvavad selle heaks, kui naaberrahvad nende juurde alkoholi ostma tulevad ning nende riigikassat täidavad,“ noomib Veryga leebelt Lätit. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.05.2019
Viinaturism taas tõusuteel: soomlased tõid Eestist miljon liitrit rohkem alkoholi kui mullu
09.05.2019
LEEDU OMA OSSINOVSKI: tervishoiuminister Veryga ajab vastuolulist alkoholipoliitikat
19.12.2017
Kas varsti saab Soome odava õlle järele sõita?
23.11.2017
EUROVISIOONIMUUSIKU OHTLIK NÄIDE: Läti vähihaiged kolivad Eestisse, sest see on nende ainus šanss

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee