Maailm

Belgia ikkagi ei anna Puigdemontile asüüli (42)

Aadu Hiietamm, 30. oktoober 2017 15:44
Carles PuigdemontFoto: Reuters / Scanpix
Belgia migratsiooniministri Theo Franckeni avaldus, et Kataloonia tagandatud president Carles Puigdemont saaks põhimõtteliselt küsida Belgias poliitilist varjupaika, teenis kohe Belgia peaministrilt Charles Michelilt kriitikat, vahendab Spiegel Online. 

Carles Puigdemontile asüüliandmine pole päevakorras, rõhutas Belgia peaminister Charles Michel telekanalile RTBF antud intervjuus. Ta palus ühtlasi Franckenit, et too ei valaks õli tulle ja pöördus Madridi ja Barcelona poole ettepanekuga alustada Kataloonia probleemi lahendamiseks dialoogi.

Samal teemal

Franckeni seisukohta taunis ka Belgia asepeaminister Alexander De Croo, kes ütles, et see polnud arukas. „Niisugused  märkused ei aita kaasa ega esinda valitsuse positsiooni. Tähtis on inimesi rahustada, mitte neid veel rohkem ärritada,“ ütles De Croo agentuurile Belga.

Puigdemonti tulevik muutus tumedamaks esmaspäeval, kui Hispaania peaprokurör José Manuel Maza andis teada, et nii Kataloonia tagandatud presidenti kui ka tagandatud valitsuse liikmeid süüdistatakse seoses reedel vastu võetud iseseisvusdeklaratsiooniga mässus, ässitustegevuses ja kelmuses. Kõik nad saavad kutse ülekuulamisele. Tõsi, süüdistuse peab veel kinnitama kohtunik.

Maza ütles, et arvestades kuriteo raskust, peab ta võimalikuks, et süüalused võidakse võtta kohe vahi alla ja paigutada eeluurimisvanglasse. Kohtus süüdimõistmisel ähvardab neid kuni 30aastane vanglakaristus.

Hispaania meedia andmetel on Puigdemont ja mitu endist Kataloonia valitsuse ministrit riigist lahkunud ja viibivad juba Belgia pealinnas Brüsselis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee